Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Заробіток на Etsy.com

Останнє оновлення: П'ятниця, 01 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток на Etsy.com

Ви займаєтеся рукоділлям і замислюєтеся про монетизацію своїх виробів? Міжнародний майданчик Etsy допоможе. А наша стаття розповість, як відкрити на Etsy свій магазин та заробляти на рукоділлі.

Який майстер не мріяв перетворити свою улюблену справу на прибутковий бізнес? Але проблеми чекають на кожному кроці: де шукати клієнтів, як забезпечити постійний продаж, як рекламувати товари та інше. Напевно, багато хто чув про американський інтернет-магазин Etsy, який допомагає майстрам з усього світу знаходити покупців для товарів, зроблених своїми руками. А в інтернеті зустрічаються надихаючі історії успіху про рукоділку, яка заробила мільйони на онлайн-продажах. Спробуємо розібратися, як справи насправді і як використовувати можливості, які дає Etsy.

Etsy: що це за ресурс

Майданчик з'явився у 2005 році. Її створив американський столяр Роб Калін, коли прийшла ідея об'єднати майстрів хендмейда з різних міст і країн, щоб допомогти їм знайти клієнтів.

Основними покупцями на Etsy є американці, європейці, канадці. Аудиторія активна та платоспроможна. Щоб приблизно оцінити масштаби торгового майданчика, достатньо поглянути на статистику:

 • на Etsy продається 60 мільйонів товарів;
 • тут працюють 2,1 мільйона продавців, причому 90% магазинів – це бізнес, який веде одна людина;
 • за день на сайті відбувається 1,3 мільярда дій (кліки, фаворити, покупки тощо);
 • кількість активних покупців на Etsy зростає у середньому на 18% щороку. 
 • щомісяця Etsy відвідують понад 100 мільйонів людей.

Очевидно, що Etsy – це потужний торговий майданчик. Тут успішно продаються вироби ручної роботи, вінтажні речі, матеріали для творчості, цифрові товари (картини, майстер-класи і т.д.).

Успіх ресурсу пояснюється особливістю товарів, що на ньому продаються. Кожен лот на Etsy - це унікальна річ, яка має свою історію і видно працю майстра. Чи не штампований товар, а виріб, виконаний вручну. Багатьох покупців приваблює ця самобутність та унікальність товарів. Ось чому люди все частіше вибирають Etsy.

Щоб успішно продавати свої вироби, майстру потрібно вигадати щось оригінальне та незвичайне. Такий товар може знайтись не одразу. Хтось із першої спроби потрапляє в інтереси покупців, а комусь доводиться перебирати, куштувати, експериментувати. Ідеальних формул успіху тут нема. Однак перш ніж реєструватися як продавець на Etsy, слід уважно вивчити тренди та зрозуміти, що має найбільший попит.

Читайте також - Як я заробив на Fiverr 920$ за десять днів.

Що вигідно продавати на Etsy

Одне з найпопулярніших питань: що продавати на Etsy, щоб заробити? Ось список найбільш затребуваних товарів:

 • пошиті на замовлення сукні
 • в'язані вироби
 • різні аксесуари - гаманці, сумки, шапки та капелюхи, шарфи і т.д.
 • товари для весілля: від суконь до дизайну запрошень;
 • прикраси: сережки, каблучки, браслети;
 • саморобні меблі;
 • товари для дому: годинники, вази, свічки та свічники, рамки для фото, постільна білизна та інші товари.

Щоб розуміти, які товари зараз купуватимуться, відстежуйте тренди на Etsy. Можливо, якісь із цих товарів змогли б продавати і ви. Відслідковувати тренди можна за статистикою запитів на Etsy. І дивитися на співвідношення попиту та пропозиції. Наприклад, один із найпопулярніших запитів – в'язані вироби. Але й конкуренція тут буде величезною. І вам краще вибрати середньочастотні запити з низькою конкуренцією, ніж намагатися конкурувати в ніші, де понад 1 млн. пропозицій на сайті.

Наведемо приклади популярних запитів на Etsy

Запити товарів з низькою та середньою конкуренцією:

 • slime shop (набір глазурі);
 • dog portrait watercolor (портрет собаки аквареллю);
 • hooded crochet blanket (в'язана ковдра з капюшоном);
 • open back bridal gown (сукня з відкритою спиною);
 • coming home outfit (одяг для новонароджених);

Запити товарів із високою конкуренцією:

 • crocheting (в'язання гачком);
 • bridesmaids gift – подарунок для подруг нареченої;
 • crochet pattern (схема в'язання);
 • blanket (ковдра);
 • customized (на замовлення за індивідуальним описом)

Але головне, звичайно, продавати те, що вам подобається робити самим. Тому що успіх будь-якої справи багато в чому визначається особистою зацікавленістю. А коли ця справа пов'язана з творчістю та хендмейдом, тим більше!

Англійська мова: чи потрібно їм володіти

Дивлячись на запити та їх переклади, може виникнути резонне питання: як продавати на Etsy, не володіючи англійською мовою? Нічого складного тут нема. Декілька порад для того, щоб впоратися з мовним бар'єром:

 • на етапі реєстрації магазину вибирайте англійську мову за промовчанням;
 • якщо ви публікуєте опис товарів, зверніться за допомогою до фахівця, а не сподівайтеся на онлайн-перекладачі. Краще продумати шаблонні описи так, щоб потім їх можна було використовувати з мінімальними змінами;
 • онлайн-перекладач допоможе вам у спілкуванні з покупцями, хоча таке трапляється рідко;
 • щоб вибрати ключові слова для свого товару, перегляньте, які використовують інші продавці аналогічних товарів.

Як встановлювати ціни

Це питання дуже актуальне для виробів ручної роботи. Оцінити індивідуальну роботу набагато складніше, ніж типовий товар.

Взагалі, ціноутворення у хендмейду може бути будь-яким. Одні фахівці орієнтуються на середньоринкову ціна. Інші – оцінюють свою працю та вказують ту ціну, яку вважають для себе комфортною. У будь-якому випадку, на майданчику все вирішують покупці та їхній попит. Якщо у вас активно купуватимуть за цією ціною – все відмінно. Якщо покупців немає – варто переглянути, як складено вашу торгову пропозицію.

І все-таки ми радимо орієнтуватися на ринкові ціни. Коли аналізуватимете ринок і переглядатимете пропозиції на Etsy, звертайте увагу на ціни. Особливо вартість тих товарів, які схожі на ваші. Заберіть від цієї ціни 12-15% - це і буде там сума, яку ви отримаєте після оплати комісії Etsy (5%) та платіжної системи PayPal. Відсотки вказані приблизно – вони залежить від вартості товару, і навіть географії покупців і продавця.

Асортимент

Щоб магазин не виглядав сумним, підготуйте хоча б 20 товарів. До того ж, продавці з великим асортиментом виглядають солідніше і вселяють більше довіри. А ще вважається, що магазини з великим асортиментом найкраще котируються пошуковими алгоритмами Etsy.

Бюджет

Магазин Etsy можна відкрити безкоштовно. А от за розміщення товарів доведеться заплатити – по 20 центів за кожну. Але є варіант, як заощадити. Потрібно зареєструватись як реферал (за програмою підтримки нових продавців Etsy) – у такому разі ви отримаєте можливість безкоштовно опублікувати до 40 товарів. При реєстрації магазину пройдіть за спеціальним посиланням, яке надасть будь-який продавець, що вже діє. За це він також одержує бонуси – 40 товарів для безкоштовного розміщення.

Так що запустити свій інтернет-магазин на базі Etsy можна практично без вкладень. «Практично» – бо таки рекомендується передбачити бюджет на рекламу. Досвідчені продавці радять витрачати на рекламу хоча б по 1 долару на день, щоб швидше розкрутитись усередині майданчика.

Час

Щоб зробити з магазину у Etsy прибутковий проект, ви повинні приділяти йому багато часу. Це повноцінна робота, яка потребує постійного залучення. Конкуренція на сайті висока, і нічого не працюватиме тут «само собою». Ви повинні постійно просувати магазин, додавати нові товари, вносити виправлення за потребою. Всі ці завдання забиратимуть у вас 2-3 години на день.

Схема заробітку на Etsy

Наводимо коротку схему того, як отримувати прибуток із магазину Etsy:

 • вибрати товар, який продаватимете;
 • зареєструватися на сайті Etsy;
 • скориставшись реферальним посиланням для нового продавця, оформити свій інтернет-магазин;
 • заповнити його товарами (заплатити комісію сервісу, якщо додано понад 40 позицій);
 • залишається продавати товар та заробляти гроші.

Схема здається простою, але насправді тут є багато технічних нюансів, про які варто розповісти. Тому давайте розглянемо детальніше кожен етап.

Реєстрація магазину на Etsy

Відкрити магазин на сайті досить просто. Головне – знати кілька хитрощів, які допоможуть заощадити. Алгоритм реєстрації магазину на Etsy:

 • Крок 1. Отримайте бонус. Якщо ви реєструєтеся на запрошення продавця на Etsy, ви зможете розмістити 40 товарів абсолютно безкоштовно. Просто знайдіть людину, готову поділитися таким посиланням. Коли ви перейдете за цим посиланням, у вас з'явиться сторінка із запрошенням – натисніть на кнопку «Відкрийте магазин на Etsy та розмістіть перші 40 товарів безкоштовно».
 • Крок 2. Заповніть дані. Відкриється сторінка, де потрібно заповнити всі поля (ім'я користувача, пароль, адресу електронної пошти). Etsy надішле вам листа з підтвердженням для активації облікового запису.
 • Крок 3. Підтвердьте реєстрацію та переходьте до налаштування профілю (назва, мова, валюта, місцезнаходження). За промовчанням з'являться стандартні налаштування: англійська мова, американська валюта. Залишіть їх без змін, а ось місцезнаходження магазину виберіть зі списку. Нерідко при реєстрації магазину виникають складнощі, оскільки продавці забувають поміняти в налаштуваннях локацію – і залишають США, а потім не можуть прив'язати свої рахунки до магазину.

Також необхідно відповісти на запитання, навіщо ви реєструєте свій магазин:

 1. Це моє основне джерело доходу
 2. Це моє додаткове джерело доходу, але я сподіваюся зробити його основним
 3. Я займаюся цим у вільний час
 4. Інше
 • Крок 4. Виберіть назву магазину. Воно має бути англійською мовою та відображати тематику вашого магазину. Ретельно продумайте це, тому що коли реєстрацію буде завершено, ви вже не зможете змінити назву магазину.
 • Крок 5. Розмістіть пробний товар. Тепер потрібно розмістити один пробний товар – це активує безкоштовне розміщення. У вкладці товару потрібно заповнити всі поля та додати фото товару. Сторінка товару на Etsy називається лістингом. Заповнивши все, натисніть кнопку «Розмістити».
 • Крок 6. Вкажіть інформацію про товар. Кожен лістинг необхідно оформити. Etsy пропонує вказати таку інформацію про товар:
 1. Photos – фотографія виробу
 2. Title – заголовок з назвою товару
 3. About this listing – у цьому пункті інформацію про товар потрібно вибирати зі списку, що випадає
 4. Category – категорію можна вибрати зі списку
 5. Price – вартість товару
 6. Quantity – кількість (вкажіть 1 шт.)
 7. Renewal options – можливість відтворення (краще вказати “Manual” – ручне оновлення)
 8. Type – тип товару
 9. Description – опис товару (можна продублювати те, що ви вказали у заголовку)
 10. Section – рубрику можна вибрати зі списку
 11. Ships from – країна, з якої буде надіслано товар (вибрати зі списку)
 12. Processing time – термін відправлення товару
 13. Shipping costs – ціни на доставку
 14. Tags – ключові слова
 15. Materials – матеріали, з яких виготовлено товар

Заповнивши всі обов'язкові поля, натисніть "Опублікувати". Тепер залишиться перевірити ще раз – і готово!

Оплата замовлень

Наступний крок – налаштування оплати магазину. Якщо ви живете в СНД, вам доступний лише один спосіб оплати – PayPal. Можна використовувати категорію «Інше», щоб приймати оплату від клієнтів, що мешкають у вашій країні.

Вам необхідно мати обліковий запис PayPal та прив'язану до нього банківську картку з підключеним мобільним банком. Використовуючи два ці інструменти, ви зможете оплачувати розміщення замовлень та рекламу вашого магазину на Etsy.

Щоб уникнути цього:

 • у вашому обліковому записі натисніть на «Рахунок PayPal»
 • виберіть вкладку «Керування валютами» та поміняйте основну валюту вашого рахунку на долари
 • поверніться на головну сторінку облікового запису. Натисніть кнопку «Параметри продавця». Відкриється вкладка, на якій потрібно вибрати рядок «Блокувати платежі» та натиснути на кнопку «Оновити». З'явиться вікно, де потрібно вибрати рядок «Так, прийняти та конвертувати їх у наступну валюту: Долар США». Збережіть зміни.

Тепер сума на вашому рахунку відображатиметься в доларах.

Всі гроші, що надходять на PayPal, можна вивести на рахунок. Переклад здійснюється протягом 1-3 діб.

При продажу товару Etsy бере комісію у розмірі 5% вартості товару. Комісія не списується автоматично. Раз на місяць на вашу пошту надходить лист із рахунком за попередній місяць. Сплатити його можна як із банківської картки, так і з PayPal.

Оформлення магазину

Після того, як ви відкриєте магазин на Etsy, вам потрібно буде вирішити питання оформлення вітрини.

Візуальна складова

Почати потрібно із загальної стилістики магазину – придумайте логотип та кольорову гаму. Основний акцент слід робити на фото товарів. Вони краще за будь-який текст зацікавлять покупців і покажуть ваші вироби у всій красі. Головне, зробити якісні фотографії.

Підбирайте фото для магазину продумано: так, щоб при перегляді галереї покупець міг скласти повне та достовірне уявлення про товар – його габарити, деталі, матеріали, способи використання.

Важливо, щоб фотографія підкреслювала всі переваги та особливості товару. Якщо ви сумніваєтеся, що зможете правильно сфотографувати товари, краще довірити фотографу. Така предметна фотосесія коштуватиме недорого. Завдяки якісним фотографіям товару ви зможете заробити більше, ніж витратите на них.

За бажання можна освоїти предметну фотографію самим. Навіть на смартфон можуть вийти чудові кадри. Головне – гарне природне освітлення та композиція, у якій добре видно товар.

Також ви можете додавати до галереї фотографії себе за роботою – такі кадри збільшують лояльність покупців. Завжди плюс, коли онлайн-клієнти бачать не просто вітрину з товарами, а й того, хто за цим стоїть.

Опис товарів

Крім фотографій важливий і опис товару, починаючи з назви. У ньому краще використовувати максимальну кількість слів, якими можуть шукати товар. В описі також слід використовувати ці ключові слова. Деякі продавці пишуть історію товару – як вони його творили, що їх надихнуло. Тут кожен вирішує сам, про що розповідати. Нагадаємо, що всі назви та описи товару потрібно писати англійською мовою.

Зазвичай досить короткого опису із зазначенням ключових особливостей товару – матеріали виготовлення, розмір та вагу, функціональність, колір тощо.

До кожного товару ви можете додати 13 тегів, якими працює пошукова система. Намагайтеся заповнити їх усе, щоб покращити пошукову видачу на сайті.

Також ви можете розподіляти всі свої товари за категоріями та підкатегоріями. Це допомагає створити зручну навігацію магазином. Чим краще ви продумаєте такі деталі, тим більше залучите покупців.

Просування магазину

Отже, у вас все готово: магазин створений, оформлені вітрини, оплата налаштована. Настав час, щоб замислитися над просуванням. Щоб розкрутити магазин Etsy, можна використовувати різні інструменти інтернет-маркетингу:

 • внутрішня платна реклама на Etsy. Вартість залежить від кількості кліків, отриманих на товар, що просувається. Ви можете встановити денний бюджет (від 1$).
 • активність усередині сайту. Ставте більше лайків, коментуйте, додавайте товари з інших магазинів у вибране. І тоді інші користувачі почнуть відповідати вам тим самим.
 • реклама у пошуковій системі Google. Щоб ваші товари з'являлися на сторінці пошуку, потрібно налаштувати таку функцію всередині інтерфейсу Etsy.
 • вести інші соціальні мережі та перенаправляти трафік на ваш магазин у Etsy. Соціальні мережі – це потужний інструмент просування, який ми розглянемо докладніше.

Соціальні мережі

Самого майданчика Etsy недостатньо, щоб розкрутити свій магазин. Тому паралельно потрібно розвивати соціальні мережі:

 • Pinterest - ця соціальна мережа дуже популярна у США і відмінно підходить для реклами товарів ручної роботи.
 • Фейсбук - якщо ви плануєте просуватися на вітчизняному ринку, можна створити групу і викладати різний матеріал: корисний, розважальний, що продає. Ви можете розкрутити свою групу, додаючи людей до друзів. Після всіх ваших публікацій з товарами магазину та посиланням на Etsy будуть з'являтися у стрічці ваших друзів. Якщо людей зацікавить це вони перейдуть за посиланням на товар. Головне тут – не перетворитися на спамера.

Усі результати ваших рекламних кампаній можна побачити за статистикою усередині майданчика. Etsy надає різні дані:

 • кількість переглядів та візитів
 • кількість замовлень
 • джерела трафіку
 • список ключових слів, за якими до вас приходили люди
 • ваша виручка за вибраний період

Цю статистику можна використовувати, щоб вивчати цільову аудиторію, відслідковувати ефективність рекламних інструментів, вибирати найбільш якісні ключові слова, які призводять до потенційних клієнтів. Також на основі даних ви зможете зробити висновок, які товари продаються найкраще, а що варто забрати з асортименту.

Як продавати на Etsy

Одна з частих помилок продавців-початківців - що Etsy буде працювати сам і відразу приносити дохід. Але це зовсім негаразд. Пропозицій на сайті є величезна кількість, а значить, у вас невеликі шанси потрапити у видачі на верхні позиції. До речі, 80% замовлень на Etsy – це товари із першої сторінки внутрішнього пошуку.

Що робити для підвищення ефективності продажів:

 • скористатися інструментом Etsyrank.com, що допомагає підбирати правильні ключі для внутрішнього пошуку;
 • розміщувати товар одразу у кількох категоріях – так ви збільшите охоплення аудиторії;
 • якщо для вашого товару можлива персоналізація та виготовлення речей на замовлення – обов'язково вкажіть це у лістингу. На Etsy така послуга має величезний попит;
 • зробити гарну упаковку товару – аудиторія Etsy дуже любить, коли оформлення продумане для дрібниць;
 • продавати товари, поєднуючи їх у подарункові набори;
 • пропонувати товари в різних цінових категоріях: $25, $50, $75 та $100;
 • додати в описі товару кілька рядків про те, чому цей товар стане чудовим подарунком та кому його краще подарувати. Можна додати теги, наприклад, "gift idea for kids".
 • скористатися функцією Featured Items – для ваших нових або найпопулярніших товарів. Функція дозволяє розмістити 4 товари в самому верху вашої вітрини.

В заключення + відео

За допомогою цієї інструкції ви зможете продавати свої товари на Etsy та заробляти серйозні гроші. Головне, правильно налаштувати свій магазин та розкрутити його. Успіхів!

Читайте також - Як заробити на Upwork: 9 порад новачкам.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити