Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Rarible - огляд NFT marketplace та криптовалюти RARI, як створити та продати NFT токен

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на Rarible

Rarible – це NFT-маркетплейс, який успішно функціонує вже більше року та привертає до себе дедалі більше уваги.

Майданчик має кілька унікальних інструментів, які не можна було зустріти у конкурентів того часу. Одним із таких став спрощений інтерфейс для створення NFT-токенів у кілька кліків.

Друга особливість – відсутність премодерації під час створення токенів. Це дозволило велику кількість художників перейти саме на Rarible, т.к. інші NFT-маркетплейси виставляли суворі вимоги, через які листинг NFT був вкрай складним.

Засновники та історія створення Rarible

Засновниками проекту стали Олександр Сальников та Олексій Фалін, які познайомилися один з одним у Facebook. На той час Сальников вже створив п'ять блокчейн-проектів, а Фалін – додаток для мандрівників AirPano Travel Book. Вони обговорили тенденції та погляди на майбутній розвиток бізнес-проектів та прийшли до думки, що мають багато спільного та можуть почати працювати разом.

Перша версія Rarible була випущена в кінці 2019 р., але повноцінно сервіс зміг розкритися тільки в 2020 р. Місцем реєстрації фірми стало місто Вілмінгтон, штат Делавер, США. Підприємці ухвалили рішення, що не хочуть створювати черговий типовий проект, тому почали розвивати свої ідеї у напрямку NFT-маркетплейсу.

Це призвело до того, що користувачі почали виявляти креативність. Так, у 2021 р. одна людина продавала на аукціоні частини свого тіла для татуювань. Будь-який користувач, який викупив у нього частину тіла з аукціону, міг відправити картинку або ескіз, який пізніше з'являвся на тілі продавця у вигляді татуювання.

Незважаючи на те, що система NFT ще молода, Rarible вже інвестує кошти в транзакції зі створення незмінних токенів, щоб стимулювати зростання платформи. Надалі компанія планує перейти на DAO. Це потрібно для створення повністю децентралізованої платформи.

Як зареєструватися / підключити гаманець

Для реєстрації в проекті Rarible потрібно завантажити розширення для браузера Metamask або інший аналогічний криптогаманець і створити в ньому свій особистий рахунок.

Як зареєструватись на Rarible описано нижче.

 1. На офіційному сайті rarible.com необхідно натиснути кнопку Connect wallet, яка знаходиться в правому верхньому кутку сторінки.
 2. Вибрати гаманець, яким ви користуєтесь.
 3. Схвалити підключення гаманця до платформи.
 4. Погодитись умовами платформи та підтвердити, що вам більше 13 років.

Wallet

Тепер користувач отримує можливість створювати, продавати та купувати NFT.

Як купити NFT

Необхідно вибрати роботу, що сподобалася, і натиснути на кнопку Buy. Система попросить підтвердити угоду і вкаже суму коштів, що списуються з рахунку. Також потрібно враховувати Gas fee, які стягуються як оплата транзакції. Розмір цієї комісії буде вказано у самому гаманці під час спроби проведення платежу. Після переказу коштів права на NFT повністю переходять до нового власника.Як купити NFT

Як продати NFT

Для продажу NFT необхідно підключити гаманець Rarible. Після цього з'явиться можливість створення та продажу NFT у розділі Create. Створення невзаємозамінного токена можливе двома способами.Як продати NFT

 1. Унікальний токен – Single. Тоді продавець отримує можливість передати свій NFT лише один раз одному покупцю. Токен створюється за стандартом ERC-721.
 2. Створення токенів, доступних для багаторазового продажу - Multiple. В такому випадку купити копію NFT зможуть кілька користувачів, які однаково будуть власниками прав на токен. Токен створюється за стандартом ERC-1155.

Подальша процедура додавання токена в систему не буде відрізнятися. У випадку з Multiple додасться лише один пункт – кількість копій.

Як викласти свою роботу

Коли користувач вибрав сценарій, йому потрібно буде заповнити картку NFT, яка складається з декількох форм. Спочатку потрібно завантажити файл вагою не більше 30 MB. Система дозволяє завантажувати файли у форматах PNG, GIF, WEBP, MP4, MP3. Багато продавців намагаються обходити це обмеження і завантажують як файл превью роботи, а посилання на оригінал вже вказують у закритому описі до токену.

Вибрати формат продажу. Це може бути фіксована ціна (Instant sale price), при сплаті якої покупець одразу отримує всі права на токен. Ціна вказується автором NFT. Другий варіант - аукціон, тоді користувачі робитимуть ставки на токен, поки продавець не погодиться з однією із пропозицій.Формат продажу

На цій же сторінці можна додавати пункт Unlock once purchased, який дозволяє додати контент, доступний виключно для покупця NFT. Це може бути посилання на оригінальну роботу у високому розширенні або запрошення до закритого чату в Telegram. Поле введення підтримує мову розмітки Markdown, що дозволить зробити текст зручнішим для сприйняття.

Створити свою колекцію – цей крок є необов'язковим. За замовчуванням усі створені NFT потрапляють до колекції Rarible, яка визначає смарт-контракт, що їх випускає. Додатково це групує токени в системі створення для єдиної вітрини.

Читайте також - Atomichub - огляд NFT marketplace, купівля, дропи та боти.

Створення своєї колекції доступне лише після переказу Ethereum, як оплата за створення нового смарт-контракту. Художники-початківці від такого не отримають ніякої користі, так як для ваших NFT буде створено окрему колекцію, яка буде корисна тільки великим продавцям. Саме створення колекції також потребує сплати комісії.

Collection

Форма створення власної колекції:

 1. Choose file - вибрати файл, який буде обкладинкою колекції.
 2. Display name – виставити назву колекції.
 3. Symbol – скорочена назва для смарт-контракту, можна ввести не більше 10 символів.
 4. Description – опис колекції.
 5. Short URL – посилання для переходу до колекції.

Заповнити інформацію про сам NFT, форма включає в себе 4 поля.

NFT

 1. Title – назва.
 2. Description – опис.
 3. Number of copies – вказується кількість копій, що продаються, поле з'являється тільки при виборі Multiple при виборі способу створення токена.
 4. Properties – характеристика предмета та хештеги.

 Останній етап – Royalties – вибір роялті. Цей параметр безпосередньо впливає на заробіток продавця, так як при перепродажі NFT початковий автор отримуватиме відрахування. Коли автор продає свій токен, то він отримає повну ціну з продажу, а коли цей самий NFT продасть новий власник, то автор твору знову отримає винагороду, але вже у розмірі вказаного відсотка в полі Royalties, наприклад, 10%.

Залишиться сплатити комісію та заповнити свій профіль. Завершити створення токена необхідно кнопкою Create. NFT виставляється на продаж або аукціон відразу після натискання цієї кнопки без необхідності очікування додаткової модерації.

Комісії за операції та створення токенів

При продажі NFT на Rarible автору доведеться сплачувати комісію. Її розмір постійно змінюється залежно від завантаженості блокчейну. Тому для отримання максимально вигідних умов рекомендується використовувати сервіс https://gas.metasync.app, який покаже ціни на всі дії на Rarible. На платформі стягується 8 типів комісій за різні операції:

 • Mint – завантаження файлу та створення токена;
 • Accept Bid – прийняття ставки;
 • Approve - підтвердження гаманця (одноразовий платіж);
 • Transer – відправлення NFT;
 • Burn - видалення NFT;
 • Make Bid – зробити ставку;
 • Own Collection (Single items) – створення колекції з токенами в єдиному екземплярі;
 • Own Collection (Multiple items) – створення колекції з токенами у кількох екземплярах.

При створенні NFT потрібно сплатити два типи комісії – Mint та Approve. Щоб скоротити витрати на комісію, рекомендується знайти у своєму гаманці у вкладці Edit розділ Gas fee і виставити налаштування Slow або Повільний. Це дозволить скоротити комісію за рахунок збільшення терміну підтвердження транзакції.

Токен RARI, навіщо він потрібний, його токеноміка

Всього було випущено 4.15 млн. RARI, загальна капіталізація яких досягає 34.9 млн. доларів США. Максимальне постачання на токени не встановлено.

Для управління маркетплейсом було створено власну криптовалюту RARI. Вона дозволяє користувачам брати участь у голосуваннях щодо подальшого розвитку платформи. Нарахування винагород у вигляді RARI доступне користувачам, які продають або купують NFT раз на тиждень.

Аукціони на Rarible

Процедура участі в аукціоні починається від надсилання пропозиції суми, за яку користувач готовий купити NFT. Після цього продавець може погодитись або відмовитися від пропозиції та чекати кращої ціни. Аукціон триватиме доти, доки продавець не прийме одного з ордерів.

Скільки і як можна заробити

Існує два способи заробити на NFT.

 1. Продавати свої роботи. Тоді вартість буде формуватися залежно від вашої популярності та якості виконаної роботи.
 2. Перепродувати роботи. Вкладення коштів у NFT стало популярним віянням моди, адже це дозволяє не лише зберегти кошти, а й примножити їх. Деякі користувачі скуповують роботи одного художника в єдиному екземплярі, після чого розкручують ім'я автора, щоб збільшити його популярність. У результаті новий власник перших робіт може перепродати NFT із великою націнкою.

Перший спосіб підходить для художників, які можуть організовувати цілі виставки через Rarible, де кожен бажаючий зможе придбати NFT за встановленою ціною або через аукціон. Другий спосіб відрізняється підвищеним ризиком, т.к. при невдалому збігу обставин вкладені активи почнуть знецінюватись. До того ж для заробітку на перепродажі необхідно знати ринок, на якому проводяться спекуляції. Тому перепродаж підійде далеко не кожному користувачеві.

Відео

Читайте також - OpenSea - огляд NFT маркетплейсу, як створювати, купувати та продавати токени.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити