Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як я заробив на Fiverr 920$ за десять днів

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток на Fiverr

Для тих, хто не знає, що таке Fiverr. Fiverr.com – найбільший сервіс у світі з продажу та купівлі послуг за $5. Ви можете продавати там все, що завгодно, наприклад: новорічне вітання українською мовою, відправка вітальних листівок із Карпат, різні консультації (якщо знаєте мову), дизайнерські послуги, загалом, все що зможете придумати. Будь-яка послуга там називається гіг.

Я почав свою «кар'єру» продавця на Fiverr влітку минулого року після знайомства з неймовірною історією AnarchoFighter – найкращого продавця на Fiverr – заробив на цій платформі за рік достатньо грошей для того, щоб купити будинок.

І навіть із такою мотивацією та власним досвідом пройшла пара місяців, перш ніж справа пішла!

Мої гіги на Fiverr

Спочатку я не наважувався виставити на продаж щось, що вимагало б безпосередніх тимчасових витрат на виконання. Зрештою, робота за 4$ (стільки залишається після 20% комісії Fiverr) – це не те, чого хотілося б прагнути в житті.

Так що я почав з продажу кількох книг і, до речі, отримав непогані результати - одна з них продавалася навіть краще, ніж на Amazon.

Після того, як я освоївся на платформі, я вирішив спробувати новий гіг (так на Fiverr називають послуги) - 5-хвилин відео з міні-аудитами сайтів (шукайте користувача nloper).

Концепція була простою. Люди надсилали мені посилання на свої сайти, а я висловлював думки про те, як їх можна покращити.

Нічого надприродного! Підготовка відео займала кілька хвилин, а самі ролики тривали по 5-7 хвилин кожен (плюс ще кілька хвилин на завантаження та відправлення).

Якщо робити їх поспіль, у мене могла б вийти непогана погодинна ставка приблизно 24$. Не надто вражає, розумію, але це ж був експеримент!

Загалом я створив кілька десятків таких відео за останні кілька місяців. Замовлення поступово з'являлися, і я на них відповідав.

Відгуки були хороші, часу все це багато не займало і взагалі було досить цікаво.

На цьому невеликому експерименті я заробляв по 200-400 $ на місяць.

Як я потрапив на головну сторінку

Одного ранку минулого місяця я дуже здивувався, побачивши в своїй ящику з десяток повідомлень про нові замовлення!

Насамперед я подумав, що мій гіг хтось порекомендував великій кількості друзів або він десь по-великому засвітився. Я пішов на головну Fiverr.com та точно! Ось він я.

Fiverr, звичайно, не публікує відомості про те, що потрібно для того, щоб потрапити на його головну сторінку, тому подальше можете вважати моїми особистими висновками на основі спостережень.

Згідно з Alexa.com, Fiverr є 64-м за популярністю сайтом у США і 131-м у світі.

Тож потрапити на його головну дорогу варто.

З конкуренцією більш ніж 3 мільйони гігів чимось виділитися там далеко не просто. (Хоча порівняно з кількістю сайтів, проіндексованих у Google, наприклад, такий рівень конкуренції ще відносно низький.)

Продавці не сплачують за розміщення на сайті; я впевнений, що алгоритм частково відповідає за вибір того, хто потрапляє на головну сторінку, а хто – до списків, але мені здається, що цей процес є хоч частково, але ручним.

Ось критерії, які, як на мене, вони використовують:

 1. Унікальна пропозиція для (щодо широкої аудиторії).
  На своїй головній сторінці Fiverr потрібно продемонструвати широту послуг, які там надають.
  Це перше враження від сайту, і тому необхідно показати широкий спектр пропозицій для різних відвідувачів.
 2. Що-небудь, що люди не очікують отримати за 5$.
  Пропозиція з високою вартістю – обов'язкова, тому що це безпосередньо пов'язане із фактором 3.
 3. Пропозиція з доведеним високим відсотком конверсії.
  Fiverr відстежує конверсію кожного гіга за останній місяць, тобто, відсоток людей, які реально скористалися вашою пропозицією стосовно всіх, хто його подивився.

Нормальний рівень конверсії на Fiverr - 5-10%. Після розміщення мого гіга на головній сторінці та початкового потоку замовлень, його конверсія досягла 22%! (Як бачите, з того часу вона дещо обвалилася.)

Зрозуміло, Fiverr хоче просунути гіги з найвищими показниками конверсії, адже вони заробляють тільки на продажах.

Головна сторінка – це їхній основний інструмент продажу, тому вони виділяють серед інших гігів з високим ступенем конверсії.

 1. Найвища середня вартість замовлення.
  Як і фактор коефіцієнта конверсії, висока середня вартість замовлення підвищує шанси вашого гіга потрапити на головну.
  Незважаючи на те, що Fiverr відомий як майданчик, де все коштує 5$, з продавців очікуються апсели (тобто продаж додаткових послуг) – це підвищує їхні прибутки і, як наслідок, прибутки Fiverr. (І за додаткові послуги компанія бере комісію 20%).
  За інших рівних, мені здається, що вони, швидше за все, покажуть гіг із середньою вартістю в 10$, ніж той, з якого ніколи не продаються додаткові послуги. Для Fiverr це вигідніше.
 2. Позитивні відгуки.
  Ще один критерій, що потрапив до мого списку топ-5 способів потрапити на головну сторінку Fiverr - це чудові відгуки. Прагніть до 100% позитивних відгуків і постарайтеся мати високий відсоток клієнтів, які залишають позитивні відгуки стосовно тих, хто взагалі нічого не пише.
  Немає нічого недосяжного. Коли я потрапив на головну, я мав 60-70 позитивних відгуків.

Т.як Fiverr заробляє лише по долару-парі із замовлення, їхній бізнес побудований на лояльних постійних клієнтах. Вони не поставить під загрозу свою репутацію і не покажуть на головній гіг із сумнівними відгуками.

Нижче я поділюся з вами парою порад на тему того, як можна гарантувати позитивні відгуки та впоратися з негативними.

Інші очікувані фактори:

Ваш "Рівень" продавця.

У всіх продавців на Fiverr є рейтинг: новачок (без рівня), продавець рівня 1, рівня 2, а також кращі продавці. Дуже рідко на головній можна побачити продавців нижче за другий рівень.

Короткий посібник з рівня на Fiverr:

Рівень 1 – ваш обліковий запис активний принаймні протягом 30 днів, і у вас 10 продажів.

Рівень 2 – у вас 50 продажів за 60 днів.

Найкращий продавець – обраний співробітниками Fiverr вручну на основі показників стажу, продажу, відгуків та поведінки у спільнотах.

Власне, самі послуги.

На підставі того, що бачу, безпосередньо цифрових послуг там мало. Натомість Fiverr воліє просувати гіги, виконання яких потребує певного індивідуального підходу.

Іншими словами, посібник у форматі PDF на тему N може бути чудовим гігом, але завдяки йому ви навряд чи потрапите на головну.

Додатковий дохід

Поки замовлення валилися в мою поштову скриньку в лякаючих кількостях, я почав переживати, що в мене не вистачить на них усіх часу.

Щоб влаштувати собі перепочинок, я пішов у налаштування та змінив обіцяний термін виконання замовлення з 3 до 6 днів.

На виконання всіх замовлень без втрати якості, безумовно, потрібен час. Довелося метушитися кілька днів, щоби з усім розібратися.

Навряд чи в мене була найкраща погодинна ставка у світі, але принаймні я отримував задоволення. Особливо коли люди замовляли додаткові послуги. Мені доводилося ворушити мізками та влаштовувати мозкові штурми, щоби придумати, як можна продати кожен бізнес.

Крім того, ви ніколи не знаєте, кого ви можете зустріти на Fiverr. У мене утворилося кілька цікавих нових знайомств, включаючи підприємців з усього світу.

Світове охоплення Fiverr вражає. У вашому особистому кабінеті продавця на Fiverr показана карта, де можна побачити всі країни, в яких купили ваші послуги, та метрику під назвою «Захоплення світу». Зараз я захопив світ на 19%!

Читайте також: Як заробити на Upwork: 9 порад новачкам.

Наслідки

Після того, як усе заспокоїлося, я приготувався пірнути в цифри та поділитися результатами цього експерименту із Side Hustle Nation.
(На той момент мене не було на головній вже півтора тижні; я майже постійно був там перші кілька днів, а потім ще періодично з'являвся.)

 • Загалом, моє влучення на головну дало 80 замовлень за 10 днів, загалом 1150 $ прибутку. Після комісії Fiverr я отримав на руки 920 $.
 • Середня вартість замовлення склала 14,37 $.
 • Більшість доходів прийшла від меншості покупців; 25% клієнтів генерують 70% прибутку. Не зовсім відповідає принципу 80/20, але близько!
 • 32% клієнтів замовили принаймні один апсел. Не знаю статистику цього показника на Fiverr, але мені здається, що це відсоток непоганий.

Як налаштуватись на успіх на Fiverr

Чи готові спробувати себе як продавець на Fiverr? Вмієте щось робити? Дарую поради, як стати успішним із самого першого дня.

 1. Коротка назва гіга
  Чіткі та лаконічні назви гігів працюють найкраще. Складно повною мірою передати зміст вашого гіга двома словами, тому спробуйте кілька варіантів і виберіть той, який генерує найбільший інтерес.
  Порада від професіонала: використовуйте Google Keyword Planner, щоб побачити, які ключові слова найпопулярніші.
  Можливо, мені потрібно було протестувати слово "оцінка" замість слова "аудит" у своїй гізі, але я виявив, що багато покупців на Fiverr шукають покупку підроблених відгуків та оцінок, тому я не захотів залучати нецільових клієнтів. А може й варто спробувати.
 2. Докладний опис
  Покупці повинні точно знати, що вони отримають у результаті. Це ваша можливість продати свої послуги та дати клієнтам знати, чому вони мають працювати саме з вами.
  Якщо вам ставлять багато питань, то опис вашого гіга, швидше за все, залишає бажати кращого.
  Опис також можна використовувати для детальнішої реклами додаткових послуг.
  Обсяг опису обмежений до 1200 символів, що насправді не так багато, тому вам доведеться бути коротким. Fiverr забезпечує деяку свободу щодо форматування тексту: жирний шрифт або курсив, різні розміри, марковані або нумеровані списки, виділення тексту.
  Скористайтеся деякими з цих функцій, щоб виділити опис вашого гіга серед інших.
 3. Відео та зображення
  Fiverr випустив статистику, в якій йдеться про те, що гіги з відео-описами продаються на 220% краще. Думаю, натяк ви зрозуміли. Відео потрібне обов'язково.
  Моє відео не найвищої якості у світі; я просто говорю на веб-камеру. Хочу створити нове відео краще, щоб подивитися, чи це впливає якось на продажі.
  Якщо у вас немає відео, переконайтеся, що ви принаймні використовували всі три слоти для зображень в описі. І розміщуйте лише якісні фото. Перевірте, що з розмірами все гаразд; на даний час це 682х459 пікселів.
 4. Цільові апсели
  Апсели, вони ж доповнення до гіг – це те, де Fiverr стає цікавим. Чим вищий ваш рівень, тим більше у вас можливостей, більше апселів і вища їхня вартість.
  Мій трюк полягав у пропозиції кількох різних варіантів, які б підійти моїм клієнтам.
  Ви можете редагувати ці доповнення та їх вартість у будь-який час, так що немає жодної шкоди у тестуванні різних варіантів. Запам'ятайте, що чим більше ви заробляєте, тим більше заробляє Fiverr, а це означає, що в їх інтересах зробити так, щоб ви досягли успіху і продавали.
 5. Просіть відгуки
  З погляду користувача система зворотного зв'язку на Fiverr виглядає цілком звичайно та використовує знайому всім систему 5-зіркового рейтингу. Але якщо копнути глибше, то виявляється, що їхня система зворотного зв'язку насправді зроблена на кшталт «успіх/невдача»; покупці можуть оцінити гіг лише позитивно, або негативно.
  Враховуючи, що більшість людей не залишають відгуків, якщо їх не попросити про це, я додав постскриптум у кожен шаблон постпродажного листа, де я прошу покупців залишити позитивний відгук, якщо мій гіг виявився їм корисним.
  Після цього близько 80% моїх клієнтів почали залишати позитивні відгуки. (Інші 20% не залишали негативні, вони просто взагалі з цим не морочилися.)
 6. Надайте гарантію повернення
  Я також додав гарантію повернення 100% коштів, якщо мій продукт не виправдає очікувань. Мені здається, це допомагає переконати покупців, що сумніваються.
  І я повернув гроші лише один раз, коли покупець був абсолютно незадоволений моїм аналізом його сайту.
  Подумати тільки, скільки люди іноді хочуть отримати за 5$.
  Після того, як цей покупець поставив мені негативну оцінку (причому без жодного попередження), я сказав йому, що всі мої гіги мають 100% гарантію повернення грошей і запропонував скасувати замовлення.

Чийсь супер-популярний гіг, але з високим відсотком відміни замовлень.
Коли він прийняв відміну, то отримав відшкодування, і його негативна оцінка зникла.

Тим не менш, з цим треба бути обережним, тому що статистика скасування загальнодоступна і може стати сигналом небезпеки як для покупців, так і для Fiverr. Думаю, якщо занадто багато покупців відмовиться від вашого гіга, його взагалі перестануть показувати.

Ваші перші замовлення

Як і на будь-якій новій платформі, пошук першого клієнта – один із найскладніших етапів. Ніхто не хоче ризикувати та зв'язуватися з кимось без історії продажу чи відгуків.

Щоб подолати це, AnarchoFighter рекомендує попросити 10 друзів купити ваш гіг. Якщо ви дасте кожному по 5 $, це обійдеться вам загалом всього в 10 $ за профіль з десятком позитивних оцінок і дасть можливість попрактикуватися в наданні послуг.

(50 $ за 10 гігів, 40 $ - ваш прибуток мінус 20%-я частка Fiverr, разом витрата становить 10 $).

Для чого підходить Fiverr

Fiverr, як визнаний ринок покупців, є чудовим місцем для перевірки ідей, продуктів та послуг.

Ви можете швидко побачити, чи зацікавлені люди у вашій пропозиції, та отримати негайний зворотний зв'язок. Може у вас і не вийде продавати стільки, скільки хотілося б, але ви вдосконалюєте навички продажу (копірайтинг, відео) та формуєте портфоліо з позитивними (сподіваюся) відгуками.

Крім того, якщо правильно налаштувати продаж гігів, ви можете організувати собі непоганий додатковий дохід.

Для чого Fiverr не дуже підходить

Не потрапляйте у пастку гонки на заниження ціни та переробки за 4$.

Натомість ви можете використовувати Fiverr як полігон перед тим, як впроваджувати свій товар на ринок.

Що далі?

Як продавець на одному з найпопулярніших сайтів у світі ви матимете доступ до величезного обсягу потенційних клієнтів. Подивіться це з мережевої погляду – ніколи не знаєш, хто читає опис твоєї послуги.

У чому мені потрібно вдосконалюватися – це пост-продажне спілкування.

Ви не бачите електронних адрес покупців (спілкування з ними електронною поштою порушує правила користування сайтом), але ви бачите їх на Fiverr і маєте можливість надсилати їм повідомлення після продажу.

Ви можете використовувати цю функцію для подальшої діяльності, наприклад, запитати, чи задоволені вони, чи є у них питання, попросити залишити позитивний відгук або прорекламувати апсели або інші гіги.

Іноді найціннішу інформацію можна отримати з цих постпродажних розмов. Клієнти запитують, чи не могли б ви допомогти їм із проблемою N або чи пропонуєте ви послуги М. Навіть якщо і ні, тепер ви знаєте, на що є попит.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости! 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити