Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

OpenSea - огляд NFT маркетплейсу, як створювати, купувати та продавати токени

Останнє оновлення: Середа, 27 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

OpenSea

OpenSea – перший і найбільший світовий маркетплейс у сфері NFT. Тут створюють, продають, купують і колекціонують цифрові витвори мистецтва, прив'язані до незамінних токенів.

Будь-хто може завантажити свій арт (зображення, музика, відео, 3D-модель), перетворити його на NFT, виставити на аукціон і заробити криптовалюту.

Також у продажу на OpenSea є:

 • доменні імена;
 • ділянки землі, одяг з ігрових світів;
 • віртуальні предмети колекціонування.

Можливості майданчика активно використовуються для створення та розкручування тематичних спільнот, підтримки фанатських рухів у світі професійного спорту.

Це цікаво - Як заробити на NFT - всі способи заробітку.

Інструкція з реєстрації

На DeFi-ресурсах реєстрацію облікового запису замінює підключення гаманця, сумісного з мережею Ethereum. Для роботи з OpenSea використовують MetaMask, Bitski, Fortmatic, WalletConnect, Coinbase, Arkane, Dapper та інші.Інструкція з реєстрації

Ось як підключитись:

 1. Відкрити головну сторінку. У правому верхньому кутку клацнути по іконці гаманця, у спадаючому меню вибрати свій фінансовий додаток. У нашому випадку це MetaMask.
 2. Вибрати рахунок чи рахунки, які будуть прив'язані до сайту.
 3. Дозволити перегляд адреси рахунку та завершити прив'язку.
 4. Якщо все гаразд, то висвітиться часткова адреса підключеного гаманця та його баланс. Якщо грошей на борту немає, то можна відразу поповнити з будь-якої криптобіржі або з банківської картки.
 5. За бажанням у розділі My Profile змінити аватарку та банер на своїй особистій сторінці.

Тепер можна повноцінно скористатися майданчиком.

Як купити NFT на OpenSea

Сайт схожий на класичний інтернет-магазин, тому проблем із покупками бути не повинно. Ось як придбати NFT:придбати NFT

 1. Перейти до розділу Marketplace. Відкриється велика стрічка товарів (понад 16 000 штук). Відсортувати видачу можна за принципом "штучний товар або комплект", ціною, датою створення, переглядами.
 2. Зліва знаходиться меню Filter, де можна налаштувати детальний пошук за статусом (продається, аукціон, є ставки, новий), цінової рамки, колекції, базової мережі (Ethereum, Polygon, Klaytn), категоріям (картинки, музика, домени, віртуальні світи, ігрові картки, спорт), валюти.
 3. Натиснути по арту, що сподобався, з адекватною ціною.
 4. Прочитати детальний опис, вивчити динаміку ціни та іншу статистику. Натисніть Buy now.
 5. Ознайомитись з рівнем надійності продавця та його продукції (OpenSea Confidence Score), кількістю угод. Поставити галочку, що все влаштовує, і натиснути Continue.
 6. Перевірити підсумковий список покупок, погодитися з правилами сервісу. Натисніть на Checkout.
 7. Може зустрітися помилка - сайт перекидає на сторінку заглушку з вимогою увійти в гаманець, незважаючи на те, що це вже зроблено. Отже, в налаштуваннях платіжної програми виставлено неправильну мережу (наприклад, Smart Chain). Потрібно повернути Ethereum.
 8. Навіть за безкоштовний NFT доведеться розщедритися на комісію за газ. У даному випадку це рівноцінно $9.12.
 9. Перед оплатою попросять поставити віртуальний підпис під Terms&Conditions.
 10. Після підтвердження операції NFT буде зараховано на рахунок покупця.

Як самому створити NFT

Найбільш таємничий та творчий процес також простий. Для цього не потрібні навички крипторозробника, ні діджитал художника. Достатньо мати оцифровану картинку/відео/трек. Інструкція має такий вигляд:

 1. На головній сторінці сайту натиснути Create. Підключити гаманець, якщо ще не зроблено.
 2. Натисніть Create a collection. Якщо натиснути три точки, то в спадаючому меню з'явиться список інших смарт-контрактів, де можна створити арт-токен. Для прикладу буде використаний базовий варіант, тому нічого не змінюємо.
 3. Додати логотип розміру 350х350, назва колекції (наприклад, "Скарби морів"), короткий опис. Якщо така назва вже є, то її підсвітлять червоною. Натиснути Create.
 4. Альбом колекції створено. Можна додавати позиції – Add Items.
 5. У меню, що відкрилося, ще раз натиснути Add item. Якщо нічого не відбувається, то можливо ви забули поставити електронний підпис під умовами майданчика. Відкрийте гаманець та подивіться непідтверджені дії.
 6. У NFT-менеджері додати сам арт (розмір не більше 40 Мб), вказати назву, зовнішнє посилання на ваш сайт із описом товару, коротку характеристику. За бажанням додаємо тонкі налаштування. Наприклад, якості (жіночий, чоловічий), номер у серії, кількість копій, закритий контент, видимий лише власнику тощо. Натисніть Create.
 7. Готово. Токен висітиме в режимі верифікації 1-2 дні. Якщо не виявлять плагіат, можна буде відразу виставити на продаж.

Як продати NFT на OpenSea

 На OpenSea діють два основні методи продажу: за встановленою ціною та аукціон. Розглянемо, як виставити у стрічку товарів свій токен та налаштувати деталі угоди.

Важливо! Вперше у вас має бути сума в Etherium для оплати комісії, інакше нічого не вийде.

Інструкція наведена нижче.Як продати NFT

 1. Зайти до розділу My Collections та вибрати потрібний NFT. Натиснути по кнопці Sell у верхньому правому кутку.
 2. Вибрати метод: фінальна ціна, найвища ставка (аукціон), поєднати в комплект з іншими артами.
 3. Для класичного методу вибрати Set price, а у вікні нижче виставити суму в ефірі (віконце Amount). З додаткових налаштувань є відкладений лістинг, фінальна ціна (токен пропаде з лістингу, якщо не знайдеться покупець), приватність (придбати зможе лише конкретна людина).
 4. При виборі Highest Bid вказати стартову ставку, резервну ціну (щоб не купили за базовою, якщо не буде пропозицій), термін проведення торгів.
 5. Натисніть Post your listing.
 6. Сплатити комісію OpenSea. У цьому випадку запитується $17.97, але, залежно від завантаженості мережі, цифра може легко злетіти до $80 в ефірі. Досвідчені користувачі відзначають, що вранці простіше зловити невисоку вартість газу.
 7. Після завершення транзакції новий NFT-токен з'явиться у стрічці маркетплейсу і може бути придбаний поціновувачами цифрового мистецтва та колекціонерами.

Комісії OpenSea

У правилах OpenSea зазначено, що створення та лістинг токенів за допомогою Collection Manager безкоштовні, т.к. площадка зацікавлена у наповненні стрічки великою кількістю лотів та полегшенні життя цифровим художникам. До першої транзакції чи продажу NFT не вивантажується до блокчейну, тому оплачувати нічого.

Важливий момент! Якщо це ваш перший лістинг на платформі OpenSea, то все-таки доведеться сплатити газ, пов'язаний з ініціалізацією нового облікового запису.

Безпосередньо під час продажу буде утримано комісію у 2.5%, завдяки якій і існує платформа.

По суті, всі етапи від створення токена до його продажу та зарахування прибутку на рахунок не вимагають вкладень. Усі комісії списуються з покупця, що відкриває величезні можливості із заробітку з нуля для новачків.

Аукціони

Аукціон - це найпопулярніший метод продажу OpenSea, т.к. додає азарту та можливість продати токен або комплект із завищеною ціною. Для оплати використовуються токени WETH, тому рекомендується їх заздалегідь придбати.Аукціон

Ось як у них брати участь:

 1. У фільтрі зліва вибрати On Auction.
 2. Знайти у стрічці цікавий варіант і натиснути по ньому.
 3. Прочитати опис, історію ставок та динаміки ціни. Натиснути Place Bid.
 4. Погодитись з умовами, вписати свою пропозицію, ще раз клацнути Place Bid. Якщо на гаманці немає WETH, вибрати опцію Convert ETH.
 5. Після розміщення ставки відповідну суму буде заблоковано. Якщо ніхто її не переб'є до кінця торгів, то гроші підуть продавцю, а NFT-токен покупцю. Якщо пропозиції буде перебито, то кошти розморозяться і будуть доступні для нових операцій.

Скільки можна заробити

Основні методи заробітку, що доступні на сайті OpenSea:

 1. Генерація та продаж власних NFT.
 2. Купівля чужих незамінних токенів з метою перепродажу.

Якщо продавати результат власної праці, не підкріплений розкрученим брендом, то про серйозний дохід говорити не доводиться. Більш ніж на пару десятків доларів на місяць краще не розраховувати.

Відомі художники заробляють на NFT мільйони доларів. Наприклад, колекція майстра Beeple з 5000 малюнків була продана на аукціоні за $69,35 млн. Токен з Гомером Сімпсоном у вигляді жабеня Пепе з нуля виріс у ціні до $500, а лише через 11 місяців його купили за $38 000.

Продаж токенів на OpenSea, що уособлюють цінності з відомих онлайн-ігор (зброя, земляні володіння, обладунки), також може принести справжній статок. Причому ними можна користуватися в грі аж до завершення угоди. Варто перевірити свої цифрові багатства. Аж раптом щось можна продати?

Відео

Читайте також - Бінанс НФТ Маркетплейс – як створити, продати та купити NFT токени на Binance.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити