Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на Ютуб Шортс

Останнє оновлення: Неділя, 22 жовтня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на Ютуб Шортс

Shorts – це новий формат відео на YouTube. Це не лише розділ/категорія, але й інструмент для реклами, просування, монетизації прямим способом. Він надає навіть більше можливостей, ніж повноцінне відео на сервісі. Настав час з ним познайомитись, розібратися, як заробляти на YouTube Shorts, інтегрувати інструмент у ваш набір маркетолога чи арбітражника. А також просто отримувати додатковий дохід, поки формат набирає популярності.

Зазначимо, що у YouTube Shorts монетизація навіть більш профітна та варіативна, ніж у аналогах, наприклад, від TikTok.

Що таке YouTube Shorts

Shorts – інструмент для створення коротких відео. Їхня тривалість строго обмежується 60 секундами. Найближчий аналог – стандартний контент у TikTok. Це вірно, після популярності китайської соціальної мережі короткі ролики взяли на озброєння всі гіганти промисловості: спочатку Meta з Reels, потім Google з Shorts.

Інструмент створений насамперед для мобільних відвідувачів сайту, тому він має відповідний формат із вертикальною орієнтацією. А це 70% всіх відвідувачів найпопулярнішого сайту у світі, не рахуючи пошукачів. 25% всього мобільного трафіку в Інтернеті.

Але Shorts доступний також для перегляду з робочого столу, ноутбука, планшета. Викладати відео ви зможете і з цих пристроїв, просто трохи незручно.

Shorts для YouTube – це спосіб залучити нову хвилю трафіку, яку породив TikTok, завоювати серця покоління, які звикли до такого формату. Одночасно це розширення функціоналу: просування музикантів (вони можуть викладати треки в Shorts, отримуючи за це гроші), розкручування брендів (через згадки), канал для реклами (він зовсім інший, ніж у звичайних відео). Shorts – це метод анонсування своїх роликів на каналах авторів, він вирішує одночасно безліч завдань.

З технічної точки зору це як звичайні відео, просто обрізані до 60 секунд (а в основному вони тривають не більше 15 секунд), так і ролики на кшталт тих же Reels. Тобто візуальний ряд із окремо накладеною звуковою доріжкою. Відповідно створення такого контенту в рази простіше. Немає необхідності бути блогером, вміти якісно подавати матеріал наживо. Досить найпростіших навичок монтажу та вірусної ідеї. Так, вірусний контент просувається через Shorts значно краще. На ньому можна заробляти більше, мало того, що алгоритми сайту швидше виводять його в тренди, так ще й самі користувачі реагують на Shorts краще. Логічно, адже для перегляду їм потрібно витратити 15 секунд, а не 20 хвилин. Переглядів коротких роликів завжди більше, це аксіома.

Читайте також - Як заробити на Ютубі з нуля.

Як працює YouTube Shorts

Що у мобільному додатку, що у десктопній версії сайту Ютуб Шортс мають окрему вкладку. Тільки з мобільного додатка на неї потрібно перейти клацанням, а в робочій версії достатньо прокрутити екран на головній сторінці до низу.Вкладка Ютуб Шортс

Крім того, ви можете вибрати категорію у лівому вертикальному меню.Шортси можна знайти у лівому меню Ютуба

Принцип перегортання коротких відео такий самий, як у TikTok. Вони йдуть один за одним, перериваючись на рекламні ролики. До речі, у Shorts реклама зовсім інша, ніж у сервісі YouTube. Це не in-stream вставки, а повноцінні рекламні відеоролики, що включаються до складу стрічки гортаючого. На них не накладаються обмеження щодо обов'язкового перегляду, тому рекламодавцям варто розміщувати цікавий рекламний контент, щоб ролик просто не перегорнули.

Shorts мають стандартну вертикальну синхронізацію із співвідношенням сторін 9:16. Є ліміт мінімального дозволу – 720p. Набагато жорсткіше, ніж для звичайних відео.

Формат є своєрідним доповненням, окремою категорією. Як показує статистика, користувачі не дивляться Shorts упереміж зі звичайними відео. Вони виділяють час як для першого, так і для другого. Тому ця категорія розвиватиметься окремо. Примітно, що перегляди Shorts активно не впливають на цей показник на звичайних відео на тому ж каналі. Але нам цікавіший непрямий вплив. Адже якщо ви набрали мільйон переглядів на Shorts, а на каналі відео з кількома сотнями переглядів, очевидно, що як мінімум 0.1% людей після ролика перейдуть на канал безпосередньо. А це тисяча нових користувачів. При тому, що їх приведе лише один ролик. І цифри у розмірі мільйона тут не рідкість, перегляди набираються швидко, як у тому ж TikTok. Статистично швидкість зростання ролика зі схожою позитивною реакцією від аудиторії в Shorts в рази вище, ніж у звичайних відео.

Shorts:

 • створюється легше та швидше;
 • просувається краще;
 • дозволяє швидко оновлювати контент;
 • залучає окремий трафік від решти контенту;
 • показує YouTube активність каналу, що позитивно впливає на його ранжування.

Популярні теми шортсів

Ютуб Шортс, як ми наголошували, аналог контенту в TikTok. Значить, ролики супертрендозалежні. Існує велика кількість категорій, що найбільш вдало вписуються у формат Shorts. На них варто звертати увагу. Так, якщо ви є геній вірусного маркетингу, ви зможете згенерувати ідею, яка прокладе свій тренд для копірки конкурентам. Але в інших випадках логічніше брати готові теми, які розкручуються до мільйонів переглядів без участі автора. А зроблена більша частина роликів так, що впорається людина без серйозного досвіду мувімейкерства.

 • Рецепти. Так, Shorts просто створені для фуд-блогерів усіх мастей. Важлива не так рецептура, як процес приготування, бажано максимально апетитний. Коротка нарізка в півхвилини з приготуванням фотогенічної страви - це 100% потрапляння в тренд.
 • Відео "До" - "Після". Будь-яке перетворення, що має разючу відмінність об'єкта до маніпуляцій і після. Найчастіше цим користуються під час створення контенту з макіяжу, творчу обробку, малювання, косплею й у десятках інших жанрів.
 • Мотиваційний цитатник. Просто, дешево, трендово. Необхідно підібрати лише відповідний відеоряд чи навіть статичну картинку (стежте за авторськими правами), а до неї додати мотиваційне висловлювання з потенціалом «глибокого сенсу». Подібні ролики в Ютуб Шортс дуже популярні, а користувачі "їдять" їх десятками на день. Головне ж у тому, що вони практично не вимагають жодних витрат під час створення, їх штампують сотнями. Але й конкуренція у цій категорії дуже висока.
 • Луки. Для підбору гарного луку модельєром бути необов'язково. А частина популярних блогерів зовсім не купляють одяг з аксесуарами для образів, беруть напрокат або знімають прямо в магазині.
 • Гумористичні відео. Основний двигун коротких відео в будь-якій соціальній мережі, YouTube не виняток. Причому вимоги до рівня гумористичної складової у Shorts значно нижчі, ніж у повноцінних роликах.
 • Нарізки. Фільми, серіали, аніме, ігри – все підходить. Причому часто такі відео за невідомими законами сервісу не підпадають під санкції щодо порушення авторських прав. Достатньо вибрати популярний фільм, аніме або Triple-A-гру, вибрати потрібний момент – ролик готовий. Просунутий варіант – нарізка під музичне тло, щось у стилі коротких MV, AMV.
 • Танці. Вони прийшли з TikTok, заснували саме поняття трендів у цій соціальній мережі. Вони ж добре просуваються за допомогою Shorts. Але для цього автору як мінімум потрібно бути блогером у повному розумінні, знімати себе самого. Навичок монтажу та інтелекту, на жаль, недостатньо.
 • Лайфхаки, методи заробітку. Швидкі поради, ефективні способи заробітку. Завдяки популярності подібних відео, Shorts стає чудовим інструментом для просування маси арбітражних офферів. На думку відразу спадає гемблінг з усіма його категоріями. Це як повноцінний гемблінг, так і беттінг із секретними стратегіями, способами ставок, оглядом бонусних програм. А ви знали, що зі Shorts ви можете скинути пряме реферальне посилання на БК? Тепер знаєте, приблизні перспективи стають виразними.

Кому підійде YouTube Shorts

Відповідь проста – всім. Справді, заробляти у Shorts можливо, будучи представником будь-якого сегменту. Дивимося:

 • блогери - той самий аналог звичайних роликів, плюс анонсування, а зверху - спосіб зачепити новий пласт аудиторії;
 • продаж будь-якої продукції чи мерчу – десятки способів огляду товарів, демонстрації переваг;
 • освіта – одна з найпопулярніших тем у Short, яку ми просто не згадували (їх надто багато, щоб умістити в категорію огляду);
 • просування та реклама – зазначається, що згадка брендів є одним із найбільш стабільних способів заробітку на Shorts, відповідно, вже із середнього показника в 10 тисяч переглядів можна безпосередньо викладати рекламні відео (плюс нативні згадки);
 • арбітраж трафіку – будь-якої вертикалі, будь-якої категорії (за винятком суворо заборонених, але і тут є обхідні шляхи).

Фонд YouTube та монетизація Шортс

Тепер до важливих аспектів – як працює монетизація YouTube Shorts. Тут є два основні чинники. Як і в роботі зі звичайними відео на сервісі, YouTube сам платить авторам за зняті ролики. Оплата залежить від кількості переглядів, ГЕО користувачів. У середньому для Shorts справедливими вважаються середні цифри $1 за 1000 переглядів. Якщо ви приблизно порахували, скільки можуть заробляти автори, які мають по 4 мільйони переглядів на ролику ($4000 за Shorts), то сміємо вас трохи засмутити. Є значні нюанси.

Один з них – Фонд YouTube. Це спеціально зібраний грошовий фонд, призначений для виплат на користь авторів. Тобто гроші фактично йдуть не безпосередньо з рекламних доходів сервісу (у звичному співвідношенні 45%), а з фонду. Відеохостинг поки що тестує формат, придивляється. Але обіцяє його безперечно розвивати, повноцінна оплата буде підключена у 2023 році. А поки що автори заробляють у межах 100 мільйонів доларів, зібраних фондом. Як закінчиться ліміт, виплати припиняться.

Тому Фонд є поки що не вичерпаний, але це лише перший крок до повноцінного переходу на оплату переглядів. Відповідно, у YouTube Shorts монетизація на потоці запрацює лише в 2023 році.

До речі, для підключення партнерки канал має досягти встановлених лімітів:

 • ролики не під обмеженням (жовтим доларом);
 • понад 10 мільйонів сукупних переглядів всіх роликів;
 • понад 1000 підписників на каналі;
 • без порушення авторських прав.

Монетизація шортс із музичним супроводом

Також можлива, причому для цього є окрема студія Creator Music. Ця бібліотека знаходиться у Творчій студії вашого каналу. Вона надає безліч композицій.Монетизація шортс

Основна частина – некомерційний стік. Тобто ви можете використовувати музику або звукові ефекти безкоштовно та у необмеженій кількості. Бана та обмежень не піде. Інші композиції доведеться купити, причому набувають права різного рівня. Одні для приватного користування, інші для створення комерційних відео. Але також ви можете просто використовувати інші некомерційні стоки, завантажуючи музику, яка не обкладається авторськими правами.

До речі, додаючи до галереї свої композиції, ви можете отримувати заробіток із покупок контент-мейкерами. Але така можливість зараз має лише мешканці США. Щоправда, сервіс обіцяє у майбутньому розширити функціонал і інші країни.

Як заробити на шортсах

Наступні способи заробітку на шортсах:

 • Донати. Тобто будь-які їх способ. «Спасибі» від YouTube, також є Бусті та десяток інших сервісів. У тому числі номер картки, що закріплений в описах. І платні підписки на Патреоні чи ОнліФансі.
 • Рекламні інтеграції. Від згадок до цілих відео, записаних спеціально на замовлення.
 • Перезалив трафіку на інші сервіси. Наприклад, гнати можна в той же TikTok.
 • Розкрутка та продаж акаунтів. За допомогою 2-3 десятків вдалих Шортсів ви можете розкрутити акаунт до певної кількості підписників і злити його на біржі. На тій же funpay.com ви знайдете сотні лотів та тисячі покупців із цінником від 20 гривень до мільйона.
 • Продаж власних товарів. Розкрутка свого бізнесу через Shorts виглядає легше, ніж за допомогою роликів стандартного формату. Плюс формат чудово підходить для торгових рекомендацій.
 • Арбітраж. Справжня криниця для вмілого арбітражника. Гнати трафік можна на будь-який оффер. Причому за допомогою десятка найпростіших прийомів. Наприклад, викладати частини фільмів, а назву давати лише за посиланням. Недомовляти частину історії, відео, новини – все далі на засланні. Задати питання, яке тисне на «болі», а відповідь знову дати за посиланням. Так, формат дозволяє вставляти активне посилання в опис, от і готовий заклик до дії для маркетолога.

Вимоги до YouTube Shorts

Сервіс висуває лише кілька простих технічних вимог:

 • роздільна здатність 720p і вище;
 • вертикальна орієнтація;
 • формат виключно MP4, якщо вихідник інший, доведеться конвертувати.

Як завантажити та викласти Shorts

Завантаження Shorts доступне як з робочого столу, так і з мобільного пристрою. Зі смартфону це зробити простіше. Як мінімум, тому що ви зможете використовувати мобільний додаток YouTube. В ньому функція завантаження доступна буквально в одну кнопку.Зробити Шортс можна з телефону та комп'ютера

Далі в режимі реального часу ви записуєте своє відео, а потім воно автоматично завантажується на канал. Для створення потрібно надати програмі доступ до відеокамери.Створення шортс

А ось з робочого столу доведеться повозитися довше. Спочатку переходимо у вкладку власного каналу, вибираємо там Творчу студію.Творча студія на Ютуб

Або використовуємо швидке посилання, розташоване у верхньому правому кутку екрана у вигляді відеокамери.Вкладка для додавання відео

При порожньому каналі Творчої студії ви побачите синю кнопку з додаванням першого відео.Якщо канал порожній, з'явиться синя кнопка

В іншому випадку вибирайте кнопку «Створити» у верхньому правому кутку.Кнопка для створення другого та наступних відео

Залишається вибрати файл та завантажити його з жорсткого диска.Завантаження відео з комп'ютера на Ютуб

Усі ролики до 60 секунд автоматично конвертуватимуться у формат Shorts. Якщо ви хочете додати музичний супровід, ваш ролик не повинен перевищувати ліміт в 15 секунд. Інакше звук має бути оригінальним, тому музичний супровід доведеться вставляти ще на етапі монтажу.

Для оптимізації важливо додати до опису відповідні хештеги. Слова в описі без хештегов впливають на видачу та підбір набагато слабші. Основний хештег #Shorts. А ось решта залежить від вашої тематики. Але пам'ятайте, що всю семантику в опис не помістите. Вибирайте 5-6 основних високочастотників.

Як часто публікувати ролики

Точних даних щодо дій алгоритму YouTube невідомо. Але за відгуками вже досвідчених Shorts-авторів, достатньою періодичністю буде 1 ролик на 1-2 дні. Підвищення інтенсивності не збільшує швидкість попадання в тренди і просування. Але при цьому кожен ролик розкручується окремо. Відповідно кількість впливає на потенційну оперативність. Просто публікація рідше, ніж 1 раз на 2 дні, спровокує сервіс на «тіньові» санкції, а ранжування відео трохи знижуватиметься. Чим більше автор перебуває у стазісі, тим більше падає він у потенційній видачі у стрічці користувачів.

Відповідно, рекомендуємо планувати публікацію заздалегідь. За цілий робочий день ви зможете підготувати велику кількість роликів, за допомогою запланованої публікації їх можна викладати наступні 5-10 днів.

Для цього переходимо до Творчої студії, публікуємо відео за описаною схемою, а перед безпосередньою відправкою вибираємо «Параметри доступу». Вони знаходимо розділ «Запланувати публікацію».Планування публікацій

Визначаємо відповідну дату і час, зберігаємо зміни.

Креативні ідеї для Шортс

А тепер низка цікавих ідей, які допоможуть пробудити ваше натхнення на початку.

 • Уроки. Ця тема завжди популярна. На сайті є сотні тисяч людей, які роблять щось гірше за вас, а головне – хочуть навчитися вашій навичці. Радіть навіть якщо ви не експерт.
 • Огляди. На мистецьку літературу, певні заклади. Але найтрендовіше – фільми та комп'ютерні ігри.
 • Анпакінг. Тема не втрачає популярності, розпакування цікавих товарів, особливо в подарункових версіях, привертає особливу увагу.
 • Slow motion. Щоб ви не знімали, уповільнена зйомка може перетворити типове відео на епічний ролик.
 • Списки рекомендацій. Що подивитися, що почитати і таке інше.
 • ТОПи. Найкращих, найгірших фільмів, серіалів, аніме чи книг.
 • Реакція. Відмінна ідея для повноцінних відео, але погана для Shorts. Однак, якщо ви записуєте свої реакції на будь-що, ви завжди можете зробити захоплюючу нарізку за найцікавішими моментами.
 • Челенджі. Відмінне просування по хештегу, до якого прив'язаний обраний челендж.
 • Меми. Вони завжди актуальні, особливо якщо ви «елітний мемолог», який знає, як відрізнити якісний «англійський» мем від другосортної сировини.

Як збільшити перегляди YouTube Shorts

Знову ж таки, у цьому випадку часто працюють загальні рекомендації щодо збільшення переглядів у сервісі:

 • дотримуватись періодики публікацій, не застоюватися;
 • намагатися не виходити за правила сервісу, "жовтий долар" песимізує видачу;
 • активно просуваємо нові відео через «Спільноти», публікуємо коментар із посиланням;
 • постійно змінюємо довжину відео, пробуємо 10-20-30-60 секунд;
 • намагаємось просувати як канал, так і окремі відео в паралельних соціальних мережах, рекламуємо новину про вихід роликів у TikTok;
 • звертайте увагу на статистику переглядів, вибирайте ролики з найкращими показниками, аналізуйте ключові слова з опису, довжину, характер відео.

Висновок + відео

Заробіток на YouTube Shorts вже зараз може порівнятися з альтернативою через звичайні відео сервісу. Тільки їх просувати набагато складніше. А для деяких категорій, як арбітраж трафіку, YouTube Shorts навіть зручніше. І це вже зараз, а що буде у 2023 році, як інструмент запрацює на повну? Так що рекомендуємо освоїти його заздалегідь, щоб тріумфальне офіційне підключення Shorts відбувалося тоді, коли ви вже збиратимете з нього багатий урожай трафіку.

FAQ

Чи платить YouTube за Шортс?

Так, але зараз з обмеженого фонду

Як арбітражникам заробити на Шортсах?

Шортси можна використовувати для просування ідеї, лити трафік безпосередньо на оффер або лендінг, фактично це той самий креатив, тільки в іншій формі. Плюс є низка описаних в огляді прийомів, що допомагають зігнати трафік.

Де подивитися аналітику з YouTube Shorts?

У розділі аналітики у Творчій студії, разом із рештою роликів.

Які відео відео заходять на Ютуб Шортс?

Трендові ролики у стилі челенджів, танців, оглядів, лайфхаків, ТОПів.

Стаття - Як зареєструватися в Ютубі.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити