Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Чесні способи заробітку в інтернеті – ТОП 70 варіантів

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Заробіток в інтернеті без вкладень

8 років тому я прочитав схожу статтю про заробітки в інтернеті і почав із написання статей, потім перейшов у SEO, і закрутилося...

ПРО СТАТТЮ

Купи курс - і вийди на 1000 $ за місяць після навчання.

Усі обіцяють заробіток в інтернеті без вкладень, швидке отримання грошей та прибуток, що вимірюється десятками тисяч. Але треба пам'ятати дещо важливе:

Фріланс – це не окрема професія. І не щось із розряду “працюй під пальмою та подорожуй”. На фрілансі (втім, як і в самій роботі онлайн) є безліч напрямків, можливостей та нюансів.

Тож чи варто починати?

Так.

Фріланс – це формат роботи. Можливість працювати з будь-ким і на ваших умовах, а обмежуватися одним проектом/роботодавцем.

Фріланс – це про реалізацію.

У перспективі, ви можете працювати з ТОПовими світовими компаніями та стати частиною крутих проектів.

І це реальні кейси, а не класичний мотиваційний фейк.

На фрілансі немає поняття "за знайомством" або "влаштували мама з татом".

Залишимо це для поганеньких офісних посад початку 21 століття.

Тут все відображає ваші зусилля.

Будете багато (і правильно!) вкладати - багато (і точно!) отримаєте у відповідь.

Так, це не станеться за один місяць.

Але якщо сьогодні сьогодні ви набираєте текст за гроші, завтра робите рерайт, а післязавтра - пишете класні авторські тексти англійською мовою, то стати віддаленим співробітником New York Times не здається таким вже нереальним.

І цей принцип можна застосувати до будь-якої ніші для роботи.

Моє завдання зараз – дати вам робочі способи.

Ваша – використовувати їх.

Після прочитання статті ви не станете ТОП-фрілансером.

Але отримайте всі необхідні інструменти для старту роботи та мільйон ідей, як реалізувати себе в онлайні вже зараз.

Перевірених на справі.

Без відриву від навчання чи офісної роботи.

Найпростіші способи заробітку в інтернеті для новачків, які нічого не вміють

РОБОТА З ОПЛАТОЮ ЗА ПРОСТУ ДІЮ

БІРЖІ ЗАВДАНЬ

Вам платять за виконання простих дій: поставити лайк, пройти опитування, вступити до групи, додати до друзів, написати комент, прочитати пост.

До 100% завдань пов'язані із соцмережами, особливо комунікувати з людьми не потрібно. Одне завдання оцінюється, зазвичай, у кілька центів, тому божевільного доходу чекати теж варто.

Але якщо брати завдання з перевіреного сайту (або через перевірений додаток) та приділяти їм достатньо часу, можна трохи заробити на кишенькові витрати.

Сайти для заробітку

Брати завдання можна на спеціальних ресурсах або в Телеграм-ботах:

 • PR Robot,
 • YOUTUBE COMMENTS,
 • Telegram Toloka.

Оплата – з виведенням на електронний гаманець.

РІШЕННЯ КАПЧ

Капча - це така "кракозябра", яку потрібно розшифрувати, її іноді просять вас запровадити, коли заходиш на сайт. Типу "натисни на всі картинки, де є літак".Рішення капч

Отже, перш ніж впроваджувати капчу у свій ресурс, розробнику потрібно перевірити, чи працює вона.

Таких завдань дуже багато, тому є послуги, які платять людям за вирішення таких капч.

Суть вашого заробітку полягає у вирішенні цієї капчі: передрук символів або виборі картинок. Робота досить стомлююча, але й заробіток тут буває трохи вище, ніж на біржах завдань.

Сайти для заробітку

Взяти завдання на рішення капчі можна через програму або сайти:

 • Anti-Captcha (для замовників),
 • kolotibablo (для виконавців),
 • 2captcha.com (для виконавців)

Рішення капч важко назвати повноцінним заробітком, скоріше це спосіб “відчути”, що в інтернеті можна заробити, після чого швидше змінять це заняття на більш продуктивне та прибуткове.

ТРАНСКРИБАЦІЯ

Транскрибація = розшифрування = переклад аудіо до тексту.

Ви отримуєте від замовника аудіофайл (запис конференції, семінару, інтерв'ю тощо), слухаєте, записуєте та надаєте документ із друкованим текстом запису.

Потрібні навички – уважність та посидючість, грамотність. Особливих знань тут не потрібно, тому розбереться будь-яка людина, навіть зовсім новачок.

Ваш прибуток за виконане завдання може бути цілком нормальним – до кількох сотень гривень, і навіть вище, якщо запис значного розміру.

Сайти для заробітку

Отримати аудіо для транскрибації можна на біржах:

 • Freelancehunt
 • Kabanchik.ua
 • Weblancer.net
 • Freelance
 • Workzilla

А також практично на будь-якій іншій українській/закордонній біржі фрілансу, там зазвичай таких проектів досить багато.

НАБІР ТЕКСТУ

Найпростіший спосіб віддаленої роботи для тих, хто не має жодних навичок. Крім посидючості та уважності, звичайно.

Як це працює?

 1. Ви отримуєте вихідний матеріал у форматі рукопису або ПДФ-документу.
 2. Друкуйте тест з вихіднику в World або його аналогу.
 3. Потім — здаєте замовнику та отримуєте свої гроші.Набір тексту

!Attention: якщо замовник вимагає від вас передоплату (нібито гарантію за те, що ви точно виконаєте завдання), тікайте від нього, це шахрайство. Таких проблем нам не потрібно.

Сайти для заробітку

Пошук роботи можливий на будь-якій фрілансерській біржі:

 • Freelancehunt у розділах "Робота з текстами".
 • Weblancer.net
 • Freelance
 • Workzilla

І на текстових біржах:

 • uatxt.com
 • wordfactory.ua
 • 2polyglot.com

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Впорається з одним із цих способів кожен: навіть без навичок. Відмінний варіант для тих, хто хоче спробувати заробіток в інтернеті без вкладень, але не знає, з чого почати. Багато не заробиш – вийти на повноцінну офісну ЗП, працюючи одним із перерахованих у цьому розділі способів, точно не вийде. Навіть якщо ви будете працювати 24/7.
Найпростіший старт онлайн роботи як такої. Просто вибираєте спосіб роботи, реєструєтесь на потрібному ресурсі та приступаєте. Не підходить як основна зайнятість, не може бути альтернативою повноцінній роботі.
Гроші справді можна заробити та вивести. Нехай суми і не будуть супер-величезними Найвищі шанси потрапити на шахрайство. Недобросовісних замовників із завданнями з набору тексту чи транскрибації – мабуть, найбільше. Саме на виконанні елементарних завдань шахраї шукають новачків.

ПРОДАЖ КОНТЕНТУ

Боїтеся продавати контент, щоб не вважатися дилетантом? "Ось ще трохи повчуся - і можна буде".

Даремно.

Таке питання взагалі не має стояти. Часто придатні фото, хороші тексти і досить стерпні розповіді припадають пилом на полиці. Точніше – на жорсткому диску комп'ютера.

А могли б приносити гроші.

Тому уважно погортайте свої папки на ПК. Дуже навіть можливо, що щось з ваших робіт придатне для продажу, і може принести вам прибуток.

Будь-який контент можна вигідно продати. Навіть якщо він здається вам не надто креативним. Спробуйте ви нічого не втрачаєте. Питання лише у ціні.

ФОТОСТОКИФотосток

Продавайте свої оригінальні фотографії за гроші. Актуально для професійних фотографів і просто тих, хто добре фотографує. Стокові фото - універсальні кадри, які покупець зможе використовувати в рекламі, для пакування свого продукту і т.д.

Спочатку ціна за кадр буде невеликою, але якщо фото дійсно хороші - вони залучать користувачів фотостоку, і через деякий час у вас може сформуватися список постійних клієнтів.

Сайти для заробіткуФотосток

Найпростіше починати зі Shutterstock (тут вам повинні схвалити лише 1 фотографію для доступу до продажу).

!Attention: Не реєструйтесь на платних фотостоках, доки не переконайтеся, що ваші фото справді купуватимуть. Це марна трата грошей. Почніть із безкоштовних, спробуйте себе, якщо всі окей, то переходьте до платних.

Список фотостоків для старту:

 • Istockphoto – класний сервіс для новачків. Елементарна реєстрація, досить "м'який" відбір фото. Одним словом, якщо ви тільки починаєте – вам сюди.
 • Depositphotos - великий фотобанк, що приймає знімки різних тематик. Цінова політика — середня, попит також.
 • Dreamstime - давно і стабільно працюючий сервіс. Мінімальний відсоток відхилень: приймають навіть не супер-круті роботи.
 • Fotolia - фотобанк з хорошими цінами та суворою модерацією. Не підійде для новачків.
 • Stockvault
 • Pexels
 • Unsplash

БІРЖІ ДЛЯ ПРОДАЖУ ГОТОВИХ ТЕКСТІВ

Пишіть на потрібні теми і продавайте статті в акаунті на текстовій біржі. Тут же можна продавати готові тексти, які у вас є. Наприклад ті, які писалися для того, щоб “набити руку”, але вийшли досить стерпними.

Знайти популярні теми можна за допомогою Wordstat (введіть у рядок пошуку ідею на тему і дивіться ще ідеї по ньому) або Adwords (тут все те ж, тільки трохи складніше для новачків).

Найчастіше, на біржах купують тексти про будівництво та ремонт, на автотранспортну тематику тощо. Це один із способів розпочати кар'єру копірайтера.

Сайти для заробітку

 • uatxt.com
 • wordfactory.ua
 • 2polyglot.com

На кожному сайті є свої програми для перевірки унікальності, спамності, відсоткового співвідношення ключових слів та інших параметрів тексту. Тут же можна брати замовлення на копірайт та рерайт, але про це поговоримо пізніше.

КНИЖКИ

Актуально для письменників та тих, хто хотів би спробувати себе у цій сфері. Продавайте розповіді, вірші чи книги свого написання через спеціалізовані ресурси.

Не всі розповіді добре продаються і купуються, але все ж таки ви зможете комунікувати з живими людьми – вашими читачами, роблячи висновок, що їм подобається, а що ні.

А якщо все піде зовсім добре – зарекомендуєте себе, як цікавого автора.

Сайти для заробітку

 • yakaboo.ua
 • liberbee.com
 • liberbee.com

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Створюєте те, що вам подобається. А не слідуйте ТЗ замовника. Не всі фотки, тексти та книги купують. І в цьому є не лише частка професіоналізму, а й частка везіння. Наперед складно передбачити, що викликає інтерес користувачів та замовників, а що ні.
Розвиваєте творчі скіли, реалізуєте свій потенціал і робите перші кроки до кар'єри письменника/фотографа/копірайтера. Клієнтів спочатку буде небагато. Оскільки питання конкуренції на кожному з перерахованих вище сайтів – досить гостре.
Можна не створювати щось спеціально для продажу (на початку). Продавайте з того, що нагромадилося. Водночас і перевірте інтерес аудиторії, нічого не втрачаючи. Не вдасться заробити одразу й багато. Тому я вкрай не радив би звільнятися з роботи для того, щоб продавати книжки чи фотки в інтернеті.

СПОСОБИ ЗАРОБІТКУ В ІНТЕРНЕТІ ЯКІ ВИМАГАЮТЬ ВМІНЬ

Будь-якій діяльності потрібний Level UP (вихід на новий рівень).

Особливо на фрілансі, де не можна довго тупцювати на одному місці. Освоївши елементарні завдання по пару центів за штуку (один чи кілька способів), спробуйте свої сили у чомусь новому.

Зрозуміти, що настав час йти далі, дуже просто.

Вам стає нудно і трошки розлючує сам факт цієї діяльності.

Зростання доходу - не єдина мотивація для прокачування скілів.

 • Ви ростете як фахівець.
 • На вас звертають увагу замовники: хтось, з ким справді цікаво працювати.
 • Проекти стають дедалі різноманітнішими.
 • У вас з'являються нові захоплення та ніші, які ви хочете освоїти.

Погодьтеся: навіщо роками просто писати коментарі для ютуба, якщо згодом з'являється таке розуміння маркетингових процесів, що по вам починає плакати PR?

Отже - нижче способи, які хоч і вимагають навичок та певних скілів, але цілком посильні для новачків.

Вибирайте та спробуйте.

Результат залежить від ваших дій.

ПРОДАЖ ТОВАРІВ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТАмазон

Мережа – необмежений ринок для електронної комерції, збуту будь-яких товарів, від хендмейду до побутової техніки та люксових брендів.

А також чудова можливість заробити для продажника.

Або того, хто лише планує стати продажником.

Якщо ви завжди мріяли мати свій інтернет-магазин, чому б не почати продавати в інтернеті вже зараз?

Такий заробіток не має верхньої планки та обмеження щодо вибору ніш.

ПРОДАЖ НА АМАЗОН

Amazon – найпопулярніший майданчик для електронної комерції у всьому світі.

Торгувати через інтернет тут можна за допомогою програми Fulfillment by Amazon (FBA). Як це працює:

 1. Ви знаходите виробника в Китаї та відправляєте товар прямо в США на склад Amazon.
 2. Ваш товар купують відвідувачі Amazon.
 3. Amazon доставляє продукт покупцю, а ви одержуєте свої гроші.

Отже, ви просто спілкуєтеся людьми – в даному випадку, з виробниками товарів та працівниками складу.

Мати свій власний склад, платити за оренду, займатися доставкою не потрібно, що ще більше спрощує цей процес, роблячи його придатним для вже новачків.

Також вам не знадобиться реєстрація власного інтернет-магазину.

Навчитися торгівлі на Амазон можна на одному з безлічі безкоштовних курсів, попросивши поділитися досвідом успішних продавців або навіть освоївши цей процес з відео на ютубі - все тут досить просто.

ПРОДАЖ РЕЧЕЙ Б/У ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

Наприклад, використовуючи свій паблік у Instagram, який чудово підходить для цього поля діяльності.

Заробляйте на різниці між вартістю БУ речі та націнкою.

Ніша товарів для продажу може бути будь-якою.

Наприклад, ви можете створити онлайн-барахолку з різними товарами та продавати речі з різної цінової категорії.

Або ж просто – секонд-хенд онлайн, паблік із продажу БУ техніки чи прочитаних книг.

Спочатку ви можете продавати свої власні речі в соціальній мережі, а потім – публікувати оголошення інших людей.

Не за безкоштовно, звичайно ж - це стане джерелом додаткового доходу.

ПРОДАЖ ХЕНДМЕЙДУ

Тільки для тих, хто займається творчістю

Робите прикраси, шиєте іграшки чи малюєте картини?

Монетизуйте хобі. Створіть паблік та продавайте свої роботи.

Звісно ж, щоб справа пішла, вам знадобиться реклама, постійна активність у паблику…і ще багато чого!

Але спробувати варто: якщо роботи – якісні та цікаві, їх точно купуватимуть, і хоча б мінімальний заробіток не забариться.

І ще один із способів заробітку на хендмейді – продаж чужих робіт через свій паблік за невелику комісію. Але ваша сторінка має бути досить популярною: робити таке з нуля точно не вийде.

Де продавати хендмейд?

Універсальні майданчики:

 • OLX.ua
 • Prom.ua
 • ua.all.biz

Нішеві хенд-мейд маркетплейси:

 • Crafta.ua
 • Skrynya.ua
 • CUDESA.net
 • handmadeua.com.ua
 • uamade.ua

Шукайте локальні виставки та ярмарки у своєму місті.

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Необмежений вибір товарів для продажу: займайтеся хоч люксовою технікою, хоч посудом. Або будь-якими іншими товарами, в яких ви знаєтесь. Проблеми з пошуком постачальників на старті – важко знайти сумлінних постачальників оригінального товару, які готові працювати за договором, та не шукають, як кинути недосвідченого новачка.
Є ніші із дуже низькою конкуренцією. Просто проаналізуйте, які товари затребувані та яких мало представлено на місцевому ринку. Продаж вимагає багато часу, тому що вам доведеться регулярно бути на зв'язку, відповідати на питання покупців, працювати з негативом в коментарях і так далі.
Не потрібні особливі навички. Тільки скіл продажів, багато чого можна зрозуміти вже в процесі роботи. Проблеми з клієнтським сервісом, поверненням та обміном. А також посилками, які клієнт тижнями не забирає з пошти, або передумав забирати зовсім.

ДИЗАЙН ДЛЯ НОВАЧКІВ

Мрієте у майбутньому розробляти дизайн інтер'єру для люксових апартаментів чи робити візуал для ТОП світових проектів?

Почати свій шлях до цього можна зараз, навіть без особливих навичок.

У цьому розділі ми зібрали способи, які допоможуть напрацювати репутацію і "набити руку" дизайнеру-новачкові.

Саме виконуючи елементарні завдання, ви зможете поступово наростити свої навички. Щоб у майбутньому мати великі можливості для заробітку за допомогою дизайну.

Що для цього потрібно: креативність, вміння працювати з деякими графічними редакторами (на старті вистачить “Фотошопа”).

ОБРОБКА ФОТО І ВІДЕО

Для приватних клієнтів чи бізнесу. Проста ретуш, корекція кольору та інші елементарні завдання, які забирають 30 хвилин Вашого часу.

Потрібні скіли - знання "Фотошопа" чи іншого графічного редактора.

Навчитися елементарних навичок роботи в графічному редакторі можна самостійно – в інтернеті є безліч безкоштовних курсів

Де шукати завдання

На будь-якій біржі фрілансу перші замовлення можна брати у знайомих - так зможете напрацювати собі портфоліо.

НАНЕСЕННЯ ВОДЯНИХ ЗНАКІВ НА ФОТО

Бренди не хочуть, щоб у них крали візуал. Навчіться наносити водяні знаки для захисту авторських прав. І пропонуйте свої послуги за гроші.

Наносити водяні знаки можна практично у будь-якому графічному редакторі, нічого складного немає. Також можна використовувати спеціальні редактори для нанесення водяних знаків (watermarkly та інші).

Тому це – відмінний, простий та швидкий спосіб заробітку для дизайнера-новачка

Сайти для пошуку роботи

Шукайте замовників на Freelancehunt чи іншій біржі, а також у соціальних мережах.

РОБІТЬ РЕНДЕРИ (3Д МОДЕЛІ)

Для цього достатньо освоїти одну із програм:

 • 3ds Max,
 • Blender,
 • Cinema 4d.

Рендеринг затребуваний у геймінгу, дизайні інтер'єру та багатьох інших сферах. Тут все трохи складніше, ніж із звичайною обробкою фото: потребує вкладень сил, нервів та часу. Але і ваш прибуток буде більшим.

Сайти для пошуку роботи

Дрібних завдань з рендерингу багато тут:

 • Freelancehunt
 • Weblancer.net
 • Freelance
 • Workzilla

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
 Реальний старт для кар'єри дизайнера та шлях до великих проектів/грошових вакансій. Важко знайти замовлення без портфоліо, тому доведеться виконати кілька безкоштовних замовлень для друзів і знайомих, щоб мати приклади робіт.
 Мінімум навичок для старту: просто освойте один із графічних редакторів.  Роботи у новачків замовляють неохоче, навіть якщо є портфоліо.
 Навчання у процесі. З кожним дрібним замовленням ви вдосконалюєте свої дизайнерські скіли. І напрацьовуєте портфоліо.  Низький бюджет на старті - заробіток дизайнера-новачка залишає бажати кращого.

Б'ЮТІ-СФЕРА: СПОСОБИ ОТРИМАННЯ ДОХОДУ

Зробити успішний старт у світі beauty здається неможливим: висока конкуренція та не менш високі вимоги.

Але поступово виробляючи свою репутацію, ви гарантовано зможете стати успішним стилістом-дизайнером, б'юті-експертом або відкрити свій салон краси.

З чого можна розпочати вже зараз

ОНЛАЙН-РОЗБІР ГАРДЕРОБА

Перетворіть захоплення стилем на прибуткову діяльність: запропонуйте послуги з розбору гардеробу.

Допомагайте клієнтам створювати актуальні Look'и по типу фігури та орієнтуючись на актуальні тенденції.

Людям часто потрібна думка професіонала.

І не забудьте створювати портфоліо у процесі!

Сайти для пошуку роботи

Пропонуйте послугу на особистій сторінці в Instagram або на майданчиках продажу послуг: work-zilla.com, Fiverr або інших.

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДБІР ЗАСОБІВ ДЛЯ ДОГЛЯДУ

Багато дівчат відчувають труднощі з підбором правильного догляду за шкірою. Якщо ви навчаєтесь на косметолога або маєте профільну освіту, запропонуйте допомогу своїм потенційним клієнтам. У форматі аудіо-або відеоконсультацій.

Де шукати клієнтів

Пропонуйте послуги на своїй сторінці в Instagram. 

ОНЛАЙН-РОЗБІР КОСМЕТИЧКИ

Це простіше, ніж підбирати доглядові засоби, і не потребує профільної освіти. Достатньо орієнтуватися у сфері краси. Допоможіть клієнтам вибрати свою ідеальну косметичку на кожен день або для особливих випадків.

Пошук клієнтів

Щоб знайти перших клієнтів, опублікуйте оголошення на своїй сторінці у соцмережах або на майданчиках з продажу послуг. Звичайно ж, найкраще пропонувати послуги на базі власного блогу – тут прийде на допомогу реклама.

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Спосіб монетизації захоплення модою та красою – ви отримуєте необмежені можливості для кар'єрного зростання та солідний прибуток, якщо все піде добре. Труднощі з пошуком клієнтів на старті – всі неохоче довіряють новачкам без досвіду та портфоліо.
Таким чином, можна зробити перші кроки для побудови кар'єри в б'юті-сфері. Наприклад, щоб у майбутньому запустити свої курси з макіяжу, відкрити салон або створити повноцінне авторське навчання для майстрів. Для більшості методів потрібна профільна освіта (хоча б курси). Помилково вважати, що всьому можна навчитися самостійно.
Зайнятість забирає мінімум часу – проводити консультації можна як додатковий спосіб заробітку, без шкоди для основної роботи чи навчання. Низький бюджет на старті

ГЕЙМІНГ

Напевно, всі вже зрозуміли той факт, що на іграх можна заробляти. А кіберспорт - це справді спорт, а не просто марне зависання біля комп'ютера, як вважали наші бабусі. Тож уперед!

Щоб заробляти у сфері геймінгу, не обов'язково бути ТОПовим кіберспортсменом.

У перерві між роботою та навчанням можна цілком непогано провести час, качаючи чужі акаунти або займаючись написанням оглядів ігор.

Втім, вибирайте самі, що вам більше до вподоби.

СТРІМИСтріми

Добре граєте Доту чи WOW? Робіть стрими проходження ігор і заробляйте на донатах. Найпопулярніша платформа для стрімінгу - Твіч.

Де шукати пропозиції про роботу

Нічого шукати не потрібно, тут усе працює не так. Реєструйтеся на платформах для стримування (напр. Twitch) і починаєте стримити.

БУСТІНГ

Або ж прокачування акаунтів/персонажів в іграх за гроші. Актуально для WOW, Warzone, League of Legends та інших ігор.

Де шукати клієнтів

На Fiverr або у тематичних спільнотах.

ОГЛЯДИ ІГОР

Пишіть огляди популярних ігор та заробляйте на цьому гроші. По суті, класичний копірайт/рерайт, але у більш вужчій ніші. Оплачується добре, якщо ви знаєте про що пишете.

Де знайти проекти

 • Freelancehunt.
 • Weblancer.net
 • Freelance
 • Workzilla

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси

Монетизація захоплення ігор, яка може бути застосована практично до будь-якої популярної гри.

Потрібно вникати у тему, інакше заробітку не буде. А на це вже потрібні сили, нерви та бажання.
Це не просто одноразовий заробіток: є перспективи для розвитку. Згодом можна отримувати солідний прибуток. Труднощі з пошуком замовлень, якщо йдеться про послуги для інших користувачів.
В рамках геймінгу є багато ніш під різний запит та різні стартові навички, тому реалізуватися та отримувати прибуток зможе практично кожен. Забирає багато часу. Роблячи щось тільки у вільний час і своє задоволення ви точно не зможете вийти на результат.

IT SERVICE

Хочете стати айтішником і працювати у крутих проектах?

Це можливо навіть зараз, коли ринок досить перевантажений. Адже всі хлопці із Silicon Valley колись були профанами. Що для цього робити?

Повірте, ніякі курси з реклами не зроблять вас крутим фахівцем.

Потрібна практика та ще раз практика.

Це найнадійніший спосіб, який працює на всі сторіччя, і допоможе не тільки отримати дохід в інтернеті без вкладень, але й побудувати кар'єру.

Тому ми зібрали кілька простих (щодо!) завдань, на яких можна заробити у вільний вечір.

РОБИТИ САЙТИ НА КОНСТРУКТОРІWix

Для цього достатньо освоїти один з найпопулярніших конструкторів - Wix, Tilda, WordPress, uKit, TemplateMoster, Ucraft і таке інше.

Послуга затребувана серед власників малого бізнесу: підприємців-початківців, які не готові витрачатися на повноцінний багатосторінник або інтернет-магазин.

При цьому створення сайту на конструкторі – це досить простий спосіб заробітку, який не потребує особливих знань у сфері айти.

Освоїти конструктор можна або повністю самостійно, або на безкоштовних курсах.

Де знайти замовників:

Цікавий проект можна знайти на будь-якій біржі фрілансу у розділі "Розробка сайтів". Якщо дуже впевнені у своїх силах — можна навіть вийти на іноземний ринок та спробувати свої сили на Upwork, там послуги українських айтішників дуже затребувані.

СТВОРЕННЯ ЧАТ-БОТІВ

Чат боти зараз є у всіх: навіть у “Нової пошти” та комунальних служб з постачання води/газу.

У деяких питаннях вони допомагають мінімізувати спілкування клієнта та менеджера, а отже – скоротити час на обслуговування та автоматизувати відповіді на популярні запитання користувачів.

А навчитися робити їх можна за тиждень-два: в онлайні є багато безкоштовних курсів.

На якому сайті можна знайти роботу?

 • Freelancehunt
 • Weblancer.net
 • Freelance
 • Workzilla

До речі, деякі компанії шукають розробників чат-ботів на повноцінну віддалену зайнятість або для участі у великому проекті.

ДРІБНІ ПРАВКИ НА САЙТІ

Із серії покращити меню завантаження, поправити кнопку тощо.

Знадобляться мінімальні навички у програмуванні.

Платять замовники за таке небагато, але ви зможете “набити руку” та вдосконалити свої навички у програмуванні. Це не просто заробіток в інтернеті без вкладень, а й хороший старт для кар'єри в майбутньому.

Де шукати завдання:

На будь-якій біржі з фрілансу - "Фрілансхант", "Веблансер" та інші.

КОМП'ЮТЕРНА ДОПОМОГА

Не зовсім про айті, але заробити в інтернеті без вкладень можна.

Допомагайте встановити браузер/будь-яку програму, драйвера для принтера, перевстановити Windows і так далі.

Клієнти будуть задоволені.

А ви - зможете отримати додаткову можливість для заробітку і "набити руку".

Де шукати проекти:

На локальних майданчиках із продажу послуг. Наприклад, на тому ж OLX. Деякі майстри також розклеюють звичайні паперові оголошення, але чи це раціонально – складно сказати.

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
У 8 із 10 випадків добре оплачується, тому отримуєте непоганий додатковий заробіток до офісної зарплати чи стипендії. Без знань нічого не вийде, потрібні мінімальні навички.
Перший етап на шляху до реальної кар'єри. Іноді зусилля не пропорційні розміру заробітку, на дрібній правці можна "зависнути" на цілий день.
Можливість “набити руку” та навчитися у процесі, отримати практичні навички спілкування з користувачами. Доведеться вчитися. Багато. Якщо не готові – краще не починати.

ВІДЕО ТА АУДІО КОНТЕНТ

Робота з відео та аудіо контентом – досить креативна та цікава.

І не така складна, як здається на перший погляд.

ОБРОБКА ВІДЕО

Монтаж, стискання, накладка музики та/або озвучки, додавання різних ефектів за допомогою відеоредактора. А також підвищення різкості, масштабування тощо.

Часто, замовники послуг з обробки відео – це ютубери та блогери в Інстаграм.

На якому сайті шукати:

На будь-якому сайті по фрілансу, у розділі "Відеомонтаж". Або підпишіться на цікаві для вас ресурси, щоб бачити актуальні вакансії на електронній пошті.

ВОЙС ОВЕРИ (ОЗВУЧУВАННЯ)Озвучування

Озвучуйте відео за гроші – ролики блогерів, огляди товарів, короткі рекламні зйомки та ще щось, тут є багато варіантів.

З навичок - потрібна хороша дикція.

Озвучку рідко віддають фахівцю без досвіду – умови відбору цього поля діяльності зазвичай досить жорсткі. Але якщо ви маєте навички у суміжних областях – можете спробувати свої сили.

Де шукати роботу:

На Freelancehunt, або на будь-якому іншому сайті з пошуку роботи.

У резюме вказуйте свій телефон, щоб з вами змогли зв'язатися.

ЗВЕДЕННЯ ДОРІЖОК МУЗИЧНИХ ТРЕКІВ

Затребувана послуга серед музикантів-початківців (і не тільки).

Щоб зводити треки, необхідно освоїти одну із програм з обробки аудіо.

Бажано пройти навчання, хоча б безкоштовне, якщо вкладень ви не плануєте. Оскільки в цій справі є безліч фішок і аспектів, які важко освоїти самостійно.

Де шукати роботу:

Через сайт Freelancehunt, Freelance та тематичних музичних ресурсах.

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Гідно оплачується – освоївши навички цього поля діяльності, ви зможете отримати гідний заробіток, який стане непоганим бонусом до грошей, які ви отримуєте на основній роботі. Труднощі з пошуком клієнтів, особливо на старті. Вам потрібно мати велике портфоліо і хороші відгуки, щоб отримати стабільний потік замовлень. Не чекайте, що ваш телефон розриватиметься від заявок відразу.
Простір для креативу – зможете тренувати свої творчі скіли, а також реалізувати свій потенціал у відповідній сфері. Забирає чимало часу. Заробляти обробкою аудіо та відео, займаючись цим лише кілька годин на день, не вдасться. Вам доведеться вкладати величезну кількість часу, особливо на старті.
Є перспективи подальшого розвитку та зайнятості full-time. Згодом така зайнятість може стати повноцінною альтернативою офісній роботі. Ви отримаєте стабільний віддалений заробіток в інтернеті. Багатьом опціям не вдасться навчитися самостійно, навчання може вимагати вкладень.

РОБОТА ОНЛАЙН, NEXT LEVEL: ПРОФІЛЬНИЙ ФРИЛАНС І ПРОДАЖ В ІНТЕРНЕТІ

Ми плавно переходимо до розділу зі способами, які є повноцінною альтернативою офісній роботі.

Профільний фріланс - це те, що може оплачувати ваші рахунки, стати спонсором подорожей та автомобіля мрії, а також покривати багато інших глобальних цілей.

Але найголовніше — надати можливість реалізації.

Набагато крутішу і масштабнішу, ніж ви можете собі уявити.

Робота в ТОПових проектах, чеки в $$$, можливість зробити свій внесок у створення крутих статей, які читатимуть тисячі користувачів щодня.

Або міжнародного торгового майданчика із шипінгом по всьому світу.

Або додатки з 5 зірками в Apple Store.

Фріланс – можливість заявити про себе. Без зв'язків і кар'єрних сходів, якими потрібно йти десятиліттями.

Ви можете стати крутим фахівцем вже зараз (років через 5), але не через 20 років і не ближче до пенсії.

Поступово прокачуючись, ви й самі не помітите, як вашими клієнтами стають лідери ринку, а кожен проект – справжній привід гордості.

Але дива не буває.

Щоб стати крутішим за всіх, мало просто створити профіль на біржі фрілансу.

І так само мало добре його заповнити. Ви працюватимете, удосконалюватиметеся, набиватимете шишки, знадобиться багато вкладень часу та сил.

Іноді буде складно.

Іноді захочеться все покинути.

Але нагорода всьому – кар'єра вашої мрії.

Не чекайте на диво. Прокачуйте свої скіли.

Якщо ви впевнені у вибраній ніші, робіть вкладення в себе.

Заведіть власний сайт, не соромтеся звертатись за платною допомогою до інших фахівців.

І обов'язково побудуйте чіткий план, ким ви бачите себе через 10 років.

Це допоможе рухатися у правильному напрямку.

ДИЗАЙН ДЛЯ ДОСВІЧЕНИХДизайн

Якщо ви втомилися виконувати шаблонну обробку фотографій, і давно на “ти” з графічними редакторами, вам потрібен Level UP.

Хороші (і креативні!) дизайнери потрібні стартапам, великому бізнесу.

А у певних нішах — і приватним клієнтам.

Це не просто спосіб заробітку в інтернеті, це ваша повноцінна кар'єра.

UI/UX ДИЗАЙНЕР НА САЙТ

UX-дизайн відповідає за функції, адаптивність продукту та те, які емоції він викликає у користувачів.

Чим зрозуміліший інтерфейс, тим легше користувачеві отримати результат і зробити цільову дію.

Створюйте зрозумілий інтерфейс для сайту своїх клієнтів та поповнюйте портфоліо.

На деяких проектах можлива зайнятість фул-тайм.

Де шукати роботу:

На будь-якому фріланс сайті. Головне завдання – підібрати проект, який відповідає вашим навичкам та, що дуже важливо, зацікавить вас.

СТВОРЕННЯ ФІРМОВОГО СТИЛЮ

Для блогів, пабліків, лендингів та корпоративних сторінок. Також його замовляють інтернет-магазини. Фірмовий стиль повинен викликати правильні емоції у користувачів, правильно презентувати бренд ваших замовників.

Де шукати роботу:

На будь-якому із сайтів фрілансу.

ІНТЕР'ЄРНИЙ ДИЗАЙН

Створення дизайну проектів житла дистанційно. Сучасні люди хочуть, щоб їхнє житло було не тільки комфортним, а й стильним. Тому затребуваність послуг дизайнера з інтер'єру лише зростає.

Де шукати роботу:

На фріланс біржах. Також ви можете опублікувати свою пропозицію послуг на місцевих торгових майданчиках, додавши свій телефон та адресу електронної пошти. Бажано підкріпити його портфоліо. У процесі можна створити власний блог в Інстаграм і пропонувати послуги з його допомогою. Або за допомогою власного сайту.

 • Freelancehunt
 • Weblancer.net
 • Freelance
 • Workzilla

СТВОРЕННЯ ЛОГОТИПІВ ДЛЯ САЙТІВ/БІЗНЕСІВ

Будь-якому бренду потрібен логотип, будь у вашого замовника інтернет-магазин, корпоративний сайт або оффлай-бізнес. Бізнес має бути креативним та відповідним актуальним тенденціям.

Створюйте та отримуйте за це гроші. А також напрацьовуйте портфоліо для участі у крутих проектах.

Де шукати роботу:

На вітчизняних та західних біржах, майданчиках із продажу послуг (Fiverr).

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Затребувана ніша. Дизайн потрібен всім – для корпоративного сайту, інтернет-магазинів, приватних користувачів. Висока конкуренція – пошук замовлень може забирати величезну кількість часу, і не слід думати, що цікавий проект трапиться одразу.
Реальний шанс вийти на міжнародний ринок і отримати не просто додатковий заробіток в інтернеті, а повноцінну кар'єру. Без портфоліо – нікуди. Замовникам завжди потрібно більше інформації про ваші навички.
Можливість отримати full-time роботу в офісі (якщо таке бажання є). Потрібні навички та, дуже бажано, профільна освіта (хоча б курси)

ЗАРОБІТОК В ІНТЕРНЕТІ БЕЗ ВКЛАДЕНЬ: КОНТЕНТ ДЛЯ САЙТІВ

Робота з контентом на сайт – ніша фрілансу, яка пропонує практично необмежені можливості для розвитку та побудови кар'єри.

Сьогодні ви пишіть опис для товарів на Розетці, завтра - на Амазоні.

А післязавтра у вас замовляє статті для блогу великий світовий бренд.

А один вдалий слоган або звучне ім'я для бренду можуть принести вам локальну популярність: креатив нині цінується.

Креативність, грамотність, небагато вкладень у розвиток своїх скіллів, відмінне володіння мовами (як мінімум, українською та англійською) — навички, які вам знадобляться для цього розділу.

РЕРАЙТ/КОПІРАЙТ

Пишіть статті за гроші (так-так, саме так, як вам пропонують чергові курси в рекламі).

Опис товарів під пошукові системи на сайт, Seo-копірайтинг, пости для соцмереж, статті для блогу та сайтів, ресерч-роботи на кордоні з журналістикою - тут є багато ніш.

Де шукати проект:

На фріланс-біржах, приклад:

 • Freelancehunt
 • Weblancer.net
 • Freelance
 • Workzilla

Якщо знаєте англійську мову – на закордонних біржах.

СТВОРЕННЯ СЛОГАНІВ

У ніші "Неймінг і слогани" низька конкуренція, і жодних вкладень тут не потрібно.

Бо тут не обійдешся одним лише розумінням ринку.

Вдалий слоган – це синергія багатьох інструментів.

Де шукати проект:

На фріланс-біржах із попереднього пункту. Приклад - "Фрілансхант" та інші. Або розмістіть своє оголошення на українських/зарубіжних сайтах з продажу послуг.

КРЕАТИВ: ВІРШІ, ПРОЗА

Авторські привітання, тексти для друкованих листівок, вірші та оповідання на замовлення потрібні власникам бізнесу та індивідуальним клієнтам.

Особливо напередодні свят.

Це – найкращий спосіб проявити увагу.

То чому б вам у цьому не допомогти?

Тим більше, що це добрий спосіб отримання доходу.

Де шукати проект:

 • Freelancehunt
 • Weblancer.net
 • Freelance
 • Workzilla

КОНТЕНТ МЕНЕДЖМЕНТКонтент менеджер

До обов'язків контент-менеджера входить наповнення сайту контентом (текст, відео, графіка тощо): це зрозуміло вже з назви.

Ви відповідальні за повне курування ресурсу замовника.

Включаючи комунікацію з іншими фрілансерами та підрядниками.

Де шукати проект:

На будь-якій біржі фрілансу.

ЩЕ ОДИН СПОСІБ ЗАРОБІТКУ В ІНТЕРНЕТІ: ПЕРЕКЛАДИ

Художні та комерційні тексти, опис товарів, рекламних оголошень: список не обмежений.

У різних мовних парах.

Знадобиться профільна освіта та знання затребуваної іноземної мови (англійська, німецька, іспанська, французька) на рівні не нижче за С1.

Де шукати проект:

На біржах фрілансу чи спец. майданчиках для перекладачів, список сайтів:

 • Gengo
 • Smartling
 • OneHourTranslation.com
 • Unbabel
 • Freelancehunt
 • Weblancer.net
 • Freelance
 • Workzilla

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Висока затребуваність кожного роду занять із цього розділу. Те, що потрібне для тих, хто хоче заробити в інтернеті без вкладень. Потрібно постійно вдосконалювати скіли та підлаштовуватися під зміни ринку та уподобання користувачів. Інакше побудувати успішну фріланс-кар'єру на контенті не вдасться
Робота на репутацію: в майбутньому, Ви можете відкрити власну контент-студію, бюро перекладів і т.д. І від простого заробітку в інтернеті перейти до повноцінного бізнесу. Можливий низький прибуток на старті.
Досить простий вхід. Старанні контентщики-самоучки теж добре заробляють. Багато замовників-шахраїв у ніші контенту, високий ризик обману.

ПРОДАЖ ТОВАРІВ (ПРОСУНУТИЙ): ВІД ДРОПШИППІНГУ ДО ІНТЕРНЕТ МАГАЗИНІВ

Онлайн-торгівля (інтернет-магазин) практично не має обмежень і верхньої планки по заробітку.

Як і по вашому особистому розвитку.

Ви можете пробувати себе у продажу різних товарів, відстежувати попит та уподобання користувачів.

І без проблем (майже) підлаштовуватися під ринок, що змінюється. 

ДРОПШИППІНГ

Продавайте товари через сайт, не займаючись відправками та не маючи власного складу.

Суть дропшипінгу: ви укладаєте договір із постачальником, розміщуєте його товари у себе в онлайн-магазині, займаєтеся рекламою та оформляєте заявки.

Реклама працює, а потім перенаправляєте їх постачальнику.

Відправленнями займається вже він.

Ви заробляєте на різниці між оптовою ціною товару та вартістю, яку платить покупець.

ПРОДАЖ ХЕНД МЕЙДУ НА ЗАРУБІЖНИХ САЙТАХ

Якщо ви вже освоїли вітчизняний ринок та хочете підвищити чек, продавайте хендмейд за кордоном.

На сайтах на кшталт https://www.etsy.com/.

Якщо продукція варта уваги — клієнти точно будуть.

ВЛАСНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН

Купуєте товар у постачальника, публікуєте на сайті та продаєте.

Звичайно ж, паралельно займаючись якісним просуванням.

В якості торгового майданчика на початковому етапі можна використовувати сторінку в Інстаграм (якщо грошей на розробку повноцінного інтернет-магазину поки що немає).

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Перспективна ніша – інтернет-магазини можуть продавати практично будь-які товари, і все одно знайти свою цільову аудиторію користувачів. У більшості випадків вимагає вкладень. Закупівля товарів, реклама, просування, клієнтський сервіс та інші нюанси – на обслуговування сайтів з продажу тих чи інших товарів йде багато ресурсів.
Високий чек, можливість повноцінного заробітку. Розвиваючи свій проект, ви можете вийти на досить високий прибуток. Потрібні навички продажника (не для новачків). Складно буде з усім розібратися, якщо ваша попередня робота не була пов'язана з продажами.
Необмежений вибір ніш – продаж косметики, одягу тощо. Все залежить від того, яких користувачів ви хочете зацікавити. Труднощі з оподаткуванням та інші нюанси, які спричиняє власний сайт.

ПРОСУНУТІ IT ПОСЛУГИІТ послуги

Навчилися робити дрібні редагування на сайтах і знаєте, як зробити ресурс зручним для користувачів пошукових систем?

Відмінно, саме час прокачати свої скіли і спробувати себе в розвиненій розробці.

Всупереч існуючій думці, айті сфера не працює так:

Пройшов курси з реклами - став просунутим фахівцем (ні).

Звичайно, освіта – це важливо.

Але найкращий спосіб стати крутим - це постійно підвищувати свій рівень, виконуючи реальні замовлення.

СТВОРЕННЯ ЛЕНДИНГІВ ДЛЯ БІЗНЕСУ

На конструкторах чи "з нуля".

Сайт типу Landing Page використовується для просування бренду або його конкретного продукту.

Тому тут знадобляться не тільки навички розробника, а й розуміння того, як працює маркетинг.

Зате – це чудовий спосіб отримання доходу.

Де шукати проект:

На фріланс біржах.

 • Freelancehunt
 • Weblancer.net
 • Freelance
 • Workzilla

Приклад: сайт UpWork, сайт Freelancehunt та ін. Також ви можете пропонувати профільні послуги через власні соціальні мережі.

ДИСТАНЦІЙНА ТЕХПІДТРИМКА ДЛЯ БІЗНЕСУ

Затребувана послуга у власників інтернет-магазинів та великих компаній із корпоративними сайтами, які клієнти відвідують щодня.

Де шукати проект:

На будь-якому з фрілансів сайтів, це затребувана ніша.

СТВОРЕННЯ КОРПОРАТИВНИХ САЙТІВ З “НУЛЯ”

Це потребує навичок, але й оплачується добре.

Замовники готові платити не за шаблонні сайти, які відповідають потребам бізнесу.

Де шукати роботу:

На фріланс біржах або профільних ресурсах: RemoteLeads, Flexjobs та Hubstaff Talent.

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Високий чек Потрібен досвід та ще раз досвід. Не для новачків
Можливість працювати у крутих проектах та перспективних стартапах Потрібно постійно прокачувати скіли
Великі перспективи розвитку, аж до співпраці з великими іноземними клієнтами Технічна складність багатьох процесів

DIGITAL MARKETING

Діджитал-маркетинг - це досить велика тема.

Говорячи простими словами, це - все, що стосується просування товарів/послуг онлайн, використовуючи всі доступні канали.

Від реклами онлайн-радіо до оголошення контекстної реклами в інтернеті.

Бізнес вже давно перейшов до онлайн. Це означає, що діджитал-маркетологи потрібні всім. Від дрібних стартапів до великих міжнародних корпорацій.

Запорука успіху бренду – маркетинг-стратегія від профі.

У самому маркетингу є маса ніш, які можна освоїти.

Вибирайте те, в чому знаєтеся найкраще.

Або хотіли б розбиратися.

SEO

Сеошник – спеціаліст, який просуває сайт замовника під пошукові запити.

Крім розуміння тенденцій маркетингу, потрібно постійно вчитися, оскільки алгоритми пошукових систем змінюються буквально зі швидкістю світла.

TARGET

Таргетована реклама налаштовується на цільову аудиторію та демонструється їй.

Спосіб залучення нових клієнтів №1 за популярністю в онлайні.

SMM

Сммщик займається просуванням бізнесу в соціальних мережах.

Дбає про контент, налаштовує рекламу та збирає статистику.

FULL STACK MARKETING

Фахівець фулл-стек робить все перераховане вище самостійно.

Така собі “людина-оркестр” серед маркетологів.

Де шукати роботу маркетологу:

Незалежно від обраного вами напряму, маркетологам раді на всіх фрілансерських біржах та майданчиках для віддаленої зайнятості.

На локальних сайтах пошуку роботи можна знайти роботу дистанційно фулл-тайм.

SOCIAL MEDIA

Про заробіток на соціальних мережах не чув лише лінивий.

Це ніби чарівна скриня, з якої можна діставати гроші коли захочеться.

Дивишся на інста-блогерів і починаєш цьому вірити.

Заради справедливості: соцмережі – справді класний інструмент для заробітку.

І щоб його використати, не обов'язково ставати блогером. Адже є два способи отримання прибутку від соцмереж: з особистого блогу та без нього.

Про все по порядку.

З ОСОБИСТОГО БЛОГА

СТВОРЕННЯ ПАБЛІКІВ НА ПОПУЛЯРНІ ТЕМАТИКИ

Мода, новини зірок, автомобілі - просто подивіться, яка тема найбільш популярна у бажаної ЦА.

Публікуйте контент, просувайте сторінку.

А потім - заробляйте на рекламі.

ТІКТОК

Заробіток на рекламі, відео та партнерських програмах.

Тік Ток – досить молода соцмережа, тому конкуренція тут значно (дуже значно!) нижча, ніж інстраграм. Поки можна не вкладати шалені гроші у просування, займайте свою нішу.

МІКРОІНФЛЮЄНСЕР В ІНСТАГРАМ

Деякі бренди принципово хочуть співпрацювати саме з мікроінфлюєнсерами, а не з великими блогерами. Тому що їм більше довіряє аудиторія. Заробляйте на співпраці з брендами, рекламою. А у процесі — і на власних проектах. На базі блогу можна запустити консультації, курси тощо.

ЮТУБ БЛОГЕР

Ютубери заробляють на партнерці та рекламі. Знімайте цікавий контент, співпрацюйте з рекламодавцями та підключіть партнерську програму, як тільки блог почне відповідати необхідним вимогам.

CLUBHOUSEКлубхаус

Клубхаус — найновіша соцмережа, запущена в 2020 році.

Вся суть - у голосовому спілкуванні.

Тут можна створювати кімнати на різноманітні теми: те, що потрібно для проведення прямих ефірів, тематичних виступів тощо.

Поспішайте: конкуренція поки що дуже низька.

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Можливість збудувати особистий бренд Висока конкуренція у більшості соцмереж
Можливість поєднувати приємне з корисним: створювати цікавий контент та заробляти на цьому гроші У просування потрібно вкладатись фінансово
Шанс співпрацювати з крутими брендами та цікавими проектами Для створення блогу/пабліку необхідні креативні ідеї

БЕЗ ОСОБИСТОГО БЛОГА

РЕДАГУВАННЯ ВІДЕО І ФОТО

Для блогерів із Тік Току або Інстаграма. Часто великі інфлюєнсери тільки раді довірити таку рутинну роботу сторонньому фахівцю. Звичайно ж, з гарним портфоліо та не менш відмінними відгуками.

КАНАЛИ В ТЕЛЕГРАМ

Адміністрація чужих каналів, створення постів чи фотоконтентів. Або створення свого каналу з подальшим заробітком на рекламі.

АДМІНІСТРАТОР ПАБЛІКІВ

В інстаграм, ФБ або будь-якій іншій соцмережі. До обов'язків адміністратора входить публікація контенту (сторіс, пости, відео) та робота з коментарями.

МЕНЕДЖЕР З РЕКЛАМИ У ВІДОМОГО БЛОГЕРА

Обробляйте рекламні заявки та домовляйтесь про співпрацю. Необхідні хороші комунікативні навички та мінімальне розуміння маркетингу.

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Один із найбільш вигідних способів заробітку в інтернеті без вкладень. Працюєте на когось, у той час, коли могли розвивати свій блог.
Власний блог не потрібний Труднощі з пошуком клієнтів
Забирає менше часу та ресурсів, ніж заробіток із власного блогу Низький дохід на старті

ТРЕТІЙ РІВЕНЬ — ПОВНОЦІННИЙ ОНЛАЙН БІЗНЕС

А тепер – вишенька на торті.

І те, про що напевно мріє кожен, хто будь-коли гуглив роботу онлайн.

Реєстрація повноцінного бізнесу.

Про це так багато говорять.

То як же його почати і що для цього потрібно?

Щоб відкрити власний онлайн-бізнес, вам не потрібні багатомільйонні вкладення.

Це гарна новина.

Ваша завзятість, бажання навчатися та прокачувати скіли, напрацьована репутація та час, вкладений у роботу над дрібними (і часом не зовсім цікавими) проектами – формула успіху.

Як зрозуміти, що настав час прокачуватися і відкривати свій бізнес:

 • У вас є великий, ні ВЕЛИКИЙ досвід у вашій ніші.
 • Ви хочете працювати на себе, збільшувати прибуток та впевнені, що все вийде.
 • Ви маєте час (багато часу, особливо на старті).

Нижче – прибуткові варіанти онлайн-бізнесу.

Але прибутковими вони стають у тому випадку, якщо ви маєте досвід і тонке розуміння ніші, в якій плануєте працювати.

Пам'ятайте: все не обов'язково вийде одразу.

Можливо, перша ідея провалиться.

А можливо, друга теж полетить слідом за нею.

Але не слід опускати руки: завзятість, удосконалення скілів і чітке розуміння цілей, яких ви хочете досягти - ключ до успіху.

Пробуйте себе в різних напрямках однієї й тієї ж ніші.

Так, копірайтер може одночасно відкрити бізнес на інфопродуктах та своє контент-агентство.

А розробник – власний стартап чи айти компанію.

Не розчаровуйтесь: результат дають дії.

ОНЛАЙН-ОСВІТА ТА ІНФОПРОДУКТИ

Ніша інфопродуктів — популярна, але не завжди має гарну репутацію.

Все через величезну кількість спікерів та лекторів, які роблять гроші з повітря.

"Купи та стань ...", "Запишися на наш курс і зароби".

Вас теж вже нудить від цих формулювань?

Але інфобізнес може бути корисним.

І не тільки вашому гаманцю (хоча це теж важливо), але й вашій репутації.

А також - клієнтам, які купують ваші продукти.

Робіть акцент на користі, а не легких грошах.

Але навряд чи хтось систематично щось купуватиме у “продавця повітря”.

Працюйте на свою репутацію, ділитесь корисностями і люди до вас потягнуться.

КОНСУЛЬТАЦІЇ У ВЛАСНІЙ НІШІ (ДИЗАЙН, РОЗРОБКА І ТД)

Експертні консультації - завжди затребувані.

Якщо вони справді експертні.

По дизайну, розробкою, текстовим наповненням — будь-який напрямок, який існує.

Дайте клієнтам користь. І вони обов'язково звернуться до вас ще.

Консультації у конкретній ніші можна робити для молодих фахівців, для власників бізнесу тощо.

Де консультувати:

Виберіть зручний для вас формат: наприклад, аудіо, текст e-mail або відеоконференція в Zoom.

КУРСИ І ВІДЕОУРОКИ З МАКІЯЖУ

Level Up для візажистів і тих, хто просто добре знайомий із темою б'юті.

Вона не втрачає актуальності, незалежно від зовнішніх трендів.

Створіть авторський курс з макіяжу: навчіть своїх клієнтів робити повсякденний, святковий або креативний макіяж.

Таргетинг, смм, відеоредактора, сео - якісне навчання буде затребуваним у будь-якій ніші.

Особливо якщо після вашого курсу результати будуть реальними.

Навчання корисним фішкам для саморозвитку

Допоможіть своїм клієнтам прокачати скіли тайм-менеджменту, управління фінансами та фінансову грамотність. Дайте їм робочі та перевірені методики.

СТВОРЕННЯ ПОВНОЦІННИХ АВТОРСЬКИХ КУРСІВ

Для маркетологів, сеошників, копірайтерів - будь-яких спеців, яких вам є чому навчити.

Важливо забезпечити аудиторії максимальну експертність, дати цінні фішки та знання, які стануть у нагоді в роботі.

Створити курс самому досить складно, тому приготуйтеся до того, що потрібно буде курирувати роботу команди.

Нікуди без комунікабельності та організованості.

ВІДЕОУРОКИ НА ЮТУБ

Люди люблять вчитись: це факт.

Особливо, якщо навчання проходить у легкому та ненав'язливому форматі.

Створіть цикл відео з приготування їжі, шиття, корисних лайфхакам - на будь-яку навчальну тематику, в якій ви знаєтесь.

Якщо це цікаво -перегляди обов'язково будуть.

ЗАРОБІТОК НА ВЛАСНОМУ САЙТІ

Власний сайт - це платформа з великими можливостями не тільки для заробітку, але і для побудови особистого бренду та напрацюванню репутації.

І, що дуже важливо, саме сайт дає можливості пасивного (відносно!) заробітку: на рекламі, партнерських програмах чи підписках.

Так, зовсім нічого робити і при цьому отримувати гроші не вдасться.

Але в якийсь момент, сайт дійсно починає працювати на вас, і приносити дохід.

Перевірено на власному досвіді.

ВЛАСНИЙ КОНТЕНТ-ПРОЕКТ

Пишіть статті під пошукові запити та збільшуйте відвідуваність.

Під поняття контент-проект підходить практично будь-який інформаційний сайт.

Який пропонує відвідувачам цікаву та корисну інформацію з однієї певної теми або відразу кількох тем.

ПАРТНЕРКИ

Беріть участь у партнерських програмах та отримуйте за це непогані грошові бонуси.

Партнерки - це, по суті, вид реклами, спрямований на збільшення продажів.

Магазин надає учасникам партнерки посилання, банери, тексти для реклами своїх товарів і виплачує відсоток з покупок, здійснених клієнтами, що прийшли з реклами партнера.

РЕКЛАМА

Банерна чи контекстна. Замовник розміщує у вас рекламу – ви отримуєте гроші.

Знайти рекламодавців можна на спеціальних ресурсах.

ПІДПИСКИ

Якщо ваш сайт є інформаційним, зробіть підписку платною.

Звичайно ж, щоб клієнти платили, контент обов'язково повинен бути цікавим та актуальним.

Додатково можна зробити платну передплату з розсилкою матеріалів на e-mail.

!Attention Власний сайт — чудова база для продажу інфопродуктів, про які ми говорили у попередньому розділі. Якщо у вас хороша репутація – запропонуйте вебінари, курси або особисте профільне навчання безпосередньо на власному сайті. Нехай власний бренд працює на вас.

ПОСЛУГИ В2В

Послуги для бізнесу гідно оплачуються.

Конкуренція в ніші - досить низька.

Особливо, якщо ви - експерт з хорошою репутацією, профільною освітою та досвідом (важливі реальні кейси та рекомендації).

АУДИТ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Аналіз цільової аудиторії, збір статистики тощо. Якісний аудит є важливим для вибору стратегії просування.

БУХГАЛТЕРСЬКІ ПОСЛУГИ

Від простої бухгалтерії для фізосіб-підприємців до повноцінного бухгалтерського супроводу великих підприємств.

АДВОКАТИ І ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА

Людям потрібні юристи: щоб перевірити контракт перед підписанням, провести легалізацію документів тощо.

Багато хто воліє працювати з індивідуальним юристом/адвокатом, який гарантує конфіденційність інформації.

А не звертатися до великих фірм, переплачуючи за ім'я.

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПО РОЗДІЛУ

Плюси Мінуси
Відносно низька конкуренція Необхідна профільна освіта
Чек за послуги — вищий за середній, великі перспективи по заробітку Важливо постійно підвищувати навички та орієнтуватися в нюансах законодавства (яке, до речі, теж змінюється швидко та не завжди передбачувано).
Можливість здобути досвід для молодих фахівців, які в перспективі хочуть отримати високооплачувану та стабільну офісну роботу у бухгалтерії, юриспруденції, адвокатурі. Труднощі з пошуком клієнтів на старті – потрібна робота над своєю репутацією.

РЕПЕТИТОРСТВО

Навчання, яке приносить реальну користь, завжди затребуване.

І репетитори потрібні не лише для підготовки до іспитів (хоча це також).

Застосуйте свої знання у певній дисципліні на практиці та заробляйте на цьому.

НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ ДІТЕЙ

"З нуля" або на додаток до шкільної програми.

Заняття можна проводити у форматі аудіо- та відеолекцій у “Зумі” або “Скайпі”.

РЕПЕТИТОРСТВО ПО ШКІЛЬНИМ ПРЕДМЕТАМ

Для підготовки до ЗНО, вступу до ВНЗ тощо.

Найбільш затребувані репетитори з мов, точних дисциплін.

ПРОФІЛЬНА АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ ДОРОСЛИХ

Репетиторство для підготовки до міжнародних іспитів, інтерв'ю на роботу, переїзду до іншої країни.

ВЛАСНІ КУРСИ МОВИ

Варіант повноцінного онлайн-бізнесу для репетиторів.

Мовні курси мають високий попит і приносять хороший дохід.

ЗАМІСТЬ ВИСНОВКІВ + відео

Виберіть щось зі списку і почніть вже щось робити.

Результат не забариться!

Читайте також - Як заробити гроші (більше 200 способів) + реальні приклади швидкого заробітку грошей без вкладень.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити