Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на метавсесвітах: за допомогою токенів, NFT, цифрової нерухомості

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на метавсесвітах

Метавсесвіт раптово став одним із найпопулярніших термінів у галузі інноваційних технологій, тому не дивно, що виникло багато охочих отримати з цього вигоду. Якщо ця тема вам цікава, то ознайомтеся з цією статтею – в ній редакція ITstatti.in.ua розповіла, як заробити на метавсесвітах різними способами і зробити це з найменшим ризиком.

Віртуальні всесвіти, які ми спостерігаємо зараз, використовують потенціал блокчейну та децентралізації, а також незамінних токенів (NFT), дозволяючи учасникам ефективно заробляти гроші.

Що таке метавсесвіти на блокчейні

Поняття являє собою своєрідний гібрид, що поєднує віртуальний світ, доповнену реальність, блокчейн, медіа-компоненти. Основна мета – організувати «життя» користувачів у цифровому просторі, щоб вони могли грати та залишатися на зв'язку з друзями чи колегами за допомогою заходів, починаючи від виступів та семінарів, та закінчуючи подорожами територією цифрових світів.

Крім цього, метавсесвіти мають важливу складову, це можливість отримання прибутку в рамках віртуального світу. NFT значно спрощує процес купівлі товарів та послуг, допомагаючи розширити економічні можливості. Ще важливішим є те, що за допомогою NFT користувач може не обмежуватися одним світом, а переміщати свої предмети та інші дані між різними метавсесвітами.

Тепер розглянемо основні способи заробітку у цьому секторі.

Заробіток на токенах метавсесвітів

Заробляти на токенах віртуальних всесвітів можна практично так само, як і на інших криптовалютах. Але потрібно бути обережними, оскільки ці активи мають високу волатильність. Як через свою відносну новизну, так і через ажіотаж, який панує навколо проектів.

Токени метавсесвітів можна купити, а можна отримати в процесі гри – за певні дії та досягнення. Ця концепція називається Play-to-Earn (P2E). Вона стала настільки популярною, що в деяких країнах, як на Філіппінах та в інших державах, що розвиваються, люди повноцінно заробляють з її допомогою на життя.Axie Infinity – найпопулярніший проект для заробітку на метавсесвіті

Популярні токени

Токени метавсесвітів, що користуються найбільшою популярністю:

 • Axie Infinity (AXS)
 • The Sandbox (SAND)
 • Decentraland (MANA)
 • Enjin Coin (ENJ)
 • Illuvium (ILV)
 • Render Token (RNDR)
 • UFO Gaming (UFO)
 • Mobox (MBOX)
 • Vulcan Forged (PYR)
 • Yield Guild Games (YGG)

Усі вони мають потенціал зростання і, отже, дають змогу заробітку. Кожен із них також надзвичайно корисний у рамках свого проекту, даючи доступ до безлічі функцій та покупок.

Способи купівлі

Більшість популярних токенів метавсесвітів вже представлені на великих криптовалютних біржах - Binance, OKEx, Huobi, Gate.io.

Якщо новий токен і на таких платформах його поки немає, є варіант подивитися на децентралізованих майданчиках: Uniswap, PancakeSwap, Sushiswap. Вони не підтримують роботу з традиційними грошима, але можна здійснювати обмін за допомогою інших криптовалютів або стабільних монет.Токен метавсесвіту на Uniswap

Як вибрати перспективний токен

Якісні проекти з метавсесвітами, які заслуговують на увагу, зазвичай відрізняються такими характеристиками:

 • Довгий час роботи. Дуже небезпечно вкладатися в проект, що тільки-но з'явився, якими б не були його обіцянки - інакше може вийти так, як зі Squid Game.
 • Підтримка серйозних проектів. Лістинг чи IEO на Binance та інших перевірених біржах, а також інвестиції від великих венчурних фондів – великий плюс у карму метавсесвіту.
 • Функціональність. Токен обов'язково має бути корисним, тобто його можна застосувати на його рідному майданчику, а не лише як спекулятивний актив, який не підкріплений жодними можливостями.

Крім цього, слід звертати увагу на активність розробників та те, як розвивається платформа. Це може багато сказати про її перспективи на майбутнє.

Заробіток на NFT

Використовуючи функціонал метавсесвіту, гравець може отримувати не тільки грошові винагороди, а й токени NFT, які відіграють важливу роль у роботі майданчика. Ці токени мають реальне фінансове значення і торгуються на вбудованому ринку або на сторонніх маркетплейсах, таким чином можна конвертувати їх у токени метавсесвіту або в будь-яку іншу криптовалюту, а потім і у фіат.

Ряд проектів, наприклад The Sandbox, дають можливість користувачеві самому створювати NFT за допомогою вбудованого конструктора. Ці твори так само можна продати і заробити, що представляє відмінний потенціал для творчих людей та розробників.

NFT може бути цифровим уявленням будь-якого реального чи віртуального продукту. Багато брендів звернули увагу на те, що можуть увійти до метавсесвіту (наприклад, Decentraland) та отримати додаткову рекламу, пропонуючи гравцям різні цифрові переваги за цифрові активи.Ринок на The Sandbox

Заробіток на цифровій нерухомості

Дуже цікавий аспект: багато платформ метавсесвітів являють собою віртуальні «ділянки землі». Охочі отримати пасивний дохід можуть придбати таку ділянку (можливо і не одну), а потім здавати її в оренду активним гравцям. Приклад - гра Mines of Dalarnia, де можна здавати в оренду шахту для розкопок.

У метавсесвітів вже було кілька дуже великих угод з купівлі нерухомості - аж до 2,3 млн доларів.

Звичайно, принцип ціноутворення землі у метавсесвіті принципово відрізняється від реального. У реальному житті вартість ділянки багато в чому визначається тим, в якому районі вона розташована - наприклад, який там рівень злочинності або як розташовані школа, магазини, інші послуги. Що стосується метавсесвіту, то там гравці миттєво можуть телепортуватися світом, так що близькість або дальність об'єктів ролі не грають. Тим не менш, за звичкою люди вважають найбільш цінним ті ділянки, які знаходяться поблизу будь-яких пам'яток всесвіту або від ділянок знаменитостей.

FAQ

Що являють собою метавсесвіти?

Віртуальні світи, що дозволяють користувачам взаємодіяти один з одним і з навколишнім середовищем у цифровому форматі, через аватари.

Яку роль відіграє блокчейн?

На відміну від звичайних онлайн-ігор, метавсесвіти працюють децентралізовано завдяки блокчейну. Кожен гравець підключається за допомогою свого гаманця і може сам у повній безпеці зберігати зароблені чи отримані іншим способом активи.

Як можна заробити на токенах метавсесвітів?

З точки зору багатьох трейдерів, це перспективні інвестиційні активи. Але важливо приділяти увагу вибору справді якісних проектів для вкладень.

Як отримати токени?

Їх можна купити на криптовалютних біржах або в обмінниках, але можна отримати як винагороду за гру. Розмір нагороди залежить від активності та успіхів.

Що таке NFT та як з їх допомогою отримати дохід?

Незамінні токени – цифрова вистава різноманітних віртуальних товарів, наприклад, зброї чи прикрас. У деяких проектах гравець може створювати та продавати свої власні NFT. В інших – отримувати їх у ході гри та продавати дорожче.

Що таке цифрова нерухомість?

Багато метавсесвітів поділяються на окремі ділянки землі. Їх можна купувати, продавати та здавати в оренду, як реальну нерухомість. Це ще один спосіб заробітку у цьому секторі.

Висновок + відео

Стає ясно, що метавсесвіт – щось більше, ніж просто вигадана віртуальна реальність. Як для звичайних користувачів, так і для великих інвесторів вони стають чудовою можливістю отримання доходу, але важливо правильно вибрати момент для входу. Той факт, що багато віртуальних всесвітів використовують технологію NFT, ще більше розширює спектр можливостей для користувачів, адже тепер вони можуть монетизувати свою творчість або ігровий досвід (створюючи або отримуючи NFT у процесі гри). В основі багатьох метавсесвітів лежить блокчейн Ethereum, але також цю роль можуть виконувати інші блокчейни, більш швидкі і дешеві.

Читайте також - Як заробити на арбітражі криптовалют.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити