Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Чи реально заробити на Аудіостоках для початківців - Приклади та Прибутковість

Останнє оновлення: Четвер, 29 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на Аудіостоках

Як заробити на аудіостоках (і що це), скільки грошей може приносити продаж музики і які треки краще продавати. Список вигідних аудіостоків та розцінки.

$300 – 500 на місяць у середньому заробляє на аудіостоках не найактивніший автор. Звісно, у його профайлі вже майже сотня треків, і вони цікаві для покупців. Прибуток професіонала, з огляду на відгуки досвідчених стокерів – від декількох до десяти тисяч доларів.

Початківцям, щоб продати музику, необхідно докласти зусиль. Не титанічні, але все ж таки. За бажанням цілком реальний щомісячний дохід у тисячу доларів.

Що таке Аудіостоки (простими словами)

Аудіосток (audiostocks або ще audiomicro) - це спеціальні сервіси, які використовуються для продажу музики, аудіосемплів, звуків за ліцензією Royalty Free.

Довідка. Ліцензія типу Royalty Free передбачає неповну передачу права на музичний твір покупцю, але може використовувати придбаний трек в комерційних цілях. Наприклад, при розробці ігор, створенні відеороликів, кінострічок, реклами, мультфільмів тощо.

Аудіостоки – це супермаркети, тільки замість банок з консервами на онлайн полицях музика. Найрізноманітніша – від повноцінних композицій до семплів, тобто звукових фрагментів.

Як це працює або як заробити музикантові

Ви записуєте музику та викладаєте її на продаж. Покупець отримує можливість прослухати файли preview – уривки композиції, наприклад, 30 секунд. Захист забезпечує watermark, простіше кажучи, кожні 5 секунд на відтворення накладається голос, що повторює одне й те саме слово, найчастіше назва стоку.

При оплаті покупець отримує файл з треком, а сток оплачує вам від 35 до 70% від продажу.

Головна перевага аудіостоків у тому, що один трек продається скільки завгодно разів – десятки, сотні, тисячі. І за кожну покупку автор отримує гроші. Один і той самий трек можуть купити різні люди.Кількість продажів треків

Нижче ви зрозумієте, хто купує музику на аудіостоках, а поки що питання, яке цікавить новачків – чи реально заробити на аудіостоках. Це не тільки реально, а й цілком може перетворитися на пасивний дохід на довгі роки, ну чи активний, залежить від цілей, які ставить перед собою музикант.

Як почати заробляти на аудіостоках

Розібравшись з тим, що таке аудіосток і для чого вони використовуються, музикант може почати заробляти на продажі своїх творів.

Покрокова інструкція, як заробити на аудіостоках:

 1. Зареєструватись на обраному майданчику.
 2. Підготувати музичний трек до продажу – дати назву та визначити жанр. Також на деяких аудіостоках можна додати обкладинку до аудіофайлу. На фінальному етапі підготовки треку слід визначити його вартість. Деякі майданчики встановлюють ціни самостійно, інші - надають таку можливість автору.
 3. Модерація композиції. Перед публікацією та відправкою на продаж музичний трек проходить модерацію. У середньому вона займає від 1 до 10 днів. Не проходить модерацію вміст низької якості і музика, що містить частковий або повний плагіат.
 4. Розміщення. Після успішної модерації на файл накладають «водяний знак» (фраза, що повторюється під час програвання треку через певні проміжки часу) і знижують його якість (бітрейт). Такі дії допомагають захистити авторський твір від безкоштовного користування. Виставлений на продаж файл можна продавати необмежену кількість разів або лише один раз. Останній варіант передбачає ексклюзивний продаж, він, як правило, у рази дорожчий за багаторазове платне використання.

Потім запис чекає на свого клієнта. Як тільки такий знайдеться і купить її, на рахунок автора надходять долари за вирахуванням комісійних майданчиків. Не варто впадати у відчай, якщо в перші кілька тижнів нічого не відбувається.

День за днем. Як мінімум пару мелодій та п'ять семплів на тиждень. Чим швидше профайл наповниться хоча б півсотнею треків, тим швидше вас помітять. А коли помітять, морально працювати стане значно легше. Впевненість прийде із першими заробленими доларами.

Скільки можна заробити на аудіостоках?

За відгуками досвідчених стокерів профайл із кількістю треків менше сотні здатний приносити $400 на місяць без особливих зусиль.

Ось відгук автора, який пішов з основної роботи і став вільним музикантом:

 1. Перший місяць – $250
 2. Другий місяць – $470
 3. Третій місяць – $610

Це гарний приклад, як заробити на аудіостоках для початківців.

Також сума, одержана від продажу аудіотреку, залежатиме від виду ліцензії. Її вибирає покупець із переліку доступних. Існує чотири основні види ліцензій:

 1. Стандартна. За її умовами придбаний аудіотрек можна використовувати не більше ніж у 10 тис. копій безкоштовних фільмів, реклами, відеоігор тощо. Вартість треку зі стандартною ліцензією варіюється від 10 до 20 доларів.
 2. Мовлення (1 чи 10 мільйонів). У разі використання цієї ліцензії транслювати звуковий файл можна для аудиторії розміром від 1 до 10 млн осіб. Ціна такого твору розпочинається від $100.
 3. Масове мовлення. Обмежень на кількість копій, що використовуються, немає. Тому придбана музика може використовуватися для трансляцій, а також для продажу у складі інших комерційних продуктів.
 4. Музика та фільми. Ця ліцензія найдорожча з усіх представлених, оскільки покупець купляє у автора всі права на композицію.

Вплинути на вибір покупця можна лише, вивчаючи ринок, завантажуючи композиції для того чи іншого типу клієнта.

Аудіосток для продажу музики пропонують розміщувати на своїх майданчиках, як повноцінні треки, так і окремо записані звуки (семпли). Повноцінна інструментальна версія або трек з вокалом коштуватимуть у середньому $15, семпл – не більше ніж $2. Але на запис повноцінної музичної композиції піде багато часу, а на запис простого звукового ефекту – ні.

 • Тому, якщо автору легше записати багато простих семплов, краще займатися тільки цим. Так як можна швидше продати більше треків.

Якщо ж музикант пише повноцінні високоякісні пісні чи інструментальні супроводи, вони будуть затребувані в покупців. Тому можна працювати в цьому напрямку та отримувати великі суми.

Сума щомісячного заробітку на аудіостоках може змінюватись від $300 до $400 за наявності невеликого портфоліо, в якому зібрано близько 100 творів. Більший дохід дозволить отримати лише створення музики високої якості, яка має попит.

Є ще одна тонкість. Вона пов'язана з вибором автора – продавати музику на кількох майданчиках чи зосередитись на одному. Від цього залежить розмір комісії. З власника, так званого, ексклюзивного облікового запису, беруть 30%, з новачка, який розміщує треки на кількох стоках – 70%, з музиканта, який заробив певний рейтинг, але, як і раніше, продає композиції на різних майданчиках – 50%. Від рейтингу залежить кількість потенційних клієнтів. Ви частіше потраплятимете в топи і станете помітнішим.

Не таємний покупець — Хто купує музику?Хто купує музику

Не всі мають мільйони на великих кіно композиторів на зразок Ганса Ціммера або Джона Вільямса. Тільки уявіть, скільки знімається серіалів, відео-роликів, реклами і для всіх потрібна музика.

Ось хто купує контент на стоках:

 • Кінокомпанії;
 • Виробники реклами;
 • Творці комп'ютерних ігор;
 • Телекомпанії (заставки, відбивки);
 • Радіокомпанії (джингли, тобто продакшн-елементи радіоефіру);
 • Продакшн-студії (виробляють контент для телебачення та радіо);
 • Автори відеороликів;
 • Інші комерційні компанії.

Список потенційних клієнтів значний, а враховуючи ті чималі суми, що заробляють блогери на створенні інтернет-контенту, якому також потрібен унікальний музичний супровід, ринок аудіостоків лише розширюватиметься.

Як розкручуватись на аудіостоках

Нічого не дається одразу. Якщо немає продажу у перші тижні – це абсолютно нормально. Спочатку початківцю стокеру необхідно заробити рейтинг. Зробити це можна єдиним способом – методично записувати композиції та завантажувати у профайл. Чим більше треків, тим вище ймовірність потрапити в поле зору клієнтів аудіостоків.

Процес розкручування та підняття свого рейтингу на будь-якому аудіостоку однаковий. Наведемо для цього докладну покрокову інструкцію:

 1. Постійно поповнюйте портфоліо на майданчику. Великий вибір композицій дозволить потенційному покупцю детальніше ознайомитися з творчістю автора та вибрати потрібний трек. Ще краще, якщо портфоліо будуть представлені різні стилі композицій. І тут можна продавати треки більшій кількості покупців.
 2. Збільшити трафік на власний профіль. Чим більше людей відвідає профіль автора, тим більшою буде можливість продати композиції. Збільшити трафік допоможуть публікації посилань на профіль та свої треки у різних соціальних мережах, месенджерах. Найкраще просувати профіль в іноземних соцмережах - так охоплення потенційних покупців буде більшим.
 3. Виявляти активність на форумах аудіостоку, брати участь у конкурсах та різноманітних заходах. Це допоможе просунути свій профіль на майданчику, завдяки чому треки частіше пропонуватимуться покупцям.

Яка музика краще продається?Яка музика краще продається

Перш ніж написати музику на продаж, краще розібратися, що купують на стоках. Здебільшого добре продавати треки, які підійдуть для реклами, трейлерів та тизерів – епічні, чіпляючі, хвилюючі або, навпаки, легкі та життєрадісні.

Усе це поєднується у так звану корпоративну тематику.

Щодо семплів, тобто звукових фрагментів, то тут – повна свобода.

Варто лише врахувати, які звуки найчастіше зустрічаються у кіно та рекламі.

Хтось записує міський шум, фонові розмови людей у кафе. Хтось звук води, що ллється в келих або шипіння бульбашок содової.

Важливо не намагатися виділитися за допомогою підпису, це просто заплутає покупця. Якщо ви записали собачий гавкіт, то підписати файл потрібно саме так, а не «Дружок хоче на прогулянку» або «Малюк радий гостям».

Найпростіший спосіб зрозуміти, яка музика продається – бути в курсі попиту. Послухайте прев'ю найпопулярніших мелодій.

У топі тижня зазвичай епічні треки для трейлерів, фолк, інструментальні композиції, щось яскраве та провокаційне в стилі інді-року. Популярні мультяшні семпли.

Парадокс, але Моцарт навряд чи був успішним на стокових майданчиках.

Потенційні покупці найчастіше шукають на аудіостоках звуки та мелодії для озвучування промороликів, ефектні треки та треки, що запам'ятовуються, а також звуки для інтерфейсів. Ці категорії музичних творів вважаються найпопулярнішими.

Виникає питання: як заробляти на аудіостоках, якщо автор не працює в жодному з перерахованих напрямків? Відповіді дві – написати музику на продаж, яка буде затребувана на майданчику, або продовжувати писати матеріал у своєму стилі. У будь-якому випадку на якісні треки завжди знайдеться покупець.

Найкращі аудіостоки для заробітку

Заплутатися у кількості майданчиків неможливо, оскільки коло лідерів досить обмежене, а обмежень у реєстрації для громадян різних держав немає.

Найкращі аудіостоки, які відрізняються надійністю, мають високі показники продажу та позитивні відгуки:

Pond5

Pond5 (https://www.pond5.com/) – це великий майданчик для продажу відео, музики, зображень, 3d-моделей. Входить у топ світових аудіостоків. Заснований у 2006-му році. Штаб-квартира знаходиться у Нью-Йорку.

Якщо ви ставитесь питанням, де можна продавати свою музику, то я вкрай раджу вам придивитися до цього аудистокового майданчика.

Сайт аудіостоку підтримує кілька мов. Особливість Pond5 – відсутність ексклюзивних авторів. Усі твори продаються на однакових умовах, згідно з якими автор отримує 50% від виставленої ціни.

У процесі реєстрації на стоку користувачеві потрібно вказати лише адресу електронної пошти та пароль. Після підтвердження та авторизації у профілі вказуються ім'я та прізвище автора, додаткові дані та вибирається платіжна система (PayPal, Moneybookers, Payoneer або SWIFT).

Під час завантаження файлу музикантові не потрібно створювати preview-файл, оскільки система Pond5 створює його автоматично. Ціну за свою композицію встановлює автор. Вивести зароблені кошти він може при накопиченні на рахунку $25. А за використання партнерської програми автор може додатково отримувати 5% прибутку.

PremiumBeatPremiumBeat

PremiumBeat.com – чудовий сайт, де можна продати музику. Тут дуже зручно просувати її. Відмінним моментом сервісу є те, що він, на відміну від багатьох, вимагає ексклюзивності та унікальності музичного контенту. Відправляти вже раніше зареєстровані семпли забороняється. Також PremiumBeat вимагає від композиторів, щоб їхні треки не перебували під правами третіх осіб – інакше кажучи, автор не повинен одночасно просувати свою музику на будь-яких лейблах.

100audio100audio

Аудіосток 100audio.com веде свою діяльність вже дуже тривалий час. Реалізуватися на цьому сайті досить просто – завдяки системі авансів. Так, наприклад, композиторам виплачуються додаткові суми залежно від кількості завантажених на майданчику треків.

За всього 15 аудіозаписів користувачеві буде нараховано $280 – ціна за таку кількість пісень просто чудова.

В основному 100audio просувається за рахунок промо-кампаній. Найбільшою популярністю майданчик користується в Азії. Ресурс співпрацює з багатьма популярними компаніями, як наприклад: IKEA, Toyota, VISA, Siemens, що може сміливо говорити про його надійність.

Jamendo

Електронну музику можна цілком успішно продавати тут. Незважаючи на те, що спочатку jamendo.com планувався як ресурс для безкоштовного прослуховування музики, згодом на нього додали функцію продажу ліцензії на комерційне використання. Цим можуть скористатися перспективні автори, які, наприклад, хочуть продати музику для ігор, фільмів, відео тощо.

З продажу користувач отримує $15. У разі потреби валюта може бути конвертована прямо на сервісі – у фунти чи євро. Мінімальна сума виведення тут досить велика, і вона становить $100. Отримати гроші можна лише на дві платіжні системи – PayPal, або SWIFT.

AudiodraftAudiodraft

Де продати музику? Audiodraft.com є дуже великим та серйозним для цього ресурсом. Він існує вже довгий час, і за весь цей період на сервісі було зареєстровано понад 20 тисяч різних продюсерів, звукорежисерів і музичних експертів.

Основним орієнтиром Audiodraft є велика, платоспроможна публіка та серйозні, мультимедійні компанії. Попит тут є на всяке – це і корпоративна музика, і більш інтелігентна, звеличена. Ціни на музику тут встановлюються самим продавцем. Однак, на Audiodraft також є бібліотека семплів, і вже на ній сам сервіс встановлює свої ціни.

Продавець на сайті отримує сумарно 70% від кожної проданої композиції або набору бітів.

SoundClickSoundClick

Якщо ви все думаєте, як продавати музику в інтернеті, то вам слід придивитися до цього сайту. Найкраще він, звичайно, підійде музикантам, які вигадують у жанрі хіп-хоп – тут такі треки є найбільш затребуваними.

Примітно, що SoundClick.com почав вести свою діяльність аж 1997 року. За цей час він встиг зібрати велику базу користувачів, тому продаж тут, як правило, відбувається швидко.

Зареєструватися на ресурсі можна безкоштовно. Це відмінно підійде тим людям, які поки що не готові повноцінно вкладатися в музичний бізнес, але мають певний досвід у створенні треків за спиною. Безкоштовним користувачам тут дозволено завантажувати необмежену кількість композицій, продавати альбоми та сінгли. Платний тариф дозволяє кастомізувати профіль користувача і додавати до нього рекламу.

Виводити отримані гроші можна на PayPal, або ж на кредитну картку (VISA, MasterCard). Винагорода буває різною - її розміри залежать не тільки від типу ліцензії, що використовується, але і від формату файлу. У середньому за один трек автор може отримати від 50 $ до 150 $. За ексклюзивні композиції оплата на порядок вища – близько $1000.

Це цікаво - Заробіток на скороченні посилань. 12 найкращих сервісів

Audiosparx

Заробити на своїй музиці дозволить ресурс Audiospax.com. Він являє собою велику продакшн-бібліотеку, яка приймає різні види музики - чи то рингтони, повноцінні композиції, чи просто звуки. З продажу кожного треку автор отримуватиме 50%.

Виплати можна робити на гаманець PayPal, або на валютний рахунок. Мінімальна сума виведення $25. Audiosparx відрізняється від своїх конкурентів такими моментами:

 • Для користування сайтом потрібно мати реєстрацію в PRS (The MCPS-PRS Alliance Limited) – суспільстві, яке займається керуванням музичними правами;
 • Якщо користувач вирішив користуватися Audiosparx, йому забороняється публікувати свої композиції на інших аудіостоках.

Motion Elements

Цей аудіосток є своєрідною альтернативою Pond5, але розрахованою переважно на азіатську аудиторію. Незважаючи на далеко не найвищі показники продажів, сервіс зручний перш за все тим, що треки на ньому не проходять через серйозну модерацію – рев'ювери просто відсутні.

Трек після реєстрації можна завантажити самостійно. За автором також стоїть завдання оформлення опису та призначення ціни. Після цього залишиться лише дочекатися покупця, який зацікавиться опублікованим треком.

Виводити отримані кошти можна на Payoneer або PayPal. Мінімальна сума виведення встановлена у $20.

Програма передбачає виплату на щомісячній основі – гроші прийдуть автору в діапазоні від 15 до 18 числа наступного місяця. Для більшої наочності наведу приклад: якщо автор продав трек між 1 та 31 числом липня, то гроші прийдуть на його рахунок лише 15-18 серпня.

123RF123RF

Мікросток 123RF (https://ua.123rf.com/) популярний у авторів завдяки можливості встановити на твір одну з п'яти цінових категорій. При цьому відсоток авторських відрахувань становитиме від 30 до 60%. Модерація на майданчику лояльна, перевірка аудіофайлів швидка – не більше як дві доби.

У процесі реєстрації автору слід зазначити e-mail, пароль, своє ім'я та країну проживання. Також після підтвердження потрібно буде завантажити скан-копію документа, що засвідчує особу (паспорт або права водія).

Вивести зароблені на аудіостоку гроші можна трьома способами: через Paypal (мінімум – $50), Moneybookers ($100), SWIFT ($200).

А також ваша музика зможе знайти себе тут:

 • audiostock.net
 • audiomicro.com
 • foximusic.com/royalty-free-music/
 • alibimusic.com
 • mubert.com
 • tunepocket.com
 • musicbed.com

10 рекомендацій щодо роботи з аудіостоками10 рекомендацій щодо роботи з аудіостоками

У роботі з аудіостоками не буде достатньо просто викласти музику та чекати на покупця. Тому роботу з продажу музики автору слід проводити згідно з рядом рекомендацій:

Порада № 1. Не закидати акаунт на стоку за відсутності продажів. Перші кілька тижнів (іноді місяців) на майданчику твори автора можуть залишитись непоміченими. Але стабільна викладка якісного матеріалу, гарне оформлення акаунту та невелика реклама в соціальних мережах допоможе продажам зрушити з мертвої точки. Оптимальна періодичність викладення треків – один раз на місяць, семпли можна завантажувати частіше – 2-3 рази на тиждень. Найголовніше – це вивантажувати аудіофайли постійно.

Порада №2. Докладно описувати та оформляти кожен завантажений трек. Опис свого твору кількома мовами, численні теги, а також красива обкладинка дозволять швидше залучити покупця. До того ж докладний опис та теги простіше індексуватимуться пошуковими системами, що дозволить покупцям знаходити файл необхідної тематики.

Порада №3. Орієнтуватися на клієнта. Простий бізнес-закон, який є ефективним і для продажу музики.

Порада №4. Писати музику потрібно або якісну, або ніяку. Платити за низькоякісний трек із шумами чи сторонніми хрипами не буде жоден покупець. Також не варто викладати недороблені заготівлі. Вони покажуть автора не з найкращого боку. А ось якісний аудіоряд дозволить залучити багато клієнтів, серед яких можуть з'явитись постійні замовники.

Порада №5. Переглянути статистику продажів на майданчику. Від того який вид контенту виставлятиметься на продаж автором залежить його заробіток. Тому перед тим, як задаватися питанням, як заробити музикантові гроші на аудіостоку, необхідно моніторити статистику та виявляти найпопулярніші категорії музики. Якщо почати писати якісну музику в такому стилі продажу, підуть швидше і можна буде напрацювати базу постійних клієнтів.

Порада №6. Не виставляти на аудіостоки музику з вокалом. Статистика популярних аудіостоків показує, що найгірше продаються треки з вокальним супроводом. Тому краще його прибрати та продати чистий аудіоряд.

Порада №7. Спілкуватися на форумах аудіостоку та у соціальних мережах. На цих майданчиках, окрім учасників, часто бувають замовники музики, увагу яких можна звернути на твори автора. Також спілкування з іншими користувачами аудіостоку допоможе розібратися з правилами, поставити запитання, що цікавлять, і можливо знайти талановитого музиканта, з яким можна співпрацювати. Якщо всі майданчики для спілкування іншомовні, то можна додатково підтягнути мову та навчитися професійно спілкуватися не лише рідною мовою.

Порада №8. Провести рекламу творчості автора поза аудіостоком та його соціальними мережами. Більше охоплення аудиторії можна отримати, звернувшись до рекламного агентства, до розробників ігор чи додатків, запропонувавши аудіоряд відеоблогерам і т.д. Але не потрібно перестаратися з листами, оскільки зацікавлена організація або людина відгукнеться на лист самостійно.

Порада №9. Не підвищувати та не занижувати ціну на авторський музичний контент. Якщо аудіосток дає можливість самостійно виставляти ціну на композицію, то не варто ставити на неї надхмарну ціну. Але й отримувати копійки за свою працю теж буде нерозумним рішенням. Важливо знайти золоту середину. Ціна має відповідати якості та бути на рівні з іншими конкурентами. Тому спочатку краще виставляти ціну, орієнтуючись на конкурентів.

Порада №10. Підвищувати рейтинг. Автори з високим рейтингом продають записи частіше та за вищою ціною. Тому рейтинг потрібно постійно напрацьовувати. Зробити це можна продавши певну кількість музичних композицій.

Увага! Музика з вокалом, що продається на аудіостоку, може мати успіх лише у двох випадках: якщо виконавець відомий широкому загалу або якщо він має унікальний голос. В інших випадках композиція з вокалом просто загубиться серед інших на аудіостоці.

Замість висновку + відео

Творчість – це свобода.

Якщо є час займатися музикою не лише на продаж, придивіться до музичних майданчиків. Безкоштовні аудіостоки – це SoundCloud, Free Music, Archive Musopen та інші. Наприклад, на SoundCloud завантажував свої композиції репер Каньє Вест.

Заробіток на аудіостоках для талановитих музикантів – це чудовий спосіб отримання прибутку. Використовувати такі майданчики для продажу музики дуже легко, а багато популярних аудіостоків пропонують вигідні умови співпраці авторам. Тому регулярний запис якісного аудіоконтенту та продаж його за актуальною для ринку ціною дозволить отримувати стабільний прибуток та постійних замовників для подальшої роботи.

Читайте також - Заробіток в інтернеті без вкладень: всі способи та реальний досвід.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити