Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на індустрії GameFi: інструкція та приклади проектів

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на індустрії GameFi

Якщо 2020 року основним трендом криптоіндустрії були DeFi, то 2024 це, безсумнівно, NFT і GameFi, тісно пов'язані між собою. NFT – це незамінні токени, з допомогою яких цифровому рівні закріплюється право володіння віртуальним чи фізичним об'єктом. GameFi – поєднання ігрової та фінансової індустрії, зокрема модель Play-to-earn, коли користувачі отримують реальну винагороду за ігрові дії, або технології створення та торгівлі NFT. Сьогодні редакція ITstatti.in.ua розповість, як заробити на індустрії GameFi і які програми підходять для цієї мети.

Що таке GameFi та принцип їх роботи

GameFi, як суміш ігор і децентралізованих фінансів, є перетином безлічі сфер і напрямів: прибуткове фермерство, кредитування/запозичення, алгоритмічні стейблкоіни, інструменти карбування нових токенів. Термін ужив вперше ще 2020 року Андре Кронье, творець проекту yEarn Finance і той, кого називають «батьком DeFi».

Він сказав приблизно наступне:

«Мене дуже цікавить гейміфікація стосовно грошово-кредитної політики. DeFi ігри можуть зробити використання коштів ще більш зручнішим. Якби раніше клонували традиційні фінанси, то надалі перейдемо до ігрових фінансів (GameFi)».

Олександр Дрейфус, CEO першої у світі токенізованої спортивної біржі Chiliz, на тій же хвилі створив свій проект, який зараз належить до найвпливовіших партнерів у галузі DeFi та спорту, а також лідируючого емітенту фан-токенів для реальних видів спорту.

Як приєднатися до індустрії GameFi

Спочатку потрібно вибрати проект, який вам цікавий та надає адекватні можливості для заробітку. Враховуйте, на якому блокчейні працює додаток. Від цього залежить розмір комісійних зборів, адже більшість дій в іграх підтверджуються транзакціями з криптогаманця. Ethereum – найпоширеніший блокчейн, оскільки ця мережа стала першою, яка надала зручні можливості для розробки смарт-контрактів та додатків. Але з точки зору економії є більш  комфортніші варіанти, такі як Binance Smart Chain.

  • Встановіть криптовалютний гаманець, який підтримує токени, розміщені на вибраному блокчейні. Зручно використовувати Metamask, Trust Wallet або Binance Chain Wallet.
  • У більшості блокчейн-ігор потрібно заплатити якусь суму, щоб почати грати. Наприклад, для створення персонажа чи покупки бойової істоти. Враховуйте це, а також комісію за транзакцію.
  • Вибираючи проект, вивчіть його репутацію та перспективи. Пам'ятайте, що токени і NFT, викарбувані в тій чи іншій грі, знеціняться, якщо гра втратить аудиторію або виявиться скамом. Також перевірте, на яких біржах можна придбати чи продати токени гри.
  • Якщо у гри немає власних токенів, задумайтеся - можливо, це замаскована фінансова піраміда. Такі проекти не варті вашої уваги.

Експерти рекомендують обов'язково звертати увагу на маркетинг та технологічні особливості GameFi-проекту. Чим більше переваг учасникам дає токен протоколу і чим активніше команда займається просуванням, тим більша ймовірність, що курс та капіталізація токена збільшуватимуться.

В яких проектах GameFi можна заробити

Розглянемо декілька прикладів популярних проектів GameFi індустрії, які дозволяють заробляти.

1. Axie Infinity

Axie Infinity

У цій блокчейн-грі користувачі можуть створювати істот, купувати та обмінювати їх, а потім боротися з їхньою допомогою один проти одного на арені. Гравці отримують дохід від продажу істот, причому чим рідкіші атрибути є у звіра, тим дорожче він буде коштувати. Інший вид заробітку – ставки на результати боїв. Проект працює на блокчейні Ethereum.

Нативний токен проекту – AXS. У серпні 2021 року він оновив історичний максимум, досягнувши вартості понад 82 доларів при капіталізації в 4,2 млрд доларів.

У гри є також внутрішній блокчейн-токен Smooth Love Potion (SLP), за допомогою якого створюються нові істоти. Саме у ньому виплачуються винагороди за битви. На Філіппінах цей актив став дуже популярним, становлячи значну частину заробітку громадян. Дійшло до того, що продавці почали приймати SLP як платіжний засіб, внаслідок чого регулятором було запропоновано оподаткувати його.

2. CryptoBlades

CryptoBlades

CryptoBlades – NFT-гра у жанрі RPG, запущена на Binance Smart Chain. Суть гри полягає у нагородженні гравців жетонами SKILL за перемоги над ворогами та участь у рейдах. З моменту запуску гра продовжує демонструвати високі результати, одного разу всього за тиждень об'єм зареєстрованих у проекті унікальних гаманців зріс на 963%.

Можливість заробляти, а також досить цікавий ігровий процес, у поєднанні з високими ринковими показниками, сигналізують про те, що проект CryptoBlades привернув і, ймовірно, продовжить привертати увагу гравців.

3. My DeFi Pet

My DeFi Pet

My DeFi Pet - гра про свійських тварин, що поєднує в собі предмети колекціонування DeFi, NFT та персоналізацію для гравця. Базова концепція ґрунтується на циклі ігрових дій, таких як колекціонування, розведення, прокачування, битви, торгівля, спілкування між домашніми тваринами. Проект дає змогу отримувати короткострокові нагороди за проходження певних хронологічних ступенів.

Нативний токен DPET показав у липні 2021 року відмінне ралі, досягнувши історичного максимуму в 9,92 долара. Потенціал і можливості цієї гри очевидні, якщо врахувати, що ринкова капіталізація підскочила трохи більше 6 млн доларів на початку липня до рекордного рівня понад 116 млн до 26 липня. Колекційний аспект у багатьох викликає ностальгію, нагадуючи про покемонів. Додаткову перевагу надають відкриті ринкові можливості.

4. Alien Worlds

Alien Worlds

Суть цієї блокчейн-ігри – у видобутку корисних копалин та їх подальшому продажу користувачам. Проект працює в мережах Ethereum, WAX та Binance Smart Chain. За серпень 2021 року кількість активних гравців перевищила 720 000, а нативний токен зріс на 60% (у моменті вартість досягала $0,4). Абсолютний максимум $7,12 спостерігався у квітні.

У грі багато предметів, представлених у формі NFT, які можна продавати та купувати, заробляючи на цьому. Найбільша купівля в Alien Worlds дорівнювала $40 000, а загальний обсяг продажів перевищив $104 000 000 за місяць.

Висновок + відео

Потреба індустрії GameFi, безумовно, пов'язана з можливостями заробітку, але й не тільки - інакше б користувачам вистачило і DeFi. Ситуація, що склалася, виникла в результаті активного зростання відразу двох напрямків (геймінг і децентралізовані фінанси). Ще кілька років тому вперше з'явилися передумови до об'єднання ігор та блокчейну, згадати хоча б популярність Криптокошенят у 2017 році. На думку аналітиків, розвиток проектів GameFi частково залежатиме від розвитку крипторинку в цілому, але це не єдиний фактор. Швидше за все, набиратимуть популярності рідкісні та незвичайні проекти, які пропонують щось унікальне.

Читайте також - На яких іграх можна заробити гроші — ТОП 11 ігор на телефоні і ПК.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити