Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на арбітражі криптовалют у 2024 році – способи, інструменти та поради

Останнє оновлення: П'ятниця, 01 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на арбітражі криптовалют

Арбітраж криптовалют є різновидом торгівлі, де використовується різниця цінових рівнів між різними біржами для отримання прибутку. Ці розбіжності цін називаються спредами і завжди присутні на будь-яких ринках. Арбітражна торгівля не тільки  дозволяє заробити, але й приносить користь ринку, забезпечуючи більш менш рівний рівень цін між різними платформами.

У цій статті редакція ITstatti.in.ua розгляне, як заробити на арбітражі криптовалют, які є стратегії та інструменти для цього.

Що таке криптоарбітраж

Ідея полягає в тому, щоб отримувати вигоду з різниці цін на ту саму цифрову монету на різних біржах. Досягається це таким чином:

Монета купується дешевше на одному майданчику і відразу ж продається дорожче на іншій. Дисбаланс у ціні і становить прибуток.

Спреди (розкид цін) при цьому можуть бути значними, особливо якщо актив низьколіквідний. Однак вони швидко згладжуються завдяки великій кількості арбітражних трейдерів, що діють на ринку. Важливо швидко знаходити відповідні вигідні «зв'язки» та здійснювати угоди.

Наприклад, якщо біткоїн продається по 20 200 доларів на одній біржі і по 20 400 доларів на іншій, то описана операція купівлі-продажу дасть дохід у розмірі 200 доларів. Насправді трохи менше – треба врахувати ще торгові комісії.

Можливості для арбітражу з'являються найчастіше у моменти високої волатильності ринку. Потрібно мати на увазі, що такий вид трейдингу має свої ризики, хоча загалом вони нижчі, ніж у звичайному трейдингу, де потрібно вміти передбачати напрямок курсу. У цьому випадку треба вміти вчасно відшукувати цінові розбіжності між криптобіржами.

Види та стратегії заробітку

Виділяють два основні типи криптоарбітражу:

 • Міжбіржовий (крос-біржовий). Трейдер купує криптовалюту на одній біржі і одразу продає на іншій, де ціна вища. Для максимальної результативності необхідно мати облікові записи та депозити на обох біржах, щоб миттєво використати різницю у цінах.
 • Внутрішньобіржовий (трикутний). Трейдер спекулює на різниці ціни активу по відношенню до двох інших активів. Наприклад, якщо біткоїн коштує дорожче по відношенню до ETH, ніж до USDT, то трейдер може купити біткоїн у парі BTC/USDT, потім продати в парі BTC/ETH, а потім обміняти ETH на USDT, отримавши в результаті прибуток.

Крім цього, можна виділити p2p-арбітраж (використовуються p2p-біржі), а також просторовий арбітраж. Під просторовим розуміють купівлю та продаж криптовалют у різних місцях по всьому світу. Наприклад, у Японії купити криптовалюту може бути вигідніше, ніж у США чи іншій країні, якщо розглядати покупку за фіат. Даний тип арбітражної торгівлі дуже вузькоспрямований, тому що набагато швидше і вигідніше не використовувати фіат, а торгувати тільки криптовалютою та стейблкоінами.

У будь-якому разі перед тим, як почати заробляти на криптовалютному арбітражі, слід розрахувати потенційний прибуток та збитки. Важливо враховувати такі фактори, як:

 • Торгові комісії мейкера/тейкера на виведення коштів.
 • Комісії за депозит (навіть якщо їх не стягує біржа, все одно потрібно звернути транзакцію при поповненні з гаманця).
 • Комісії за виведення.
 • Залежно від юрисдикції – податки та інші правила.

Все це може забрати до 15% від підсумкового прибутку. Ось чому важливо знаходити найвигідніші можливості та намагатися максимізувати дохід.

Інструменти, необхідні для арбітражу криптовалют

Настав час розглянути конкретні сайти, сервіси та програми, які використовуються для заробітку на арбітражі криптовалют.

Біржі

Доступні для торгівлі ринки на біржі Binance

Насамперед потрібно вибрати підходящі біржі – надійні, комфортні, з високим рівнем ліквідності, великим вибором торгових пар, лояльними комісіями.

Наприклад:

Якщо ж ви зупинилися на варіанті з p2p-арбітражем, то найбільш зручні та поширені такі платформи:

Зверніть увагу, що арбітражна торгівля із застосуванням p2p може бути різною. Один варіант, це торгувати між двома незалежними один від одного платформами, відшукуючи серед користувацьких пропозицій найдешевші на покупку і найдорожчі на продаж. Інший варіант має на увазі трейдинг в рамках однієї платформи, скажімо, Binance: ви купуєте на спотовому ринку за низькою ціною та продаєте через p2p за вищою, отримуючи дохід.

Сканери

Сканер для арбітражу Arby

За сьогоднішнього розвитку крипторинка відстежувати арбітражні можливості ручними методами – заняття безперспективне. Існує безліч інструментів автоматизації, які значно спрощують та прискорюють процес. Такі інструменти прийнято називати арбітражними сканерами чи скринерами. Серед них є як платні, так і безкоштовні варіанти. Деякі спеціалізуються саме на p2p-арбітражній торгівлі.

Приклади:

 • P2P-Army (p2p.army)
 • P2P-Helper (p2phelper.com)
 • P2P Machine (p2pmachine.com)
 • Arby (arby.trade)
 • KoinKnight (koinknight.com)
 • DEX Screener (dexscreener.com)
 • CryptoAlerts (cryptoalerts.ai)
 • ArbiTool (arbitool.eu)
 • CryptoView (cryptoview.com)

Сканер підключається до кількох популярних бірж та аналізує всі присутні на них торгові пари, порівнюючи ціни. Користувачеві пропонується список усіх арбітражних можливостей для перепродажу, якими він може скористатися в даний момент, впорядкованих від найвигідніших.

Боти

Система торгових ботів Bitsgap

Отже, ви знайшли арбітражні здібності. Але треба розуміти, що конкуренція в цій сфері дуже висока, і поки ви будете вручну створювати ордери на купівлю та продаж, то з високою ймовірністю упустите прибуток. Тому поширені спеціальні боти – трейдери підключають їх за допомогою API до використовуваних бірж, належним чином налаштовують, після чого роботи автоматично відшукують прибуткові зв'язки і створюють за ними угоди купівлі/продажу.

Приклади роботів, які дозволяють заробити на арбітражі криптовалют:

 • Bitsgap (bitsgap.com)
 • Pionex (pionex.com)
 • HaasOnline (haasonline.com)
 • ApiTrade (apitrade.info)
 • Cryptohopper (cryptohopper.com)
 • Coinrule (coinrule.com)
 • Zenbot (github.com/DeviaVir/zenbot)

В основному боти працюють на платній основі - беруть або фіксовану абонентську плату за тарифом, або відсоток від прибуткових угод. Також багато хто з них надає демо-період – це хороша можливість спробувати різні системи та зробити висновок про те, яка у вашому випадку працює найбільш ефективно.

Скільки можна заробити на криптоарбітражі

Досвідчені арбітражники заробляють щомісяця по кілька тисяч доларів, але заздалегідь передбачити, яким буде дохід, не можна.

Нормальною вважається сума заробітку від 2 до 5% з кожної угоди. Отже, підсумковий прибуток залежить від кількості угод - наскільки ефективно ви працюєте, а також від витрат на комісії, оплату ботів і т.д.

Має значення також і стартовий капітал. Іноді рекомендують починати з 2000-3000 тисяч доларів, але звичайно, не кожен новачок на старті має таку можливість, тому можна починати і з малого.

Активно торгуючи, можна отримувати від 100$ на день за наявності вдалих зв'язок та грамотного їх використання.

Корисні поради

Криптоарбітражна торгівля сьогодні є цілком актуальним способом заробітку, але його складність з часом все збільшується. Це пов'язано з розширенням кількості ринків, криптовалют, торгових пар, підвищенням конкуренції. У той самий час, число арбітражних повноважень на одиницю часу теж збільшується, треба лише вміти використовувати.

Що потрібно враховувати перед початком торгівлі:

 • Ризики. Як і всі торгові стратегії, арбітраж не позбавлений ризиків і ви можете зіткнутися зі збитками. Не вкладайте більше, ніж можете дозволити собі втратити.
 • Комісії та податки. Це додаткові витрати, які можуть забрати значну частину прибутку, що необхідно також завжди пам'ятати.
 • Чим вища волатильність, тим більше можливостей. Арбітраж менш актуальний на стабільних ринках.
 • Також дуже важлива висока ліквідність на вибраних вами біржах та у потрібних торгових парах. Інакше вам доведеться чекати на виконання своїх ордерів довше, ніж хотілося б, а це відбивається на прибутку.

Приділяйте увагу вибору бірж для торгів. Перевірте, з якими країнами працює платформа, чи вона потребує верифікації особистості, який мінімальний депозит, які валюти та пари підтримуються. Звичайно, бажано високий рейтинг та гарна репутація платформи.

Переваги і недоліки

Переваги:

 • Спосіб може бути дуже вигідним, особливо у періоди волатильності ринку.
 • Ризики нижчі, ніж при звичайних видах криптотрейдингу.
 • Великий вибір допоміжних інструментів, сканерів та ботів.
 • Багато доступних зв'язок у будь-який момент часу.
 • Користь для крипторинка загалом – стабілізація цінових рівнів.
 • Можна працювати з будь-якої точки світу.
 • Можливість поступового нарощування прибутку.

Недоліки:

 • Потрібно розуміння ринку та його законів. Навіть під час використання бота можливі збитки, якщо його неправильно налаштувати.
 • Істотні витрати на комісіях.
 • Висока конкуренція.
 • Сфера оподатковується.
 • Можливі проблеми з поповненням/виводом на біржах, а також ризики блокування акаунтів.

FAQ

Що таке арбітраж криптовалют?

Вилучення прибутку з відмінності цін на ту саму криптовалюту, яка завжди є між різними біржами.

Які бувають різновиди?

Міжбіржовий (беруть участь дві біржі), внутрішньобіржовий (бере участь одна біржа, але три торгові пари), p2p, DEX.

Чи можна заробити на арбітражі новачкові?

Так, але потрібно добре підготуватися, вибрати відповідні біржі, допоміжні ресурси та інструменти, внести початковий депозит (невеликий).

Хто такі мейкер та тейкер?

Мейкери створюють ордери на покупку або продають, а тейкери відгукуються, закриваючи їх.

Що таке спред?

Цінова різниця, яка і є прибутком арбітражника.

Що таке ордер?

Заявка для купівлі/продажу, створена на біржі.

Що таке "склянка"?

Всі відкриті в даний момент на біржі ордери на купівлю та продаж, які чекають на виконання.

Які біржі використовують для криптоарбітражу?

Будь-які. Але перевага надається спотовим та p2p-біржам з високою ліквідністю – Binance, Binance P2P та ін. Можливий також арбітраж на DEX (децентралізованих біржах).

Які послуги допомагають у заробітку?

Скринери, які шукають арбітражні можливості (зв'язки) по різних торгових майданчиках, та боти, які можуть автоматично проводити угоди, знайшовши відповідні варіанти купівлі/продажу.

Як вибрати біржі для трейдингу?

Рекомендується враховувати репутацію та надійність біржі, вимоги до KYC, мінімальний депозит, торгові комісії, а також присутність на них тих валютних пар, які ви вважаєте перспективними.

Висновок + відео

Заробити на арбітражі криптовалют сьогодні може практично кожен, але це не можна назвати простою справою – потрібне значне занурення у сферу вивчення всіх нюансів. Обов'язково скласти попередній «бізнес-план» з урахуванням комісій та інших витрат, а також ризиків, і лише переконавшись, що у поточних ринкових умовах можливе отримання прибутку, починати торгувати з невеликого депозиту. Згодом можна розвинутися і зробити криптоарбітраж постійним способом отримання доходу, як зробили вже багато трейдерів. Що важливо, це не тимчасовий заробіток – арбітраж існуватиме стільки, скільки буде існувати крипторинок загалом.

Читайте також - Як заробити на біржі Bybit у 2024 році – всі способи торгівлі та інвестування.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити