Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Вакансії тестувальника без досвіду віддалено: обов'язки, приклади та умови роботи

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Вакансії тестувальника

Доброго часу доби. Розробка програмного продукту трудомісткий процес, де потрібно врахувати велику кількість параметрів і скласти алгоритм дій. Зрозуміло, на етапі реалізації, виникають помилки, які треба виявити і усунути. Для цих цілей є спеціально навчені професіонали, вони займаються пошуком проблемних місць і складають звіт, для розробника. У цій статті наведемо приклади, де знайти вакансії тестувальника без досвіду віддалено.

Варто розуміти, що через помилки в створенні ПЗ частина функціоналу для користувача стане недоступна, тому важливо заздалегідь все протестувати і внести виправлення.

Вакансії тестувальника без досвіду віддалено: як знайти роботу?

Отримання відповідної посади в IT-компанії може зайняти певний час. Пошук роботи в IT-сфері складається з декількох етапів.

 1. Правильно скласти резюме. Тут треба описати ваші навички і намагатися уникати фраз типу "високий професіоналізм" та інші узагальнені слова, так як вони не несуть в собі ніякої інформації. Краще перерахуйте ваші вміння, якщо є досвід роботи в іншій компанії, то позначте це в своєму резюме, вкажіть дати і місце роботи. Розсилати резюме слід в компанії, які безпосередньо займаються IT і найголовніше шукають співробітників. Дізнатися це можна перейшовши на офіційний сайт і подивитися наявність такого розділу як вакансії.
 2. Щоб збільшити свої шанси відгуку, потрібно правильно написати лист, відповідно приклавши до нього резюме. Тут слід дотримуватися певної стилістики. Наприклад, вказати ім'я і побажати гарного дня в кінці листа, а також бути ввічливим. Якщо вам запропонували іншу вакансію, на більш вигідних умовах, то все одно слід відправити причину відмови. Потрібно дати зрозуміти, що ви все одно готові співпрацювати в майбутньому.
 3. Віддалена робота або робота в офісі? Можна почати працювати вдома, досить підшукати вакансії тестувальника без досвіду віддалено, додавши відповідні ключі "на дому" або "віддалено".

Якщо обов'язкова вимога-це офіс, то тут доведеться відправитися на співбесіду у відділ кадрів і поспілкуватися з роботодавцем.

 1. Іспитовий термін. На певний період здобувач отримає посаду для перевірки того, як він буде справлятися зі своїми обов'язками.

Читайте також: Робота в Інтернеті на дому без вкладень і обману.

Де знайти підходящу посаду тестувальника на дому?

В Інтернеті є спеціальні майданчики, де регулярно публікують оголошення, що шукають співробітника в свою компанію. Популярні веб-сайти для шукачів це: Work.ua, habr, rabota.ua, щоб виявити більше сайтів рекомендується задати запит в пошуковику. 

Якщо здобувач новачок і шукає спеціальну пропозицію - робота тестувальником віддалено і без досвіду, то рекомендується підшукати вакансію Junior. Тут вимоги мінімальні, а більш досвідчені співробітники підкажуть, як вирішити складні завдання.

Важливо: самий початковий рівень – це Junior, при придбанні належного досвіду відбудеться перехід на новий рівень. Таким чином, можна отримати middle, а потім дорости до "senior".

Існує кілька варіантів перевірки якості програмного продукту, поділяються на кілька видів QA і QC.

Чим відрізняється QA і QC?

Від фахівця потрібно зробити перевірку якості програми і виявити помилки, щоб представити звіт, для цього є спеціалізації, які називаються QA (Quality Assurance) і QC (Quality Control).

 • QC - означає контроль якості. В даному випадку співробітник перевіряє і аналізує програми на виявлення багів і відправляє report, програмісту з докладним поясненням.
 • QA - "гарантія якості". В цьому випадку фахівець не тільки контролює якість, але і бере участь в розробці ПЗ. Відповідає за роботу софта, також допомагає підібрати відповідні інструменти, запобігає помилкам і допомагає поліпшити програму.

В цілому обидві спеціальності важливі для виявлення неполадок в програмі, проте QA вважається більш складною і відповідальності тут більше, зрозуміло, і рівень оплати вище. Нижче перерахуємо головні вимоги для кожної спеціальності.

Що входить в обов'язки тестувальника і як перевірити продукт на помилки?

Більшість користувачів, стикаючись з терміном Тестувальник, припускають, що основне завдання – це клацати по кнопках на панелі і дивитися, як відкриваються вікна і результат записувати в Ворд документ, щоб потім відправити розробнику. Насправді це не зовсім так. Основне завдання-це перепробувати всі можливі дії, які можуть статися в момент роботи з програмою. Далі наведемо приклад, як відбувається тестування комп'ютерних ігор.

Важливо: гейм-тестер і геймер, це абсолютно дві різні людини. Перший - займається виявленням неполадок шляхом повторного проходження однієї і тієї ж локації різними шляхами і складанням документації. Другий - це звичайне гравець, у якого Основна мета завершити рівень і перейти на наступний.

Гейм-тестувальником може стати практично кожен, навіть без досвіду роботи. Основні вимоги, які пред'являє роботодавець.

 1. Досить часто в компанію беруть тільки тих, хто вже володіє деяким досвідом, наприклад, шукають фахівців, які пропрацювали в аналогічній сфері від 1 року і вище. Наприклад, Тестування мобільних ігор. Якщо ви самі створюєте ігри, то це буде навіть плюсом;
 2. Багатий ігровий досвід;
 3. Здатність робити оцінку ігрового продукту з боку звичайного користувача;
 4. Розуміння механіки гри, перевірка всіх ігрових елементів;
 5. Уміння правильно підготувати тестову документацію;
 6. Знати, як виявити і внести повну інфу про помилку в bug tracker.

Кожен Тестувальник повинен володіти навичками, як професійними, так і особистими.

 1. Знання іноземної мови. Більшість комп'ютерних ігор спочатку англійською, тому рекомендується вивчити цю мову, щоб розуміти інтерфейс гри.
 2. Погляд з боку. Уявіть, що ви є самим цікавим користувачем, який проходить рівень різними шляхами і відповідно потрібно передбачити кожне дії гравця. Ранери шукають короткі шляхи для того, щоб завершити всі рівні. Вони спеціально знаходять дефекти в локаціях, щоб швидко завершити її. Наприклад, досить часто зустрічаються баги в локаціях, що дозволяє провалитися через текстури і опинитися в іншій кімнаті. Це теж треба враховувати при тестингу.
 3. Уміння точно викладати свої думки і записувати їх в word. Потрібно детально розписати всі кроки, які призводять до помилки.
 4. Впевнений користувач ПК і любов до ігор.

Особисті якості:

 • Комунікабельність. Важливо правильно вести діалог з розробником, щоб зрозуміти один одного.
 • Посидючість. Пошук багів довгий і виснажливий процес. У багатьох просто не вистачить терпіння протестувати всі можливості софта або гри.
 • Уважність. Стати в нагоді для вивчення деталей, які трапляються при тестингу. Іноді певні дрібниці можуть містити в собі помилки.

Тут перераховані вимоги для тестування ігор і здобувача вакансії тестувальника без досвіду віддалено. Для перевірки програмного забезпечення потрібно практично той же набір "скілов". Відмінності полягають в додаткових знаннях в області мов програмування.

Наприклад, в банк потрібні фахівці зі знаннями Java, Python і SQL. Список вимог може змінюватися в залежності від середовища розробки, на якій створюється продукт. Єдиною незамінною річчю є SQL, так як база даних потрібно у всіх додатках, тому цю мову потрібно вивчити.

Глибоке вивчення мови структурованих запитів необов'язково. Єдине, що потрібно-це правильно складати SQL-запити на вибірку з БД і вміти робити об'єднання запитів за допомогою Join. Щоб отримати детальну інформацію перейдіть за посиланням SQL запити для початківців.

Де отримати освіту тестувальника?

В інтернеті повно інформації, що пояснюють всі технічні моменти цієї професії. Якщо ви готові навчитися і стати фахівцем тестування софта, то пошукайте в мережі відповідні відеокурси або навчальні уроки. На сьогоднішній день вже не має значення, яке у вас освіту.

Навіть google перестав вимагати диплом у претендентів на вакансію. Що стосується навчання, то весь процес складається з кілька модулів і уроків, а також практичних занять. Ви дізнаєтеся, що таке БАГРЕПОРТИ, баг-трекери, класи еквівалентності, чек-листи, тест-кейси і багато іншого.

В цілому на навчання буде потрібно не так вже й багато часу. Приблизно за 1-6 місяців можна отримати потрібні навички.

Реальні покрокові кейси тестувальника?

Припустимо дали завдання протестувати комп'ютерну гру. Як це буде виглядати на практиці.

Запустили реліз, вибрали "нова гра", перевірили функціонал всіх кнопок і переконалися, що вони виконують основні дії. Міняємо опції, також приділіть увагу дозволу екрану. Його слід змінити, щоб дізнатися, як реагує game при різних налаштуваннях. Це важливо, тому що при занадто маленькому екрані всередині-ігровий шрифт може погано відображатися. Професіонали відразу можуть визначити проблему зі шрифтом.

Наприклад, був такий випадок, багато років тому пов'язаний з грою "Корсари: прокляття далеких морів", на Windows XP, при маленькому дозволі з'являлися "кракозябри" і багато користувачів заходили на форум і задавали питання – "Як нормально пограти на XP?”

Проходимо рівні і перевіряємо, як головний герой взаємодіє з предметами локацій. Вивчаємо уважно місцевість на предмет прихованих багів.

Діалоги з персонажами. Пощастило якщо сюжет лінійний, і всі ролики відбуваються у форматі перегляду фільму, але зараз всі ігри намагаються робити з розгалуженим сюжетом і вибором, від якого залежить кінцівка. Тут потрібно протестувати всі можливі моменти і відкрити всі кінцівки, якщо присутні бонуси, то їх теж потрібно зібрати.

Щоб повністю протестувати проект потрібно перевірити всі можливі функції, передбачені ігровою механікою і скласти звіт. Зрозуміло, потрібно гру пройти кілька разів. На перший погляд гейм-тестування здається легким процесом, але від рутинної роботи швидко втомлюєшся.

Наведемо інший приклад тестування веб-сайтів. Тут від вас буде потрібно виконати основні кроки.

 1. Юзабіліті. Перевірте, чи легко клієнту взаємодіяти з веб-сайтом. Це означає, що відвідувач повинен зробити мінімальне число клацань, щоб отримати доступ до основного контенту.
 2. Кроссбраузерність і Кроссплатформенність. Це означає, можливість працювати одночасно з декількома платформами і браузерами.
 3. Виправлення всіх помилок. Тут вам допоможе валідатори html і css.
 4. Перевірка швидкодії. Сайт, який вантажиться занадто довго, ризикує втратити трафік. Щоб перевірити швидкість потрібно скористатися google.pagespeed.
 5. Перевіряємо JS-код. Тут потрібно переконатися, що всі скрипти працюють однаково у всіх браузерах.
 6. Заповнення форм. Перевіряємо на предмет валідації форми. Якщо це сторінка реєстрації, то рекомендується упевнитися, що логін можна ввести тільки латинськими літерами, а поштову скриньку тільки такого формату (прикладЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)
 7. Перевірка карти сайту і robots.txt на вказівку правильних шляхів.
 8. Htaccess також важливий для швидкодії ресурсу. Там необхідно кешувати дані.

Приблизно так виглядає покрокова перевірка веб-сайту. Зрозуміло, для кожного проекту буде свій чек-лист (checklist).

Базова теорія тестування

Для кожного проекту будуть свої технічні вимоги, але для всіх є теорія тестування, якої потрібно дотримуватися

 • Чек-лист - набір текстових ідей. Проекти за своєю структурою зустрічаються різні і трапляються досить складні. Утримати в голові величезний потік інформації неможливо, тому checklist використовується як чернетка.
 • Тест-кейс - поетапний опис перевірки із зазначенням всіх деталей. Інструкція повинна бути настільки зрозумілою, щоб будь-який студент першого курсу зміг би виконати запропоновані дії.
 • Тест-стратегія - докладне документування процесу роботи. Дуже зручно, коли працівник описує стратегію тестування, підсумкову інформацію можна передати іншим співробітникам, при перегляді вони будуть мати загальне уявлення про тестування.
 • Тест-план - детальний опис всіх дій, які буде проводити співробітник. Зазвичай документ досягає в 60 і більше сторінок.
 • Баг-репорт - в обов'язки Профі входить, виявляти баги і вносити їх у звіт. Іноді на помилку можна наштовхнутися випадково, навіть не виконуючи тест-кейс
 • Тест-репорт - тут зазвичай відзначається загальна перевірка, кількість тест-кейсів і відповідно знайдених помилок.

Читайте також: Як заробити гроші (більше 200 способів) + реальні приклади швидкого заробітку.

Скільки можна заробити?

Рівень зарплати залежить від навичок і досвіду співробітника, якщо ви збираєтеся знайти вакансії тестувальника без досвіду віддалено, то в цьому випадку вартість послуг може істотно відрізнятися. Ось приблизний список міських цін.

 • Джуніор - 20000 грн.
 • Middle - 40-50 тис. грн
 • Senior -60-100 тис. грн

Середня заробітна плата тестувальника в 2024 році становить 22 тис грн., в Києві – 30 тис. у Харкові – 25 тис грн.

Вартість послуг тестувальника залежить від міста і місця проживання. Якщо попрацювати за кордоном, то можна заробити ще більше.

Можно также поработать и дома, для этого следует искать вакансии на дому, там предлагается вид сотрудничества на удаленке.

У будь-якому випадку, щоб отримати гідний заробіток потрібно прочитати спеціальну літературу і вивчити кілька відеокурсів. У статті ми привели тільки частину вимог до фахівця, якщо хочете отримати більш докладний кейс вимог-скачайте файл.

Відео

Не забувайте поставити лайк і поділитися статтею. Всіх благ!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити