Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Видобуток криптовалюти – 7 легальних способів отримати цифрові активи

Останнє оновлення: Середа, 27 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Видобуток криптовалюти

Під видобутком криптовалюти зазвичай розуміють майнінг, але насправді це далеко не єдиний спосіб придбати цифрові монети. Варіантів багато, вони різняться за багатьма параметрами – за своєю суттю, за прибутковістю, складністю для початківців. Редакція ITstatti.in.ua пропонує огляд основних методів видобутку криптовалюти на 2024 рік. Розкажемо про те, як отримати перспективні активи, які згодом можна продати з гарним прибутком, якщо ринкова ситуація цьому сприятиме.

Майнінг (Proof-of-Work)

Доказ роботи, або PoW – це перший алгоритм консенсусу, який був реалізований у блокчейн-мережі (для криптовалюти Bitcoin). Застосовується для підтвердження транзакцій та створення нових блоків у ланцюжку. Основні принципи роботи – наявність складної математичної головоломки та її рішення. Процес називається майнінгом, ним займаються спеціальні вузли у мережі – майнери. Вони конкурують один з одним, щоб валідувати транзакції в мережі та отримувати за це винагороду.

У популярних криптовалютах висока складність завдань не дозволяє вирішувати їх поодинці, тому створені майнінг-пули, об'єднання майнерів, які вирішують завдання спільно та отримують винагороди залежно від внеску кожного учасника.

Найбільш поширене обладнання для майнінгу:

 • ASIC – високопотужний пристрій, який можна використовувати виключно для видобутку криптовалюти та лише певного алгоритму. За допомогою ASIC майнять Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Litecoin.
 • Відеокарти – універсальніший варіант, підтримує будь-які алгоритми, проте дає меншу потужність. На відеокартах зараз активно добувають Ethereum Classic, Ravencoin, aeternity.
 • Процесори - дозволяють добувати деякі монети, орієнтовані безпосередньо на доступний майнінг в домашніх умовах, наприклад, Monero або Zcash.

ASIC майнінг

Стейкінг (Proof-of-Stake)

Як альтернатива енергоємному PoW, у 2012 році було запущено механізм доказу ставок – PoS. Першою його застосувала криптовалюта Peercoin. Такий спосіб вимагає набагато менше витрат енергії та знижує бар'єр входу для людей, які не хочуть купувати обладнання або недостатньо технічно підковані, щоб з ним працювати. Правильність транзакцій у PoS-блокчейні підтверджується людьми, які фіксують певну кількість криптовалют у протоколі. Це їхня «ставка», звідси й назва.

Тих, хто ставить свої монети до блокчейну PoS, зазвичай називають валідаторами. За блокування активів та надання послуг блокчейну валідатори винагороджуються новими монетами, що генеруються мережею. За нечесну чи зловмисну поведінку блокчейн може скоротити частку валідатора.

Приклади криптовалют із стейкінгом:

 • Ethereum
 • Tezos
 • Tron
 • Solana
 • NEO
 • Cosmos
 • Cardano
 • Algorand

Основна мета – скорочення вуглецевого сліду від активного PoW-майнінгу по всьому світу. Хоча інші фахівці запевняють, що традиційні фінансові організації, а також золотовидобуток впливають на екологію набагато сильніше. Як би там не було, ринок Proof-of-Stake має величезний потенціал для зростання.

Плоттінг

Плоттінг зараз асоціюється головним чином з криптовалютою Chia Coin. Мається на увазі використання незайнятого простору на жорстких дисках/твердотільних накопичувачах. Чіа використовує модель доказу простору та часу. Її перевага - менше споживання енергії, що вважається найбільшою перешкодою при використанні криптовалют.

Основні особливості плоттінгу:

 • Процес використовує незайнятий простір ноутбука, персонального комп'ютера або корпоративної мережі, а натомість дає шанс отримати грошову винагороду за допомогу в захисті блокчейну.
 • Користувач сам може виділити, яку кількість ділянок («заборів») віддати під видобуток монет. Чим їх більше, тим більший шанс на виграш.
 • Жорсткі диски використовуються для побудови плотів, і як тільки плот побудований, комп'ютер почне займатися фармінгом, а програмне забезпечення контролює роботу та відстежує нагороди.
 • Фармінг вимагає зовсім невеликої пропускної спроможності мережі та майже ніяких ресурсів, крім сховища. Однак гарантований швидкий вихід накопичувача з ладу внаслідок постійної побудови плотів.

Видобуток криптовалюти за допомогою жорстких дисків

Хмарний майнінг

Постачальники послуг хмарного майнінгу – це дата-центри, які здають в оренду хеш-потужності для майнерів криптовалюту. Суть полягає в тому, що третя сторона розміщує у себе майнінгове обладнання та надає доступ до винагород, які отримують через використання цього обладнання.

Основна перевага – не потрібно заповнювати будинок комп'ютерним обладнанням, розбиратися з шумом, тепловиділенням, споживанням енергії, утриманням техніки тощо. До недоліків можна віднести те, що в мережі досить багато шахраїв, які пропонують такі послуги. Насправді ж найчастіше це лише імітація, а насправді компанія навіть не має дата-центру. Відповідно нічого не виплачується.

Інші способи отримати крипту

Покупка

Замість вкладень у майнінг багато хто воліє просто придбати бажані активи та залишити їх як інвестиції з розрахунком на подальше зростання курсу. Способи, якими можна це зробити:

 • Криптобіржі – наприклад, такі популярні платформи як Binance, Bybit, OKX, Currency.com, Huobi, MEXC Global, EXMO та інші).
 • Обмінники - спосіб, перевірений роками. Приклади: Prostocash, Matbea, Baksman, Bitality, Cosmochange, 365cash, 60cek, MChange та інші.
 • Криптогаманці – сервіси, призначені для зберігання криптовалют, але також часто надають можливість їх покупки. Trust Wallet, Atomic, Trustee Wallet та інші.
 • p2p-біржі – ще один популярний та зручний варіант обміну фіату на криптовалюту або назад безпосередньо з іншими користувачами. Приклади: Binance P2P, Bybit P2P, OKX P2P, Huobi P2P, Bitzlato та інші.
 • Електронні платіжні системи, наприклад, AdvCash, Capitalist, Payeer.
 • Telegram-боти. Рекомендуємо такі: @Baksman_wallet_bot, @btc_change_bot, @BitpapaExpressBot, але насправді варіантів ще більше.
 • Криптомати.

Пасивний заробіток

В інтернеті дуже багато сервісів, які пропонують пасивний дохід на криптовалюті – особливо популярні серед них платформи взаємного кредитування. Користуються популярністю програми DeFi (децентралізованих фінансів), де обмін активів, депонування та кредитування відбуваються повністю анонімно та на розподіленій основі.

Наприклад можна взяти платформу Binance Earn від однойменної популярної криптобіржі. Вона дозволяє добувати криптовалюту такими способами:

 • Інвестиції у безпечні депозити (гарантоване повернення основного капіталу).
 • Високоприбуткові депозити із підвищеним ризиком.
 • Фіксований стейкінг.
 • Отримання токенів нових проектів на Launchpool.
 • Агрегатор доходності BNB Vault.
 • Стейкінг Eth 2.0.
 • Постачання ліквідності в пули Liquid Swap.
 • Бівалютні інвестиції.
 • Фармінг за допомогою Binance Launchpool.
 • Акції з обмеженою пропозицією.

Окрім цього, на Binance є майнінговий пул для алгоритмів SHA-256 та Ethash, а також інструмент для роботи з криптопозиками.

Крани

Є спосіб видобути криптовалюту абсолютно безкоштовно - правда, кількість її, звичайно, буде незначною. Це криптовалютні крани, сервіси, які заробляють на показі реклами, а щоб залучити аудиторію, роздають невеликі суми у різних криптовалютах.

Кранів досить багато, але періодично одні закриваються, інші відкриваються. Приклади працюючих вже досить довго кранів:

 • FreeBitcoin
 • Satoshi Hero
 • Cointiply
 • Crex24 (біржа із вбудованими кранами)

Кран для видобутку криптовалюти Freebitcoin

FAQ

Як можна отримати криптовалюту?

Існує багато способів зробити це: покупка, майнінг, крани, стейкінг, пасивний заробіток за допомогою депозитів або лендингу.

Що таке майнінг?

Видобуток криптоактивів за допомогою обчислювального обладнання за методом Proof-of-Work.

Що таке стейкінг?

Пасивний заробіток шляхом блокування своєї криптовалюти у гаманці на певний термін.

Що таке плоттінг?

Різновид майнінгу, за якої важлива не потужність обладнання, а кількість вільного простору на жорсткому диску.

Що таке хмарний майнінг?

Оренда обчислювального обладнання та отримання доходу з майнінгу на ньому за вирахуванням комісії власникам.

Як можна придбати крипту?

На криптобіржах, в обмінниках, через p2p-платформи та телеграм-боти, за допомогою криптоматів, а також платіжних систем за допомогою крипти та фіату.

Де можна пасивно заробити на криптовалюті?

Наприклад, у рамках майданчиків Binance Earn, OKEx Earn. Вони надають багато варіантів заробітку на різних криптовалютних інструментах з різним ступенем ризику.

Висновок + відео

Криптовалюта вже зайняла важливе місце у світі, навіть якщо хтось ще відмовляється це визнавати. Звичайно, це ще не заміна фіатних грошей, але все до того йде. А поки що не можна упускати можливість заробити на видобутку криптовалюти тим чи іншим чином. Курси монет змінюються дуже швидко, і при правильному підході можна отримати з цього зиск. Головне – дійте обережно та обдумано, не приділяйте уваги сумнівним маловідомим проектам. І навіть із перевіреними монетами є ризик втратити вкладення, що слід враховувати під час розподілу інвестицій.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити