Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

CPA-партнерки: що це, як вони влаштовані і чи варто їх використовувати

Останнє оновлення: Середа, 13 липня 2022 Автор: Вольдемар Воронцовський

CPA партнерки

Тема нашого сьогоднішнього подкасту «CPA партнерки» і сьогодні я хотів би поговорити з Вами про те, чому сьогодні все більше вебмайстрів поряд зі звичними нам партнерськими програмами все більше починають працювати з CPA партнерками.

У даній статті ми з Вами дізнаємося, що таке CPA партнерки, у чому їх основні переваги та за які саме дії платять оффери.

Якщо Ви вже почали наглядати до CPA мереж або ще краще – почали з ними працювати, то, впевнений, ця стаття буде для Вас корисною.

Що таке CPA партнерки

Як явище CPA партнерки з'явилися в Буржунете пару років тому і сьогодні дуже активно розвиваються. Для Рунета різні CPA мережі і CPA агрегатори в новинку, але тим не менш, деякі вебмастера вже прочухали, що до чого і вже почали непогано на цьому заробляти. Так і CPA мережі у нас, в Рунеті, сьогодні ростуть як гриби після дощу.

Як би те ні було, тема CPA мереж дуже актуальна і прибуткова і вже починає поддразнивать тих, хто звик заробляти на класичних партнерських програмах. І... вони починають поповнювати лави ТОП-майстрів CPA мереж. Чи жарт, деякі вебмастера заробляють в CPA партнерках до $1000 в день і більше. Звичайно, це не чистий прибуток та відсотків 30-40 йде, як правило, на рекламу, але тим не менш вкласти, наприклад, $100 і заробити $300 – це дуже хороший результат.

Так що ж це таке CPA партнерки? Якщо бути коротким, то CPA партнерки – це партнерки, які працюють за типом Cost Per Action, тобто ОПЛАТА ЗА ДІЮ. І ця дія не завжди має на увазі під собою купівлю якогось товару.

Як працюють CPA мережі?

Рекламодавець звертається до CPA агрегатор (спеціальному сайту, наприклад ось цей) і створює пропозицію, яку сьогодні прийнято називати «оффер». Тут оффер прописує всі умови роботи з його пропозицією – таргетинг, сума комісійних, способи залучення трафіку, час життя куків, холд і т. д.

Далі Вебмастер (приміром, Ви) заходить в CPA мережа, реєструється, вибирає собі оффера (партнерську програму), знайомитися з умовами і отримує свою реферальне посилання або код банера з вже вбудованим партнерської посиланням.

Тепер вебмастер може рекламувати свою реферальне посилання всіма дозволеними оффером способами – з допомогою:

 • Контекстної реклами
 • Тизерної реклами
 • Банерної реклами
 • У соцмережах
 • Через свої сайти
 • І т. д.

Кожне підтверджена дія буде приносити вебмайстру комісійні.

У чому переваги CPA партнерок?

Принцип роботи з CPA партнерками, по суті, нічим не відрізняється від звичайних партнерських програм, але...

 1. На відміну від класичних партнерських програм, які Вам потрібно шукати кожну окремо, CPA мережах зібрані відразу кілька десятків або навіть сотень CPA партнерок і тут набагато більше можливостей для вибору саме тієї партнерської програми, яка Вам сподобається для просування. Тому щоб зареєструватися одразу в кількох партнерських програмах Вам не потрібно покидати сайт CPA мережі. Всі дії Ви робите в рамках однієї CPA мережі.
 2. І найголовніше — якщо в класичній партнерській програмі Вам платять тільки за продаж, то в CPA партнерках є офферы, які Вам платять не за продаж товару, а через якесь інше діяння відвідувача.
 3. Ще одна особливість CPA мереж – Ви легко можете стати партнером брендів. Приміром, на сайті таких відомих банків як Тінькофф або Хоум Кредит Банк, таких відомих брендів як «Lamoda» або «Ельдорадо» Ви не знайдете посилання «Партнерська програма», а через CPA мережа стати партнером цих гігантів і рекламувати їх дуже просто!

За що платять CPA партнерки

Насправді, варіантів не так вже й мало і, як правило, CPA партнерки платять за:

 • Заповнення анкети на сайті оффера
 • Підписка на розсилку
 • Реєстрацію на сайті оффера
 • Реєстрацію в онлайн-грі
 • Замовлення пробної версії продукту
 • Завантаження демо версії якої-небудь програми
 • Заявку на кредит (кредитна картка, кредит готівкою)
 • Купівля товару (фізичної або цифрового)

Основні терміни CPA маркетингу

В CPA бізнесі, втім, як і у всіх сферах бізнесу є свої терміни, які Вам потрібно знати, якщо в майбутньому Ви маєте намір заробляти на CPA. Що це за терміни? Давайте розглянемо:

Оффер – рекламодавець, який працює з CPA мережею (агрегатором). Наприклад, до числа офферов можна віднести той же Інтернет магазин «Ламода» або ж банк «Хоум Кредит»

Лід – дія, вчинена відвідувачем на сайті оффера (рекламодавця). Якщо, наприклад, наведений Вами на сайт оффера відвідувач замовив товар, то це і буде Лід (дія).

Адверт – веб-майстер, який забезпечує сайт оффера трафіком. В даному випадку це – Ви.

Холд – затримка оплати, з метою перевірки якості наведеного вебмайстром трафіку.

Landing Page – сторінка приземлення. Це може сторінка самого оффера або ж сторінка створена Вами, щоб далі передати цільовий трафік на Landing Page оффера.

ECPC – середня вартість 1 кліка. Тобто, якщо у оффера ціна одного кліка дорівнює 2 грн, а я викуповую трафік, наприклад, з тізерних мереж, за 1 грн, то я буду в плюсі. Цей показник по системі середній і показує загальну динаміку. Зрозуміло, що ціна кліка в деяких і 10 і 20 грн, а новачки на перших порах часто працюють у збиток.

CR – конверсія. Приміром, якщо у онлайн грі CR = 23%, то це означає, що з 100 зареєстрованих 23 людини приносять мені оплачене дію (Лід).

Категорії CPA партнерок

Як я вже говорив, в CPA мережі представлені відразу кілька десятків або навіть сотень самих різних CPA партнерок. Всі ці офферы згідно своєю тематикою поділяються на певні категорії:

 1. Банківська сфера
 2. Онлайн ігри
 3. Інтернет магазини
 4. Курси на DVD
 5. Сайти знайомств
 6. Хостинг провайдери
 7. Освітні послуги (дистанційне навчання)
 8. Купонні сайти (Купикупон, Бігліон і т. д.)
 9. Розважальні (перегляд відеороликів тощо)
 10. Софт (демо-версія)

Це, звичайно, не всі, але основні категорії CPA партнерок, які зустрічаються практично у всіх CPA мережах.

Види CPA-мереж і їх особливості

Існують наступні види СРА-мереж:

 • товарна - пропозиції з продажу певного товару;
 • ігрова - пропозиції різних ігор;
 • мобільна - спрямовані на роботу з додатками для телефонів;
 • фінансова – це кредити, позики, карти та ін.;
 • гемблінг - в основному азартні ігри;
 • дейтинг - пропозиції щодо реєстрації в додатках для знайомств;
 • адалт - тематика з позначкою 18+;
 • загальнонаправлена - поєднує в собі всі перераховані вище види.

Типи цілей в CPA-мережах

Цілі для CPA-мереж ранжуються в залежності від того, що потрібно рекламодавцям, за що вони готові платити. Їх типи:

 • CPL або плата за дію. Це прості дії користувача, спрямовані на отримання зворотного зв'язку від власника сайту, наприклад, заявка, телефонний дзвінок і т. д.;
 • CPA або плата за підтверджене замовлення. Після вибору товару або послуги Користувач його оплачує і отримує підтвердження від менеджера;
 • CPS або плата за продаж. Актуально для інтернет-магазинів, тому що продавець отримує оплату після підтвердження від клієнта;
 • CPI або плата за установку. Використовується при установці додатків, після того, як клієнт завантажить його собі на пристрій.

Плюси і мінуси CPA

Переваги такої моделі взаємодії веб-майстра і рекламодавця незаперечні: рекламодавець не витрачає гроші даремно, може планувати свій бюджет, сам контролює плату і отримує підтримку і захист своїх коштів від сервера. Для Рекламодавців - це надійність.

Веб-майстер знаходиться в більш хиткому становищі, тому що в перші кілька місяців йому потрібно буде добре попрацювати, багато вкладатися і чекати. Ефект не прийде відразу, система не ідеальна. Але для нього теж багато плюсів: відсутність переговорів, тривала співпраця, необмежений прибуток.

Кому підходить і не підходить CPA-модель

Модель СРА може підійти будь-кому, хто працює в мережі. Але варто враховувати, що для того, щоб домогтися результатів, потрібно докласти зусилля, терпіння і вкласти кошти, які не окупляться моментально.

Як вибрати CPA-мережу і оффер

В ході спільної роботи рекламодавця і веб-майстра можуть зіткнутися з труднощами об'єктивного характеру, а також з навмисним шахрайством. Щоб уникнути неприємних наслідків, рекомендуємо ознайомитися з коротким переліком негативних факторів для обох сторін, які можуть очікувати їх в CPA-партнерках.

Як перевірити оффер на затребуваність

Є спеціальна схема перевірки оффера на популярність. У цьому допоможе пошукова система Яндекс: у віконці пошуку потрібно ввести назву цікавить продукту, магазину. Якщо вгорі сторінки багато реклами, значить попит на товар є. Але точний відсоток затребуваності відстежити неможливо.

Ще один варіант - звернутися до системи Google Trends, яка також показує рівень попиту з графіком. Аналогічні, але менш популярні сервіси: Яндекс Вордстат, історія запитів в Яндекс, Publer.

Ризики для веб-майстрів

Найбільш поширене поняття в числі ризиків, які очікують веб-майстрів – шейв, дослівно - "зрізання" трафіку. Найчастіше зустрічається в мобайлі.

Шейвом можуть займатися 3 категорії учасників:

 • Нові партнерські програми ще не засвоїли правила ринку і не заморочуються на етиці.
 • Рекламодавці без досвіду. Початківці замовники, які вирішили самостійно налаштувати систему, але щось пішло не так.
 • Рекламодавці-шахраї. Вони можуть не реєструвати замовлення системі, приховувати зміни в схемі продажів.

Розпізнати шейв можна декількома способами:

 • Відкриті дані. Спочатку при ознайомленні з оффером вам доступно, як мінімум, 2 показника: CR і AR. Перший коливається у великому діапазоні, але апрув повинен триматися вище позначки хоча б в 60%.
 • Зробити замовлення. Якщо ви можете собі дозволити придбати товар, на який ллєте трафік, зробіть це. Інформація про цільову дію зазвичай відображається в статистиці в крайньому випадку через 24 години.
 • Зміни AR. У разі різкого зниження відсотка підтверджень необхідно уважніше вивчити свого рекламодавця.
 • Редиректи. За допомогою сервісу http://redirectdetective.com / спробуйте виявити подвійні редиректи. Їх наявність-тривожний сигнал.

Враховуйте, що причиною шейва можуть виявитися об'єктивні обставини. Наприклад, блокування реклами користувачем або невідповідність джерел трафіку схваленим. Краще різного роду активності відстежувати за допомогою додаткових інструментів в зручних звітах.

Ризики для замовників

Базова модель атрибуції СРА-партнерок - last paid cookie. Cookie відвідувача зчитується і визначається останній рекламний контакт, після якого вчинено цільову дію. Така взаємодія легко сфальсифікувати, підмінивши cookie.

У зв'язку з цим, часто використовується модель last paid click. Разом з останньою cookie в ній відзначається факт переходу саме по необхідній UTM-мітці. Проте, і цей принцип недосконалий.

Поширені способи підміни відвідування:

 • ClickUnder, який довантажує сайт з cookie одного або декількох партнерів. Фактично Користувач не відвідує сайт партнера, але в його cookie з'являється відмітка про взаємодію, тому в разі здійснення конверсії після прямого заходу або з пошуку рекламодавець заплатить саме за рекламу, яка довантажила cookie по сірій схемі. Уникнути негативного сценарію можна, перейшовши на last paid click і припинивши взаємодію з джерелами, що демонструють аномально високий bounce rate.
 • Сторонні cookie завантажуються не тільки в іншому вікні, але і у фреймі всередині поточної сторінки.
 • Підмінні коди ретаргетингу. Встановивши код ретаргетингу від нового партнера, більшу частину часу ви спостерігаєте коректну його роботу. Але несподівано він може почати перенаправляти користувачів з самого сайту рекламодавця, підставляючи інші партнерські мітки.
 • Часом арбітражники змагаються з замовником в контексті, просуваючи його власний бренд. Якщо ставки веб-майстра перебивають ставки рекламодавця, останній змушений переплачувати за трафік.

Популярні партнерки

Існує багато систем, які пропонують послуги СРА-мереж. Вибрати між ними важко, тому що у кожної є свої особливості, крім того, можна наштовхнутися на шахраїв. Щоб розібратися в основах, розглянемо найбільш популярні моделі.

MyLead

Глобальна мережа з усіма популярними категоріями послуг і продуктів. Виплачує від 20$ без обмежень на місяць і пропонує більше 2 500 офферов з гео на весь світ. Також є доступ до безкоштовних матеріалів навчання, додатковим інструментом для збільшення прибутку і російськомовна служба підтримки. MyLead - найкраща мережа в 2020 році, на думку Affbank і Conversion Club.

Admitad

Одна з найперших партнерських програм. Працює на ринку вже 10 років. Має оборот в 1 500 000 000 рублів. Охоплює великий обсяг ринку, представлені різні товари, послуги. Партнерська програма оплачує 100%. Є виведення коштів на інтернет-гаманці, карти.

Advertise

Молода компанія з високим рейтингом популярності і довіри клієнтів. Представлено безліч офферов, яких немає на інших ресурсах. Простий і зрозумілий інтерфейс. Трафік з усього світу. Один з мінусів: виводити гроші можна тільки два рази на місяць, зате можна отримати суму від 100 рублів.

Leads

Партнерська програма для більш просунутих користувачів, міжнародний сервер. Представлені оффери фінансового типу, можна виводити гроші за запитом, починаючи з 700 рублів на будь-яку банківську карту або електронний гаманець. Послуги технічної підтримки постійний.

Aliexpress

Магазин, що спеціалізується на цілях товарного типу. Найбільш популярна система в Росії і СНД. ВИПЛАТИ для веб-майстрів здійснюються за запитом, мінімальний розмір суми – 500 рублів. Підтримка будь-яких електронних банківських систем.

LeadTrade

Система працює з 2012 року з офферами на різні тематики. Популярна для країн колишнього СРСР, трафік приймається з Росії та СНД. Досить високий поріг виведення мінімальної суми - 2000 рублів, але зате гроші можна вивести за запитом.

Cpahub

Ще одна популярна мережа, яка працює з фінансовими пропозиціями. Основні плюси-зворотній зв'язок з веб-майстрами і чуйний штат служби підтримки. Сума виведення висока - від 6000 рублів, виплати раз на місяць. Cpahub підтримують карти російських банків, Ю.Мані, Ківі-гаманець.

Cityads

Працюють з 2010 року, підтримують оффери з різними товарами і послугами. Cityads-Міжнародна система, виведення коштів починається з 2000 рублів, виводити можна 2 рази на місяць на карти банків і електронні гаманці.

7offers

Сучасна система, яка надає партнерські послуги на товари з різних областей. Працюють з Росією, Америкою, Європою та іншими країнами. Мінімальний розмір виплати-500 рублів. Підтримує різні системи з електронними грошима, висновок - за запитом користувача.

Paysale

Запустилися в 2014 році, працюють в основному з західними пропозиціями. Інтерфейс переважно англійською мовою, але його легко зрозуміти інтуїтивно. Виведення коштів починається зі 100 доларів, тільки на електронні гаманці з міжнародними стандартами.

Offerrum (Ad1)

Одна з перших мереж, яка набула свого поширення в Росії. Також підтримує країни СНД і Європи. На сервері є пропозиції на товари і Послуги з різних сфер, направляти гроші на гаманці можна з 800 рублів.

Shakes

Система орієнтована на товарний тип цілей. Працюють з компаніями в Росії і з інших країн. Високий поріг виведення коштів - 3000 рублів, але за запитом і на будь-який електронний рахунок, включаючи банківський.

Кma biz

Запустилися в 2013 році, пропонують оффери товарного типу і співпрацюють з користувачами по всьому світу. Мінімальний рахунок для виведення - 2000 рублів. Можна отримати гроші готівкою за запитом.

M1-Shop

Система досить відома на території РФ, хоча працює вона по всьому світу. Досить зручний, зрозумілий інтерфейс і цілодобова служба підтримки. Виводити грошові кошти можна починаючи з 1000 рублів на будь-який гаманець зі списку можливих.

Marketcall

Найбільш унікальний вид мережі. Починаючи з 2015 року, система дозволяє заробляти на трафіку за допомогою прийому дзвінків з обробки. Працюють в основному з великими і дорогими офферами. Із запропонованих тематик: будівництво, машини, медичні послуги, нерухомість та ін.співпрацюють з Америкою, Росією та Україною. Перша виплата може надійти, якщо на рахунку більше 10000 рублів, після цього виведення коштів можна здійснювати з 100 рублів.

Leadbit

Надійна партнерська система, яка дозволяє працювати з різними тематиками товарів і послуг. Мінімальний вивід коштів починається з 600 рублів. Працюють з різними країнами, включаючи Росію. Виводити кошти можна в будь-який момент за запитом.

Як можуть обдурити по системі CPA

Існує багато систем СРА, які належать і працюють на сумнівних майданчиках. Так, здійснюючи оплату на сайті, не можна гарантувати, що вкладення окупляться. Партнери можуть накрутити потрібні показники, а реальний прибуток і нових клієнтів вони не принесуть.

Чому лендінги - це погано

Лендінг - це сайт з однією сторінкою, на якій є вся потрібна і коротка інформація про товар або послугу і форма заявки. Але лендінг не створений для просування різноманітних товарів, він не дає повного розуміння продукту і не відповідає на всі важливі питання, тому погано ранжується в пошукових системах.

Банерні мережі

Рекламу можна розміщувати на банерах в пошукових системах. Найбільш популярні мережі - Директ або Adwords. Але не можна проконтролювати, на яких саме сайтах буде виводитися банерна реклама, тому вкладати в неї гроші потрібно акуратно: аналізувати статистику і продажу.

Email-розсилка

Email-розсилка може порушувати права, спокій і комфорт інших людей. Крім того, щоб добути потрібну кількість адрес, можуть зламувати Пошти, красти особисті дані. Проконтролювати ви нічого не зможете.

Чи варто вибирати CPA-мережі

СРА-мережі не гарантують такого результату, як SEO-просування. SEO - це довгий і складний процес, тому люди часто вибирають СРА-мережі. І він непогано підійде для просування недорогого і затребуваного товару, тільки варто пам'ятати, що сайтів з партнерськими програмами багато і на кожному можна зіткнутися з шахрайством і відсутністю гарантій.

Базові рекомендації

Працюйте з зарекомендували себе гравцями. CPA-мережі - це професійне ком'юніті, в якому відомості про недобросовісних гравців поширюються швидко, впливають на їх репутацію, і отже, на обороти. Уважно читайте відгуки та рекомендації.

Дотримуйтесь узгоджений регламент: великі мережі нададуть вам чіткий і розгорнутий договір, в якому прописані права та обов'язки сторін.

Важливо знати!

Випадкові відвідувачі сайту оффера навряд чи зацікавляться пропозицією оффера і стануть виконувати необхідні дії. Тому відвідувачі, яких Ви, як вебмайстер, залучаєте на сайт оффера, повинні бути цільовими. Це дуже важливо! Кожен оффер перевіряє якість наведеного Вами трафіку і це час перевірки прийнято називати «холд». Якщо трафік дійсно якісний, то гроші з холда надходять вже на баланс і Ви можете замовити їх на виплату.

Висновок + відео

СРА-мережі - це популярний спосіб просування своїх товарів і послуг, адже вибрати систему, яка сама підбере потрібний засіб і ефективно допоможе у вирішенні ваших проблем – зручно. Але до будь-якого інструменту варто підходити критично, аналізувати і користуватися тільки тим, що працює саме для вашого продукту.

4 РЕАЛЬНИХ СПОСОБИ ЗАРОБИТИ В ІНТЕРНЕТІ НОВАЧКОВІ, БЕЗ ОБМАНУ І ВКЛАДЕНЬ

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити