Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Асесори

Останнє оновлення: П'ятниця, 16 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Асесори

Хто такі асесори сайтів? Ще їх називають оцінювачами сайтів, пошуковими оцінювачами.

Асесори (лат. assessor — «засідатель») — працівники пошукової системи, живі люди, які оцінюють релевантність сторінки до пошукового запиту.

 Для чого потрібні асесори пошукових систем?

Основна ідея — це навчити алгоритми ПС використовувати при ранжируванні сайтів аналогію людського мислення.

Асесори допомагають пошуковій системі визначати корисність сайтів і формувати якість пошукової видачі. Алгоритм Яндекса Матрікснет або алгоритми Google — це все ж машини, які не в змозі повністю по людськи адекватно оцінити релевантність сайту запитом користувача, хоч і здатні опрацьовувати сотні критеріїв для оцінки сайту. Щоб підказати пошуковій машині, що є добре, а що погано і потрібні такі оцінювачі. На підставі їх оцінки допрацьовуються додаткові оціночні критерії алгоритмів пошукових систем.

Як проходить процес оцінки сторінки?

Якщо коротко, то імовірно асесора дається список url і запитів.

Завдання асесора — визначити відповідність контенту сторінки відповідним запитом. Асесор покладається суто на свою інтуїцію і логіку.

Асесори Google

Інформація про роботу асесорів Гугл з'явилася 30 березня 2011 року, хоча про роботу асесорів у цієї компанії стало відомо в 2004 році.

Асесор Гугл

Потрібно відзначити,що компанія Google не набирає безпосередньо асесорів і ви ніде не знайдете вакансію від Гугла. Пошуком, тестуванням, навчанням і прийомом на роботу асесорів Гугл займаються компанії Lionbridge, Leapforce і Butler Hill. Lionbridge визначає назву вакансії як «Інтернет асесор». Якщо вас зацікавила вакансія асесора в Гугл, подавайте резюме саме в одну з цих компаній.

Нижче можемо ознайомитися з цитатою з самого документа, який є інструкцією асесорів Гугл.

Інструкція асесора Google

Цитата з інструкції:

1) Вітальний (Взагалі оцінка "Вітальний" ставиться сторінці у разі, якщо: а) домінуюча інтерпретація запиту — навігаційна і "точка входу"
(тобто сама аналізована сторінка) – є власне метою навігаційного запиту б) домінуюча інтерпретація запит – об'єкт ( особу, місце, ресторан, продукт,
компанія, організація, і т. д) і "точка входу" є офіційною сторінкою
асоційованої з цим об'єктом. В обох випадках повинна мати місце домінуюча інтерпретація запиту. Якщо запит
немає домінуючої інтерпретації – ставити вітальну оцінку не можна. Домінуюча інтерпретація запиту – це інтерпретація, яку мають у своїх думках
більшість користувачів, які вводять запит (понад 90%).

Офіційна інформація від Google в інструкції:

1) Більшість вітальних сторінок дуже корисні – однак зауважте, що це не обов'язковий атрибут (корисність) сторінки, щоб оцінити її як вітальну. Деякі вітальні сторінки – офіційні, але не дуже корисні.

1.1) Відповідний вітальний (мову сторінки)

1.2) Інтернаціональний вітальний (Якщо вітальна сторінка являє собою розвилку "Виберіть мову" або "Виберіть свій регіон". Також можна використовувати оцінку Інтернаціональний вітальний, якщо версія сторінки Англійською і може допомогти великій кількості користувачів. Тобто для українських користувачів набрали ebay – сторінка отримає статус інтернаціональний вітальний. Для запитів із США та ж сама сторінка отримає оцінку Відповідний вітальний).

1.3) Інший вітальний (Якщо мова або припущена локація оф. Сторінки не збігається з регіоном, звідки її запросили, У РАЗІ якщо існує версія КРАЩЕ. Якщо версії краще не існує – слід використовувати оцінку Відповідний вітальний.)

2) Корисний (Присвоюється сторінок, які дуже корисні переважній більшості користувачів. Вони повинні бути високої якості і добре підходити під запит. На додаток вони часто мають деякі або всі з наступних характеристик: висока задоволеність мети запиту, авторитетність, захопливість і/або "свіжість" (наприклад, екстрені новини)

3) Релевантний (Присвоюються тих сторінок, які будуть корисні багатьом або деяким користувачам (тут у значенні "малому" кількістю користувачів, а в значенні "не дуже великим").
Релевантні сторінки володіють меншою кількістю характеристик, ніж Корисні. Релевантні сторінки повинні як і раніше підходити під запит, але вони можуть бути менш всеосяжними, менш "свіжими", можуть перебувати на менш авторитетному джерелі або розкривати лише одну з можливих пошукових цілей запиту (дослівний переклад: можуть розкривати тільки один важливий аспект запиту)). Релевантні сторінки повинні бути корисними для користувачів на додаток до того, що повинні бути "по темі". Релевантні сторінки не повинні бути низької якості. Релевантні сторінки в середньому можна оцінити як "Хороші".

4) Трохи релевантний Оцінка Трохи релевантний призначається сторінок, які не дуже корисні для більшості користувачів, але якось пов'язані з запитом. Вони можуть бути низької якості та/або містити менше корисну інформацію. Трохи релевантні сторінки можуть розкривати дуже незначну інтерпретацію запиту, мати "прострочену" інформацію, бути занадто конкретної або занадто широкою щодо запиту і т. д. , щоб отримати більш високу оцінку.

5) Оффтоп або даремний (Для сторінок, корисних дуже вузькому колу користувачів, тих, хто послав запит пошуковій системі або взагалі не корисних нікому з цього кола. Офтопік або непотрібні сторінки не пов'язані з запитом і/або не несуть в собі користі)

6) Не оцінюваний

6.1) не вантажиться

6.2) інший мову

Захотіли стати асесором компанії Гугл — скоріше надсилайте резюме в одну із зазначених вище компаній. На сайтах є форми зворотного зв'язку — туди і пишіть.

Про роботу асесора в Google

Дженніфер Ледбеддер (Jennifer Ledbetter) — фахівець з інтернет-маркетингу — довгий час вивчала питання про роботу асесорів в Гугл. Систематизувавши всю інформацію, вона опублікувала про це статтю у своєму блозі, яка зацікавила маркетологів всього світу. Стаття дає відповіді на питання про те, які умови роботи асесорів у Google, яким інструкцій вони повинні слідувати і багато інших.

Нижче дивіться найцікавіші факти з статті Дженніфер робочої життя асесорів.

Асесорів наймають з багатьох країн, де в побуті пошук Google. Обов'язкова умова для прийому – вільний письмовий та усний англійська. До прийому на роботу асесор проходить 2-етапний іспит (24 теоретичних питання і 270 тестових завдань), а також співбесіда англійською мовою тривалістю 30-40 хвилин по Skype. Оплата роботи асесорів погодинна. Працюють 10-20 годин на тиждень, тільки з понеділка по п'ятницю. Зарплата асесора у компанії Google — 12-15$ в годину. Робота вимагає концентрації уваги і хорошої швидкості обробки інформації. Незважаючи на гідну оплату, багатьом надоїдає одноманітність роботи. Асесорам не говорять точно, скільки урлов у видачі вони повинні оцінити за годину, проте між собою вони говорять, що мінімум для новачка в тестовий період становить 30 урлов, відповідно, досвідчений асесор повинен обробляти близько 45-60 урлов в годину. Робимо висновок, на аналіз кожного результату пошуку – не більше 2 хвилин. Асесори отримують завдання двох типів: оцінка видачі по певних запитах порівняння парних сторінок з результатами пошуку до і після введення алгоритмів. Багато асесори зізнаються, що не переходять на сайти, а оцінюють їх лише за сниппету у видачі.

Асесор Яндекса

Завдання асесорів Яндекса або Google по суті мало чим відрізняються. Є деякі відмінності в інструкціях, але в цілому те ж саме.

Нижче фрагмент з інструкції Яндекса асесорам (оцінки асесорів).

Які вимоги виділяє Яндекс до кандидатів на цю посаду? Інформація взята з кількох відомих порталів з пошуку роботи:

Вимоги до асесорів

 • уміння аналізувати;
 • готовність до рутинної роботи;
 • вміння працювати з великими обсягами інформації;
 • знання англійської, казахського (або татарського) мови (володіння турецькою мовою є плюсом);
 • орієнтованість на постійний і довгострокову роботу;
 • акуратність та уважність;
 • вміння легко орієнтуватися в інтернеті;
 • високошвидкісний безлімітний доступ в інтернет.

Бажані

 • вища освіта;
 • широкий кругозір.

На іншому ресурсі бачимо таку інформацію:

Вік:Не важливо
Стать:Не важливо
Сімейний стан:Не вказано
Освіта:Неповна вища
Досвід роботи:Без досвіду
Графік роботи:Гнучкий графік
Вимоги:* вміння виконувати велику кількість монотонної роботи;
* просунутий користувач Інтернет і ПК;
* відмінне знання свого регіону та місцевого інтернет-ринку зокрема;
* широкий кругозір і уважність до деталей;
* відповідальність в дотриманні строків та якості роботи;
* розуміння принципів роботи пошукових систем;
Умови:* віддалена робота, повна зайнятість;
* вакансія відкрита для кандидатів, що мають високошвидкісний стабільний доступ в інтернет.Обов'язки:* перевірка якості результатів пошуку Яндекса в регіоні;
* перевірка якості роботи сервісів Яндекса в регіоні;
* збір і надання інформації про конкурентні сервісах;
* збір і надання різної регіональної інформації.

Якщо вас зацікавило питання, як стати асесором Яндекса, то на нього легко відповісти. Всі свої актуальні пропозиції шукачів роботи, в тому числі вакансії асесора Яндекса ви знайдете в розділі Робота в Яндексі (https://yandex.ru/jobs/?cities=213).

Робота в Yandex.Toloka

Також існує сервіс Yandex.Toloka (https://toloka.yandex.com/), де кожен може заробити гроші, виконуючи прості завдання.

Yandex.Toloka

Як почати заробляти в Толоці? Пройти кілька простих кроків:

 • зареєструватися
 • вибрати тип завдання
 • виконати завдання згідно інструкції
 • отримати гроші на рахунок Яндекс.Толоки.

Які бувають типи завдань у Толоці:

 • A/B тестування
 • Оцінка веб-сторінки або зображення
 • Перевірка актуальності організації і годин роботи
 • Пошук інформації в Інтернеті

Зарплата асесора Яндекс

Яка ж зарплата асесорів Яндекса?

В Yandex.Toloka можна заробити від 1 цента (0,01$) за одне виконане завдання.

У 2010 році були потрібні асесори в компанії Яндекс, вакансії вказувалася зарплата 5000 грн. Можна визначити коефіцієнт і дізнатися, скільки приблизно це було б в наш час. У 2010 році курс був приблизно 15 грн/1$. Відповідно, нескладно порахувати, яка б цифра була вказана у вакансії.

Інструкція асесорів Яндекса

2. Оцінка за шкалою релевантності Шкала релевантності містить сім оцінок: «Вітальний», «Корисний», «Релевантний+», «Релевантний-«, «Нерелевантні», «Спам», «Не про те»

2.1. Вітальний сайт — офіційний сайт підприємства, товару, послуги, сервісу або людини. Також вітальні сторінки є у законів, офіційних документів (у тому числі інструкцій) і художніх творів. Далеко не кожен запит передбачає існування вітального сайту, але за деякими запитам їх може бути два і більше. Одним словом, головний критерій вітального сайту — офіційна відповідь на запит.

2.2. Корисний ресурс не тільки відповідає на запит, але крім цього дає користувачеві додаткову інформацію за його запитом. Також оцінку «Корисний» заслуговують на тематичні сайти, з великою кількістю інформації по темі, а ще піддомени вітального сайту, сайти філій шуканої фірми або факультетів шуканого вузу.

2.3. Релевантний+ — документ відповідає на запит користувача.

2.4. Релевантний- — документ відповідає темі запиту, але на сам запит не відповідає. Наприклад, для запиту «карта-схема міста Твері» релевантним - буде або картка не того типу (топографічна або ін), або карта одного району Твері замість всього міста, або карта в дрібному масштабі.

2.5. Нерелевантні — документ не відповідає запиту.

2.6. Спам — це шкідливі сайти і іноземці. Обман користувача, нісенітниця і сміття

2.7. Не про то — це оцінка для документів, які містять слова запиту, але сенс запиту в них спотворений. Це може відбуватися із-за омонімії, розриву словосполучення, пропуску важливого слова, пошуку інших форм слова. Коли за запитом «Лев Толстой» знаходять Тетяну Товсту або взагалі матеріали про повних людей — це «не про те».

Де ще працюють асесори?

Асесори сайтів працюють не тільки в пошукових системах Яндекс і Google. Також ці працівники потрібні і інших сервісах.

Основні завдання асесорів дуже різні, але в цілому ідея одна — перевірка. Розглянемо кілька варіантів, де потрібні оцінювачі сайтів.

Асесори Ucoz

Робота асесором в Ucoz передбачає:

 • перевірку введених користувачем даних,
 • перевірка сайтів на матеріали 18+ (адалт)
 • виявлення незаконного змісту (неліцензійного)
 • уточнення регіону сайту, дизайну, домену та ін.

Як говорить сам Ucoz, асесори допомагають поліпшити саму систему, і плюс до цього ще й заробити.

Так виглядає панель для роботи:

Які переваги роботи в Юкоз асесором:

 • вільний графік
 • можливість працювати фрілансером віддалено
 • немає обмежень за віком
 • беруть людей без досвіду, хоч школярів
 • оплата за угодою — скільки зробив, стільки отримав

Щоб стати асесором Ucoz необхідно перед початком роботи зареєструватися на сайті та пройти тест. Оплата проводиться на рахунок WebMoney. Зарплата не афішується.

Асесори Mail.ru

Робота асесором в майле за логікою аналогічна роботі в інших пошукових системах. Але один з джерел говорить про те, що відрізняється алгоритм оцінки.

Що нам відомо про асессорах Mail.ru?

Покладаються вони також виключно на свої логіку. Основний критерій оцінки сайтів — ресурс повинен бути корисним для людей.

Також в їх завдання входить коригування алгоритмів машинного навчання в пошуковику. Про це вже давно не новий алгоритм Mail.ru написані десятки статей в інтернеті.

Відео

Сподіваюся, стаття допомогла вам розібратися і зрозуміти хто такі асесори, які їх завдання, де вони і з чим працюють і скільки заробляють.

4 РЕАЛЬНИХ СПОСОБИ ЗАРОБИТИ В ІНТЕРНЕТІ НОВАЧКОВІ, БЕЗ ОБМАНУ І ВКЛАДЕНЬ


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити