Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробляти на блокчейні

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробляти на блокчейні

Блокчейн - передова технологія, заснована на побудові ланцюжка блоків. На її платформі створюються децентралізовані бази даних, які зберігають відомості про всі транзакції в системі. Іншими словами, це об'ємна та доступна учасникам мережі бухгалтерська книга. Якщо інформація буде видалена з одного комп'ютера, вона залишиться на інших пристроях, що забезпечує прозорість перекладів. Можливість широкого економічного застосування блокчейну визначила її популярність. Сьогодні технологія дозволяє заробляти мільйони, пропонуючи користувачам корисні продукти або удосконалюючи вже існуючі рішення.

«Блокчейн змінить світ» – про це впевнено говорять багато експертів. Дивно, але вони мають рацію. Технологія розподілених реєстрів у перспективі витіснить діючі способи зберігання інформації. Вона проникне скрізь: від глобальної фінансової системи до пересічної поїздки громадським транспортом. Єдиною проблемою повсюдного впровадження блокчейну залишається брак знань, який поступово усувається фахівцями. У міру ліквідації проблем та технічної недосконалості децентралізовані бази даних проникнуть у всі сфери життєдіяльності людини.

Сьогодні блокчейн активно використовується у таких галузях:

 • бізнес;
 • ІТ-сектор;
 • енергетика;
 • банківська справа;
 • криптоіндустрія;
 • транспорт та логістика;
 • фінанси та кредитування;
 • керування інтелектуальною власністю;
 • державний сектор (державні послуги, реєстри нерухомості та ін.).

Блокчейн набув широкої популярності завдяки криптоіндустрії. Технологія стала базою для випуску монет (токенів), які використовуються як засіб розрахунку між учасниками екосистем. Найбільші цифрові активи, наприклад, Bitcoin, Ethereum, Ripple, набули глобального характеру обороту. Блокчейн допомагає зробити процеси в різних сферах прозорішими, швидшими, ефективнішими. Цим обумовлена його популярність та перспективи подальшого розвитку.

Читайте також - Як заробити на тестнетах?

Варіанти заробітку

Варіантів отримати дохід на основі блокчейну величезна кількість. Щодня з'являються нові механізми отримання прибутку за допомогою децентралізованих систем. Виділимо затребувані методи, що дозволяють заробити:

 • видобуток криптовалют (майнінг);
 • створення власного блокчейну;
 • розробка спеціальних проектів;
 • навчання використанню технології;
 • ідентифікація вразливих місць у блокчейні та ін.

Однією з переваг блокчейна є доступність. Будь-який бажаючий, якщо має комп'ютер і доступ до інтернету, може приступити до заробітку. Потрібен лише мінімальний набір знань, стратегія та розуміння того, що технологія відкриває перед користувачами безмежні можливості.

Розробка блокчейн-проектів для компаній

Величезну користь технологія приносить великим організаціям з великою кількістю постачальників, клієнтів, товарів. Численні потоки необхідно постійно контролювати, із чим успішно справляються рішення з урахуванням децентралізованих баз даних. Розробка спеціальних проектів для компаній стає затребуваною послугою та прибутковим способом заробітку для спеціалістів. Корпорації готові платити мільйони доларів тим, хто оптимізує бізнес-процеси та допоможе заощадити на логістиці, розрахунках, виробництві.

Блокчейн ефективно вирішує кілька завдань:

 • виключає постачання підробленої чи контрафактної продукції (випадки шахрайства);
 • допомагає відстежити ланцюжок руху товарів, починаючи від виробника;
 • покращує безпеку та прозорість фінансових транзакцій;
 • вирішує суперечки на базі збереженої інформації;
 • мінімізує комісії із розрахунків.

Універсальність блокчейна – найпоширеніший міф. Для того щоб вбудувати логістику окремої компанії в екосистему, потрібен інтерфейс користувача, механізми взаємодії, способи швидкого аналізу інформації. З цією метою наймаються команди професіоналів, які враховують специфіку діяльності компанії та створюють продукт, який відповідає вимогам замовника. Найдешевше обійдеться найняти програмістів з Індії (від 10 000 доларів), дорожче – зі США (від 50 000 доларів). Хороших фахівців у блокчейні сьогодні не так багато, тому їх наймають або переманюють великі компанії, пропонуючи високі зарплати, кар'єрні перспективи, корпоративні бонуси.

Пошук уразливостей у блокчейнах криптовалют

Крипто-хакери не сплять. Вони постійно намагаються зруйнувати ідеальну концепцію Сатоші і іноді їм це вдається. В інтернеті можна знайти сотні статей на тему розкрадання криптовалюти, її блокування чи злому баз даних. Для запобігання атак хакерів фахівці шукають і усувають уразливості в блокчейні. До переліку "найслабших місць" цифрових активів входять:

 • проблема кінцевих точок реєстру, тобто входу та виходу;
 • безпека приватних та відкритих ключів;
 • неперевірені коди;
 • атака 51%.

Постійна взаємодія з криптовалютами неминуче знижує рівень захисту даних та зберігання активів. Усуненням уразливостей у блокчейні займається вузька кількість фахівців. Вони цінуються на вагу золота, тож у найближчій перспективі не залишаться без роботи.

Як стати валідатором?

Валідатори - основа системи блокчейна. З їхньою допомогою транслюються дані між блоками, забезпечується захист мережі від злому. Вони формують унікальні метрики, які потім передаються до головних офісів. По суті, валідатор є проміжною ланкою між користувачами, даними та ланцюжком блоків. Кожен користувач системи має можливість одержати цей статус, проте йому знадобиться значна кількість цифрових монет (що більше, тим краще). Можливість з'являється тільки в тому випадку, коли вузол працює без збоїв, інакше будуть штрафні санкції.

Валідатор є програмним забезпеченням. Це не людина і не машина, але без їхньої безпосередньої участі програмне забезпечення не запрацює. Після запуску, система може функціонувати автономно протягом тривалого часу. При виборі валідатора необхідно звертати увагу на його надійність, оскільки під час підключення до незахищеного вузла збільшується ризик втратити активи.

Майнінг

Затребуваним способом заробітку на блокчейні є майнінг чи видобуток цифрових монет. Не варто порівнювати процес із емісією грошей, оскільки перед користувачем ставиться низка завдань. Успішно вирішивши їх, він одержує винагороду у вигляді певної кількості монет. Оскільки кількість майнерів перспективних криптовалют постійно збільшується, це тягне за собою ускладнення обладнання та необхідність створення високотехнологічних ферм. Вони споживають значну кількість електроенергії, вимагають постійного охолодження, що пов'язано з солідними витратами.

Сьогодні існує такі види видобутку криптовалют:

 • на CPU;
 • на GPU;
 • ASIC;
 • хмарний майнінг;
 • майнінг на Android та iOS.

Зі зростанням складності обробки операцій рядові користувача комп'ютерів залишилися без справ, але невдовзі вихід було знайдено. Великі промислові підприємства (ферми) надають у найм частину своїх потужностей дрібним добувачам. Наприклад, в Ісландії, де немає проблем із охолодженням обладнання, виникло безліч ферм, які здають в оренду обладнання по всьому світу.

 ASIC – інтегральна схема спеціального призначення, «заточена» виключно на рішенні певного алгоритму криптовалют. Основною відмінністю від відеокарт (GPU) є висока продуктивність та низький рівень споживання електроенергії. Спочатку пристрій поєднувалися з ПК, але зі зростанням продуктивності перетворилися на окрему систему із власним охолодженням.

Інші варіанти майнінгу підходять для криптовалют із низькою складністю обробки транзакцій. Для видобутку цифрових активів достатньо встановити певну програму або зайти спеціалізований сайт. Багато заробити за допомогою мобільного телефону, ноутбука та ПК не вийде, але як спосіб ознайомлення з майнінгом він цілком підходить.

Створення блокчейну

Окремим видом заробітку є створення блокчейну. Це бізнес, що швидко зростає, який при цінності продукту і продуманому маркетингу може принести розробнику мільйони. Для реалізації задуму знадобиться знання (як мінімум мови програмування) та продуктивне обладнання. Іноді одному фахівцю не під силу створити ефективну криптовалюту, тому розробкою зазвичай займається команда. Створення блокчейну передбачає кілька етапів:

 1. вибір мови програмування (зазвичай це Python);
 2. вибір алгоритму доказу роботи (PoW чи PoS);
 3. прописування початкового блоку;
 4. додавання транзакцій у блок.

У процесі розробки можуть виникнути різні труднощі, пов'язані з нестачею потужностей, недосконалістю алгоритмів та ін. Тому останнім часом затребуваною стала послуга розробки криптовалюти під ключ. Її ціна не з дешевих, але при ефективному маркетингу котирування цифровий актив зросте, що принесе власнику величезний фінансовий прибуток.

Інші варіанти заробітку + відео

У списку інших популярних видів заробітку на блокчейн-технології відзначимо:

 • кредитування;
 • участь у ICO;
 • трейдинг криптовалютами;
 • реєстрація авторських чи юридичних прав;
 • створення біржі чи сервісу обміну цифровими монетами.

Кількість способів заробітку на основі блокчейна постійно збільшується. Грамотний фахівець може розбагатіти, не виходячи із дому. Для цього потрібно лише персональний комп'ютер, відповідні знання та бажання розвивати технологію. Напевно в найближчому майбутньому ми читатимемо інтерв'ю блокчейн-мільйонерів і шкодуватимемо про втрачені можливості.

 Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити