Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на нерухомості у 2024 році

Останнє оновлення: Середа, 27 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на нерухомості

Грамотні угоди на ринку нерухомості — чудова можливість вигідно вкласти гроші та з мінімальним ризиком отримати високий дохід. І хоча часи великих і понад прибуткових угод у цій сфері вже минули, все ще існує чимало способів, як заробити на нерухомості. Ми зібрали та проаналізували всі схеми отримання доходу.

Хто може почати заробляти на нерухомості

Придбання нерухомості — стабільний і навіть консервативний спосіб інвестування, який можна розглядати як для збереження наявного капіталу від інфляції, так і для заробітку.

На відміну від багатьох інших інвестиційних інструментів нерухомість має таку важливу властивість як реальна цінність, яку можна використовувати за прямим призначенням. Усі депозити, акції та облігації служать лише генерування доходу. Хоча квартира або будинок є житлом для людини. Їхня цінність ясна і відчутна. Як наслідок, вони відмінно підходять для створення стабільного та прогнозованого грошового потоку.

Примітно, що заробляти у цій сфері може кожен, хто зможе правильно розрахувати свої особисті та фінансові можливості, грамотно підбере об'єкт нерухомості та метод отримання доходу від нього. Головне — самоорганізованість, прагнення та рішучість.

Заробіток на нерухомості багато в чому схожий на звичайний бізнес. Тільки на вас працюють не люди, а гроші. Зайти ринку можна як маючи значний капітал, і з невеликими накопиченнями. Щоправда, спочатку, маючи невеликий капітал, доведеться багато часу приділяти пошуку доступних прибуткових об'єктів і залученню достатньої кількості інвестицій.

Де знайти стартовий капітал

Щоб розпочати, перш за все, потрібно визначитися з джерелом фінансування. Найочевидніший варіант — власні нагромадження. Якщо таких немає, слід шукати фінансування з боку. У сфері нерухомості є кілька способів залучення грошей:

 • іпотечний кредит під заставу об'єкта, що купується;
 • кредит під заставу наявної нерухомості;
 • залучення інвестора;
 • співінвестування.

Найскладніше отримати іпотечний кредит. Потрібно мати високий офіційний дохід та гарну кредитну історію. Банківська система скролінгу позичальників враховує безліч нюансів. Потрібно докласти чимало зусиль, щоб переконати банк у своїй платоспроможності.

Отримати кредит під заставу наявної нерухомості досить легко. За умови, що вартість наявної нерухомості перевищує суму кредиту. У цьому випадку банк навіть не ретельно перевірятиме доходи.

Щоправда, треба розуміти, що кредит на велику суму завжди ризиковано. Звичайно, якщо ви знаєте секрет, як заробити на квартирі 80-100% річних, взяти кредит під 20% виглядає привабливо. Але завжди потрібно бути готовим до того, що щось може піти не так і мати план відступу.

Якщо ж банки не дають кредит, або ви просто не хочете ризикувати, варто розглянути варіант з інвесторами. Є чимало людей, які хотіли б вигідно вкласти свої гроші для їхнього примноження. Як інвестор може виступати як ваша знайома, так і зовсім стороння людина. Можливо:

 1. Повне фінансування вашого проекту, за якого ви можете отримати відсоток від доходу за організацію.
 2. Співінвестування, де обидва інвестори матимуть однакові права та обов'язки.

Чи можна розпочинати без вкладень?

Більшість схем припускає, що перш ніж почати заробляти на нерухомості, потрібно спочатку її купити, або, як мінімум, орендувати. Звичайно, що без копійки грошей у кишені в такому разі навряд чи щось вийде. Але є чимало схем заробітку на нерухомості без капіталу.

Наприклад:

 • Купівля житла в іпотеку із подальшим залученням орендарів.
 • Позики у знайомих та виплата боргу на виплат з ренти орендарів.
 • Залучення інвесторів.
 • Надання посередницьких послуг під час операцій з нерухомістю.

Заробити на нерухомості з нуля, не маючи стартового капіталу, можливо. Але проблематично. Доведеться навчитися домовлятися та звикнути до відмов.

Топ-15 способів заробити на нерухомості

Нерухомість, як бізнес, одна із стабільних сфер отримання доходу. Житлова, торгова та офісна площа завжди затребувана. Але у більшості людей заробіток на нерухомості асоціюється з великим капіталовкладенням, через відсутність якого багато хто навіть не намагається займатися цим. У той же час є чимало схем отримання доходу, які мають на увазі скромні, а то й нульові капіталовкладення. Головне знати, що і як треба робити.

Будівництво

Нерухомість - це, мабуть, єдиний продукт, який виробляється людиною, який ніколи не втрачає свою вартість і актуальність. Зведення власного об'єкта нерухомості, звичайно, вимагає серйозного капіталовкладення, але приносить і не менший дохід.

Побудувати можна будь-який об'єкт було б і потрібний стартовий капітал.

Модульні будинки

Найбільш бюджетний варіант – модульні будинки. Це приватні одно-або малоповерхові будинки, які збираються з готових матеріалів за принципом конструктора. Будувати такі будинки можна будь-якої пори року, а терміни монтажу не перевищують 3 місяців.

Можна обійтися без проектування та використовувати готові типові конструкції, а можна створювати індивідуальні проекти з урахуванням побажань замовника. Будучи набагато дешевшим за міську квартиру, комфортабельний та утеплений модульний будинок легко знайде свого покупця.

 • Термін реалізації: 2-3 місяці.
 • Стартовий капітал: від півмлн. грн.
 • Прогнозований прибуток: від 50 тис. до півмлн. грн.

Таунхауси

Другий варіант бюджетного будівництва – таунхауси. Вони є приватний будинок, розрахований на проживання кількох сімей і має окремі виходи. Будівництво будинку вимагає значно меншого фінансування, ніж багатоквартирний будинок. При цьому, будучи набагато просторішим, ніж квартира в щільній міській забудові, він досить швидко знаходить покупців. Особливо, якщо вибирати райони під забудову ближче до межі міста та з розвиненою інфраструктурою.

 • Термін реалізації: 1 рік.
 • Стартовий капітал: від 1.2 млн. грн.
 • Прогнозований дохід: 35-50% від витрат за будівництво під час продажу чи 20-40 тис. грн. при здачі у найм.

Комерційна нерухомість

Завжди цінується комерційна нерухомість — бізнес-центри, торгові та складські приміщення. Найбільший зиск, мабуть, може принести будівництво бізнес-центру. Вибираючи такий варіант, важливо правильно розподілити площу. Оптимально вважається виділяти 20% під елітні офіси, 50% під середній бізнес та 30% для економ класу.

 • Строки реалізації: 8 місяців для придбання чи 1,5-2 року для будівництва.
 • Стартовий капітал: від 8 млн. грн.
 • Прогнозований дохід: 0.5-4 млн. грн.

Склади, невеликі торговельні та офісні приміщення вимагають трохи менше резервів і можуть генерувати непоганий дохід.

 • Строки реалізації: від 6 місяців до 1 року.
 • Стартовий капітал: від 2млн. грн. для офісів та торгових павільйонів або від 0.5 млн. грн. для складів
 • Прогнозований дохід: при вдалому розташуванні від 0.5 млн. грн.

Перепродаж квартир

Звичайно, стільки, скільки можна було заробити на початку 90-х на перепродажі, тепер не заробиш. Але ця схема все ще здатна приносити добрий дохід.

Перепродаж квартир можливий як на первинному, так і на вторинному ринку.

Первинний ринок

Основна ідея спекулятивних операцій на первинному ринку — придбання квартир на ранніх етапах будівництва для їхнього подальшого перепродажу. Житло у вже зданому будинку може коштувати на 30-40% дорожче, ніж на стадії котловану. Тому, якщо продумати всі деталі, перепродаж може стати чудовим варіантом заробітку. Головний ризик у цьому випадку — нарватися на недобросовісного забудовника, який не здасть проект вчасно або не завершить його.

 • Терміни реалізації: 1,5-2 роки.
 • Стартовий капітал: від 0,7 млн. грн. для покупки або 50 тис. грн. для початкового внеску з іпотеки
 • Прогнозований дохід: близько 50% вартості квартири.

Якщо зробити в квартирі ремонт, можна отримати додаткові 150% від його вартості.

Вторинний ринок

Перепродаж на вторинному ринку нерухомості передбачає, як правило, викуп квартири за дешевшою ціною та подальший продаж за дорожчою. Найпоширеніший спосіб — купити житло в поганому стані, упорядкувати його і продати за вищою вартістю.

Будь-яку нерухомість покупець оцінює насамперед зовні. Якщо квартира чи будинок виглядає непрезентабельно, їхня вартість суттєво знижується. Зробивши хороший ремонт у квартирі, або навіть облаштувавши її меблями, можна збільшити вартість на півмільйона і більше.

 • Строки реалізації: кілька місяців.
 • Стартовий капітал: від 120 тис. грн.
 • Прогнозований дохід: 100% вартості ремонту, при цьому не важливо, робите ви його самостійно або залучаєте фахівців.

Заробити можна і за термінового викупу. Продаж нерухомості, як відомо, може затягтися на кілька місяців, а то й років. Багато людей просто не мають цього часу, і щоб не чекати, готові продавати своє майно дешевше. У такому методі заробітку важливо дати себе знати, щоб у разі чого люди знали до кого звертатися.

 • Термін реалізації: 7-14 днів.
 • Стартовий капітал: від 0.5 млн. грн.
 • Прогнозований дохід: близько 30% вартості нерухомості.

Ще один варіант заробітку - ловити потрібний момент, купуючи нерухомість при спаді його вартості і перепродуючи дорожче на піку. Найважливіше тут — визначити, яку саме нерухомість найбільше зросте ціна до “години Х”. Зазвичай для цього доводиться враховувати низку особливостей:

 • екологічність та престижність району,
 • транспортну розв'язку,
 • подальший розвиток інфраструктури поблизу.

При цьому гроші ви можете заробити відразу після покупки, здаючи житло в оренду до моменту, поки його вартість не зросте. Такий комплексний підхід забезпечує інвестору заробіток не менш як 35% річних.

Продаж землі

Продавати можна не лише приміщення, а й землю під їхню забудову. Заробіток на земельних ділянках, як правило, має на увазі набагато менше капіталовкладення. Для продажу під час попиту можна інвестувати в землю, призначену для будівництва житлових, комерційних або промислових об'єктів.

Серед переваг даного способу заробітку можна виділити:

 • щодо низький поріг входу;
 • мінімум зусиль щодо обслуговування власності.

Але щоб досягти успіху, інвестор має бути впевненим у тому, що в майбутньому в регіоні відбудуться якісь позитивні зміни для розвитку інфраструктури. В іншому випадку інвестиції можуть виявитися збитковими.

 • Термін реалізації: 2-3 роки.
 • Стартовий капітал: 120-200 тис. грн.
 • Прогнозований дохід: 25-35% вартості.

Крім того, у нашій країні існує величезна кількість землевласників, які не використовують чи не знають, як можна використати свій ресурс. Зазвичай, якщо їм запропонувати вартість трохи меншу за ринкову, вони охоче погоджуються. Після цього можна розмежувати ділянку і продати дорожче людям, які розуміють її реальну цінність.

Купівля житла за кордоном

На ринку нерухомості є своя градація інвестиційної привабливості. Десь вартість квадратного метра падає, а десь стрімко зростає. Тому в деяких ситуаціях раціонально придивитися до варіанта придбання житла за кордоном.

Наприклад, у Берліні разом із зростанням населення у столиці постійно зростає і вартість житла. При цьому практично 85% населення міста орендують квартири, що робить нерухомість у німецькій столиці не тільки вигідною довгостроковою інвестицією, а й джерелом щомісячного доходу, що постійно зростає.

 • Терміни реалізації: 1-2 місяці для придбання.
 • Стартовий капітал: щонайменше 50 тис. євро на початковий внесок за кредитом.
 • Прогнозований дохід: 9–15 тис. євро на рік як плата за оренду та приріст вартості нерухомості під час продажу.

Читайте також - Інвестування в нерухомість — куди вигідніше вкласти гроші, як уникнути ризиків і не залишитися внакладе.

REIT

REIT (Real Estate Investment Trust) – ефективний інструмент заробітку на нерухомості без її придбання. Він представляє траст, що інвестує і в більшості випадків самостійно управляє різними об'єктами нерухомості:

 • офісні будівлі;
 • складськими приміщеннями;
 • розважальними центрами;
 • прибутковими будинками;
 • іншими забудовами, здатними приносити опціональний дохід.

Є ще іпотечні REIT, які отримують прибуток від скуповування іпотечних кредитів, але таких трохи більше 10%.

REIT розширює можливість заробітку на нерухомості та зменшує ризики. Адже якщо ви не олігарх, і не можете скуповувати готелі, ТРЦ і бізнес-центри, то варіанти заробітку зводяться в основному до покупки квартири. Інвестуючи в акції REIT разом з мільйоном таких же приватних інвесторів, ви можете стати власником частки відразу в безлічі таких об'єктів і отримувати стабільний дохід від дивідендів.

 • Строки реалізації: миттєво.
 • Стартовий капітал: від кількох сотень доларів.
 • Прогнозований прибуток: 90% прибутку від діяльності REIT.

Здача в оренду житла

Найпростіший спосіб заробити на порожній квартирі – здати її в оренду. Успішний бізнес на оренді можна збудувати як здаючи елітні апартаменти, так і працюючи з окремими кімнатами в комуналці або гуртожитку. В останньому випадку навіть не такий важливий ремонт, як вдале розташування, транспортна розв'язка та доступність до важливих об'єктів інфраструктури.

Якщо ви тільки придивляєтеся до купівлі житлової площі для подальшої здачі в оренду, рекомендуємо вибирати об'єкти на вторинному ринку. У такому разі не доведеться вкладатися в капітальний ремонт і отримувати прибуток можна почати майже відразу.

Переваги даного методу в мінімумі зусиль — лише час від часу шукати нових орендарів, щоб отримувати постійний фіксований дохід. Як недолік можна виділити великий термін окупності. Він може становити близько 15-20 років.

 • Строки реалізації: протягом місяця.
 • Стартовий капітал: від 0.5 млн. грн. на покупку квартири або безкоштовно, якщо є вільна площа.
 • Прогнозований прибуток: 3-5% на рік від вартості житла.

Квартири подобово

Набагато більший прибуток від орендного бізнесу можна отримати за допомогою подобової чи погодинної оренди. Проте, такий метод передбачає постійну участь власника — орендарів потрібно постійно шукати, проводити заселення та виселення, упорядковувати житло після. Тому якщо планується придбання кількох об'єктів під здачу в короткострокову оренду, краще шукати їх поблизу один до одного, щоби потім не мотатися містом.

Незаперечна перевага цього способу - збільшення прибутку від здачі квартири в оренду навіть за умови, що для збирання наймається клінінгова компанія. Основні недоліки — необхідна постійна участь і високий ризик, що майно буде пошкоджено.

 • Строки реалізації: протягом дня.
 • Стартовий капітал: від 0.5 млн. грн. на купівлю квартири.
 • Прогнозований доход: +200% місячної оренди.

Прибутковий будинок

Прибутковий будинок є багатоквартирний будинок, побудований спеціально для здачі його приміщень. Це один із найпопулярніших об'єктів для інвестування, причому для багатьох такі інвестиції — не основне джерело доходів. Тому часто-густо інвестора наймають менеджерів для управління таким об'єктом.

До обов'язків керівника входить пошук орендарів, збирання щомісячних платежів, підтримка будинку в хорошому експлуатаційному стані.

 • Строки реалізації: після погодження умов праці.
 • Стартовий капітал: без вкладень.
 • Прогнозований дохід: оплата праці може бути встановлена у відсотках (зазвичай 30% від доходу) або бути фіксованою (від 30 до 100 тис. руб. на місяць).

Субаренда

Субаренда — здавання майна, що вже орендується. На перший погляд, це може здатися мало прибутковим заняттям. Але є кілька схем, які дозволяють заробляти на суборенді добрі гроші. При цьому потрібні лише мінімальні вкладення.

Мабуть, найприбутковіший спосіб — довгострокова оренда з подальшою подобовою суборендою. Більшості власників зручно здавати квартиру на тривалий термін одній людині, у той час як за подобової оренди вона здатна приносити в кілька разів більший дохід.

 • Термін реалізації: 2-3 тижні на пошук підходящої квартири.
 • Стартовий капітал: 15-20 тис. грн. для оренди на місяць та внесення застави.
 • Прогнозований дохід: залежить від розташування та сезону, але в середньому становить 15-30 тис. грн.

Ще один варіант вигідної суборенди — оренда великої житлової площі та її здавання кільком наймачам. Схема дуже проста: орендуємо великий будинок чи квартиру на себе, а потім повторно здаємо в оренду кільком людям та заробляємо на апартаментах різницю.

Важливим моментом за таких угод є договір оренди з власником. До нього обов'язково мають бути включені пункти про можливість підселення та неможливість виселення орендаря без попереднього повідомлення за 6 місяців. Вся справа в тому, що господар, дізнавшись про налагоджений прибутковий бізнес, може просто не захотіти ділиться.

 • Терміни реалізації: кілька тижнів на пошук нерухомості та укладання договору.
 • Стартовий капітал: орендна плата за два місяці та витрати на купівлю додаткових спальних місць.
 • Прогнозований дохід: близько 20 тис. грн. при довгостроковій оренді та понад 40 тис. грн. при добовому здаванні.

Субаренда можлива і з комерційною нерухомістю. Наприклад, якщо будується новий район, то в ньому обов'язково з'являтимуться перукарні, магазини, кафе тощо. Якщо заздалегідь орендувати та упорядкувати комерційні будинки, після заселення людей на районі їх можна буде здати в оренду дорожче.

 • Термін реалізації: 3-6 місяць.
 • Стартовий капітал: від 250 тис. грн. + витрати на ремонт та проведення комунікацій.
 • Прогнозований дохід: від 200 тис. грн.

Хостел або антикафе

Заробити на житло можна і адаптувавши його під будь-яке функціональне використання. Наприклад, відкривши хостел чи антикафе. Перший варіант особливо актуальний для туристичних регіонів. Організувати хостел можна практично у будь-якому приміщенні. Важливо лише правильно розподілити площу під ліжко-місце та зробити косметичний ремонт, бажано тематичний.

 • Строки реалізації: від тижня до кількох місяців.
 • Стартовий капітал: за наявності власного приміщення від 40 тис. грн. на ремонт.
 • Прогнозований дохід: від 40 тис. грн. у звичайні дні та 10-20 тис. доларів на сезон або під час проведення у місті різних заходів.

Не менш зручний варіант отримання прибутку з нерухомості - відкриття антикафе. Приміщення, де можна поговорити з друзями в затишній атмосфері, завжди в ціні. Але на відміну від звичайних кафе та ресторанів вам не доведеться поратися з організацією роботи кухні, адже відвідувачі вашого закладу будуть приносити їжу із собою.

 • Терміни реалізації: кілька місяців на пошук, оренду та облаштування відповідного приміщення.
 • Стартовий капітал: від 80 тис. грн. на оренду та ремонт.
 • Прогнозований дохід: близько 40 тис. грн. в місяць.

Переведення житла в офіс

Комерційна нерухомість, як відомо, коштує набагато дорожче за житлові приміщення, і на цій різниці у вартості можна непогано заробляти. Суть схеми проста: потрібно купити житлову нерухомість, що знаходиться на першому поверсі в будинку, поряд з яким розвинена інфраструктура та висока прохідність. Потім слід переоформити документи та облаштувати окремий вихід, а потім об'єкт власності можна продати за вищою ціною або здати в оренду.

 • Строки реалізації: близько 4 місяців.
 • Стартовий капітал: купівля квартири та 100-120 тис. грн на ремонт.
 • Прогнозований дохід: близько 40 тис. грн. на місяць від оренди чи різниця від продажу.

Здача офісів та складів

Офісні та складські приміщення - один із найпопулярніших сегментів на динамічному ринку нерухомості. Різні невеликі добре обставлені приміщення та зручно розташовані склади мають високий попит у орендарів, що дозволяє перетворити володіння на постійне джерело стабільного доходу.

 • Терміни реалізації: близько 6 місяців на купівлю та облаштування приміщення.
 • Стартовий капітал: вартість приміщення та близько 120 тис. грн. на ремонт.
 • Прогнозований дохід: залежить від показників об'єкта, але у середньому від 15 до 40 тис. грн. в місяць.

Оренда гаража або паркувального місця

У густо заселених районах часто спостерігається дефіцит паркувальних місць. Володіння гаражем або місцем для паркування тут може приносити хороший дохід, адже в оренді будуть зацікавлені як місцеві автовласники, так і механіки, і підприємці.

Цей метод заробітку добре підходить тим, хто не має у своєму розпорядженні великого стартового капіталу. Придбати місце для паркування або гараж в житловому комплексі можна відносно дешево, якщо вкластися в нього ще на стадії будівництва будинку. Після об'єкта можна буде легко продати вдвічі дорожче.

 • Термін реалізації: 6-8 місяців при швидкому будівництві.
 • Стартовий капітал: 60-120 тис. грн.
 • Прогнозований дохід: 1 тис. грн. на місяць, та +100% вартості при перепродажі.

Перепродаж будинків банкрутів

Процедура банкрутства мають на увазі розпродаж рухомого та нерухомого майна. Власність банкрутів йде з торгів майже за половину ринкової вартості, що відкриває величезні перспективи заробітку при перепродажі.

Однак процедуру викупу нерухомості банкрутів не можна назвати простою. Крім того, інвестор повинен відразу мати у своєму розпорядженні всю суму. Можливість оформити іпотеку чи кредит у разі відсутня.

 • Терміни реалізації: близько 2-х місяців для придбання.
 • Стартовий капітал: від 200 тис. грн. власні кошти.
 • Прогнозований дохід: 20-50% вартості нерухомості.

Робота ріелтором

Надання ріелторських послуг – чудова можливість заробити на нерухомості з нуля без початкового капіталу. Все, що потрібно, — добре розбиратися в інфраструктурі регіону, вміти спілкуватися з людьми та працювати на результат.

 • Строки реалізації: постійна чи часткова зайнятість.
 • Стартовий капітал: не потрібний.
 • Прогнозований дохід: 3-5% суми угоди.

Корисні поради новачкам

Як ви вже встигли переконатися, існує чимало схем заробітку на нерухомості, але вони здатні приносити хороший дохід тільки за умови правильної організації бізнесу. В іншому випадку вкладення навіть можуть виявитися збитковими. Пропонуємо розглянути основні помилки, яких припускаються новачки, щоб уникнути їх:

 • Неправильний вибір нерухомості. Обов'язково витратите час на вивчення ринку нерухомості в регіоні, визначте райони, де вартість квадратного метра зростатиме в майбутньому і на основі отриманих даних складіть свою стратегію дій.
 • Погана юридична підкованість. Перш ніж розпочати реалізацію задуманого, уважно вивчіть юридичний аспект. Іноді буває і таке, що здавалося б вигідний проект застряє в реалізації через будь-яку бюрократичну формальність і стає збитковим.
 • Відсутність комунікабельності. Працюючи з нерухомістю вам доведеться постійно домовлятися з людьми, і часом від того, наскільки вміло ви зможете це зробити, залежить успіх.
 • Висока конкуренція. Вступ новачків ринку рідко буває стрімким. У цій сфері діяльності дуже високий рівень конкуренції, і при цьому багато забудовників та інших компаній вважають за краще віддавати вигідні об'єкти вже знайомим їм інвесторам та ріелторам. Тому якийсь час доведеться витратити на заробіток репутації та придбання знайомств.

Як уникнути шахрайських схем

Великі суми грошей завжди приваблюють шахраїв і до цього треба бути готовим. Розглянемо ТОП шахрайських схем та методи їм протистоять:

 • Несумлінні забудовники. Сьогодні це вже рідкість, але ймовірність вкластися у житло у будинку, який так і не збудують, існує. Щоб уникнути такої проблеми, уважно перевіряйте забудовника перед покупкою нерухомості. Бажано віддавати перевагу компаніям, які мають за плечима вже кілька успішно реалізованих об'єктів.
 • Підроблена довіреність. Продаж нерухомості за підробленою довіреністю - одна з найпоширеніших афер. У такій ситуації повинні насторожити сам факт продажу за довіреністю та вартість нижча за ринкову.
 • Продаж комерційної нерухомості. Іноді трапляється і таке, що за підробленими рішеннями суду намагаються продати проблемну нерухомість під арештом. Потрібно обов'язково робити запити до відповідних інстанцій, щоб з'ясувати, на яких підставах було припинено іпотеку чи знято арешт. Червоний сигнал — терміновий продаж за низькою ціною відразу після зняття арешту.
 • Рейдери. Щоб не стати жертвою рейдерів, перед покупкою обов'язково перевірте усі реєстри на наявність судових справ та виконавчого провадження за продавцем.

Вирішивши заробляти на ринку нерухомості, свою діяльність обов'язково почніть з вивчення азів. Не поспішайте вкладати гроші в перший-ліпший проект, який здається вигідним. Краще спочатку вивчити майбутній план забудови міста, вибрати кілька привабливих районів та скласти свою стратегію для заробітку.

Відео

Читайте також - Бізнес на нерухомості: 10 найкращих ідей.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости! 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити